Zaloguj się do konta

Pasza dla gęsi jako zanęta na karpie

utworzono: 2011/05/26 07:17
jaro93

Witam koledzy, dzisiaj myśląc o zanetach pomyślałem o paszy dla gęsi, i z tego zrobić zanete, bo przecież pasza to zmielone ziarna zbóż pszenica, kukurydza itd. Wiec ogólnie karpie powinny się skusić na taką zanetke, co wy na to? Pozdrawiam... [2011-05-26 07:17]

majdanek

nie wiem nie wiem ale wszystko możliwe ale każdy wie że duże karpie są ostrożne chyba że chcesz łowić maleństwa ale moim zdaniem dobry pomysł tylko żeby tą zanętę z czymś zmieszać bo sama to raczej nie... POZDRAWIAM 
[2011-05-26 07:51]

filus81

Ja nęce paszą karpie i liny, lecz niejest to pasza dla gęsi.jest trochę w niej  zbóż, kukurydza ,soja maczka kostna  lub rybna,suszona krew,a nawet rodzynki.trzy dni posypać- a woda się gotuje
[2011-05-26 08:29]

Jędrula

 

Ale oczywiście , że możesz nęcić paszą dla gęsi . Wystarczy , że będziesz zanęcał swoje karpie przez kilka dni ( najlepiej kilkanaście albo dłużej ) tą mieszanką i rybki powinny podchodzić , nie spodziewaj się zaraz wielkich kolosów ale jak dobrze wybierzesz miejscówkę ( może jakaś podwodna górka ) to po długotrwałym nęceniu coś fajnego powinno Ci wejść na haczyk :)

Napisz jeszcze w jakiej formie jest ta pasza – proszek , granulat ???


[2011-05-26 08:56]

pstrag222

CZYTAŁEM KIEDYS ARTYKUL O NECENIU TAKA PASZA DLA KACZEK CZY KUREK NIOSEK.
nie pamietam takze ponoc sa nie samowite efekty na to.
szczegolnie karpie i leszcze w to ponoc wchodza
[2011-05-26 09:15]

jaro93

W postaci mączki (proszku) i drugie pytanie jak taką zanete przygotować? [2011-05-26 09:44]

Jędrula

 

Ja spróbowałbym zrobić coś na wzór granulatu – peletu w ostateczności kulek . Zobacz czy można z tego zrobić ciasto , jeżeli się uda to spoko majonez a jeżeli nie to dosyp np. kaszy mannej i kulaj kulki . Dodaj do tego jakiś atraktor waniliowy czy scopex i możesz nęcić . Na hak zakładaj ciasto z tej gęsiej karmy albo te zrobione kulki . Możesz również używać tej karmy jako bazy zanętowej i robić z tego normalną zanętę nad nad wodą . Nęć wtedy kulami z dodatkiem kukurydzy gotowanej czy puszkowej .


[2011-05-26 10:04]

mara22611

pracuje w przemyśle paszowym i wiem z własnego doswiadczenia ze najlepsza jest pasza dla prosiaków o duzej frakcji granulatu. pozdrawiam

[2011-05-26 12:00]

radek_skreta

 A mi sprawdzają się zwykłe otręby pszenne z dodatkiem jakiegoś atraktora , bądź mieszam z zanętą.
[2011-05-26 15:00]

bobus86

kiedys dawno temu gdy jeszcze dziadzia zyl prowadzil male gospodarstwo rolne wiecie krowy swinie kury itd.prawie do wszystkiego szla pasza.do dzis mam tzw srtownik w ktory dziadek mielil przenice i wszystkie inne ziarna do pasienia.ja zawsze bralem ten,,srut,, i po garsci kazdej paszy i necilem tym.efekty?nie zapomniane!!!! [2011-05-26 17:21]

arbeiten100

A możecie mi powiedzieć, czy lepiej taką karmę, paszę dla drobiu, krów czy świń podawać w całości podobnie jak pellet czy zmieloną??
[2011-05-26 17:31]

Drugi rok nęcę paszą dla kaczek, do niej dodaje trochę zanęty firmowej, celem zabarwienia i dodania zapachu. Granulat ma to do siebie, że mocno chłonie wodę i pęcznieje zwiększając objętość. Można go też parzyć zalewając wrzątkiem. Worek 25kg wystarczy mi na 20-25 wypadów, przy cenie 45zł/worek jest to najtańszy a i przy okazji skuteczny sposób nęcenia.
[2011-05-26 17:51]

arbeiten100

Poradźcie mi. Mieszkam w Gliwicach, ale to chyba wam nic nie pomoże. Byłem dziś na targu i szukałem takowej karmy. Obojętnie czy dla świń, czy kaczek, drobiu, ale chodziło mi o orginalnie pakowane. Bowiem nic takiego nie znalazłem. W jednym miejscu na tym targu było dwóch sprzedawców, którzy handlowali ziarnami. Zapytałem się ich, czy taką karmę mają. Powiedzieli, że tylko luzem.

Co o tym myślicie??

Ja uważam, że oni to sami mieszają, a w tych pakowanych wiemy jaki jest skład i że są wysokobiałkowe i pełne w witaminy.

I tu moje pytanie, czy wiecie gdzie mogę taką paszę, karmę kupić w mieście?? Najlepiej w granulacie.

Myślałem jeszcze o zakupach przez internet, ale to nie wchodzi w grę, ponieważ za 25kg przesyłka jest wysoka- 20 zł i więcej.

A bardzo chciałbym to wypróbować.

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
[2011-05-27 09:14]

mara22611

hurtownia pasz i koncentratów lub sklep z takim towarem, jadnak najczesciej hurtownie ale sprzedja tez po sztuce a to co oni mieli na targu to pewnie był zwykły pszen-mix.
[2011-05-27 10:00]

zaqwsx666

Pasza dla prosiaków mi pomogła. Dosypałem niewiele proszku (mała garstka) do pęczaku, troszkę czosnku i ziemia. Na płocie się sprawdziło. Moim zdanie nie należy przesadzać z ta paszą, wystarczy tylko trochę "dla smaku". Pozdrawiam.
[2011-08-08 10:05]

mariusz-niewiad

Można zrobić coś dobrego z paszy dla drobiu szrotu z zboża + jakieś dodatki ?? [2015-07-02 20:37]