Zaloguj się do konta

Pasza dla kur w zanęcie

utworzono: 2012/04/15 20:54
Kasza23

Witam kolegów po kiju....
Mam pytanie odnośnie dodawanie do zanęty paszy dla kur....
Słyszałem że niektórzy stosują ową pasze z dobrymi efektami...Co sądzicie na ten temat??
[2012-04-15 20:54]

szwendacz

Ja dodawałem do zanęt leszczowych na jezioro i sprawdzały sie dobrze Ale nie zawsze. Jak i do łowienia karpi na zbiornikach komercyjnych dodawałem dodatek do karmienia świń ma dużo białka i odpowiedni zapach . Karpie brały bardzo dobrze.
[2012-04-15 21:55]

Konop-a

pasza dla kur bardzo dobra do zanęty- chmurzy pięknie wodę [2012-04-15 22:22]

altershepi

zgadzam się zdaje egzamin :) dzięki niej wskoczyła mi płoć 30cm :) leszczyk niestety nie dopisał tylko jeden 27 cm ;/ [2012-04-16 00:49]

Eminencja

Co do paszy to lepsze wyniki były na wodzie płytszej do 2,5m. ale jak napisał kolega szwendacz dodatek do karmienia świń, do dzisiaj stosuje,tylko delikatnie. Zapach jak mleko w proszku,polecam.
[2012-04-16 07:50]

Kasza23

wczoraj wypróbowałem  pasze typu granulki i pałeczki zmieńszałem ją z zanetą magnetic karp halibut efekt 2 kARPIE  42cm i 47cm oraz 4 płocie od 25 do 32cm poza mną było 6 osób inni bez efektów......
[2012-04-17 15:34]

89krzysztof

całe granulki dodałeś, czy w jakiś sposób je mieliłeś ?  [2012-04-17 15:41]

szwendacz

Ja granulat dodawałem cały do zanęty plus melasa.
[2012-04-17 22:13]

arbeiten100

Czy to prawda, że karpia hodowlanego. Niedawno wpuszczonego do stawu, można łatwiej przyciągnąć stosując mieszankę zanętową podobną do tej, którą był karmiony niż zanętą z różnymi atraktorami, dodatkami?  [2012-04-25 08:39]

89krzysztof

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Wiele czynników ma znaczenie. Najlepiej próbować jedno, później drugie i samemu wyciągnąć wnioski. 
Każdy wędkarz ma swoje zdanie na ten temat, a najlepiej opierać się na własnych obserwacjach niż sugerować jedynie opinią innych.  [2012-04-25 10:18]

marko6

A to bardzo ciekawe, akurat o tym nie słyszałem żeby karma dla kur mogła tak doskonale wabić ryby. Muszę to wypróbować przy następnej okazji. [2014-10-14 22:28]

Jakub Woś

Miałem pięknie zanęcone łowisko linowe. Wpadały po 3 liny i kilka karasi na wyprawę. Na początku sierpnia przyszedł jeden "specjalista" i kilka dni z rzędu sypał po wiaderku paszy dla kur. Do tej pory nikt nic tam nie złowił.

Myślę że w rozsądnych ilościach może wabić. Jednak nie przesadzajmy z tą paszą.
[2014-10-14 22:53]

Arcymisiek

Postaram się uświadomić co niektórych zapalonych zwolenników nęcenia paszą dla kur, ponieważ co nieco wiem w tym temacie, mam kumpla technologa, który pracuje w takim zakładzie produkcji pasz.
Otóż... Pasza dla kur jest pokarmem, który zawiera oprócz składników wysokobiałkowych: glutenu, witamin, rożnych tłuszczy i wypełniaczy(kreda mineralna), dodatkowo zawiera szereg różnych syntetycznych premiksów, sztucznych enzymów przyspieszających trawienie, stymulatorów wzrostu, jak i środków konserwujących - grzybobójczych...
Są tez pasze, które są wolne od składników syntetycznych - są  to pasze typowo ekologiczne, bez jakiegokolwiek udziału modyfikowanych sztucznie dodatków, ale trzeba wiedzieć które...

Podsumowując, żeby coś sypać do wody, trzeba wiedzieć co się sypie - mieć o tym jakąś wiedzę i pojęcie; co się sypie do koryta nie zawsze można sypać do wody - zwłaszcza w większych ilościach, bo można zaszkodzić wodnemu ekosystemowi i spindolić łowisko na amen.;)
[2014-10-15 19:14]

kpaszko

Też tak słyszałem. A co Panowie sądzą o paszach dla bydła? Sam jestem rolnikiem, posiadam na stanie takie pasze dla bydła i tak się zastanawiam, czy miałoby to zastosowanie. [2022-07-19 13:03]