Pasta pelletowa

/ 3 odpowiedzi
Witam wszystkich. Łowię od niedawna i dotychczas raczej tradycyjnie (feeder, czasem splawik lub guma na drapieznika ). W tyn roku planuję poszerzyć swoje doświadczenie o kulki proteinowe. Trochę o tym poczytalem, zrobilem zakupy. Niedawno uslyszalem od znajomego o fajnej nowince - paście pelletowej. Z opowiadania wynikało, że jest dobrym sposobem na pracę pop-upa w wodzie. I oto pytanie do Was - czy znacie przepisy na takową pastę domową ? Podobno można ją równie dobrze zakupić w sklepie wędkarskim, ale domową możemy przygotowac wg. wlasnego uznania. Jesli wiecie cos na ten temat prosilbym o jak najwięcej podpowiedzi i przepisow, bo sezon wlasnie wystartował i chcę wypróbowac nową metodę.

Ps. Jeśli mozcie prosiłbym o tłumaczenie "na piechotę" (trochę jak laikowi ;) ), ponieważ jak juz pisalem łowię od niedawna i nie jestem do konca obeznany w nazwach. Z góry bardzo dziekuje
u?ytkownik61065


Do wiadra wsypujesz peelet(tyle ile potrzeba) zalewasz wrzątkiem.Po jakims czasie peelet zmięknie wtedy możesz dodać jakiś atraktor w płynie lub proszku.Czakasz aż ostygnie i możesz używać (2011/05/01 16:35)

trebron


Cześć
Poniżej przepis.

Pellet (jak najmniejszy) np. 2mm lub 6mm zalewasz wrzątkiem i w tym momencie dodajesz np. boostery, oleje, CSL, itp., następnie zalany pellet należy pozostawić na około 20 minut i po tym czasie wymieszać na pastę.

Do gotowej pasty możesz dodać ekstrakty, methode mix, konopie, itp.  Dodatkowo dopali Ci pastę.

Pozdrawiam (2011/05/03 12:18)

pawel-r


Siemka,

Koledzy podali ci dobry i wygodny sposób na pastę ale musisz mieć pellet, jest jeszcze jeden bardziej uniwersalny sposób, pastę można wykonać  nawet nad wodą w zależności od potrzeb.Jak zaczynasz łowić na kulki pewnie będziesz chciał wykonać własne kuleczki a do tego potrzebny jest mix ,jajka i wszystkie płynne dodatki, z tego wszystkiego zagniatasz ciasto o konsystencji miękiej plasteliny wkładasz do woreczka na 20-30 min żeby wszystkie składniki się "przegryzły'' (oczywiscie tego ciasta nie gotujesz) i masz doskonałą pastę o smaku kuleczki , możesz taką pastę wzbogacić np. gotowaną konopią czy mikropellecikiem halibutowym itp. taka pasta wytrzymuje bez lodówki ok 3 dni , można ją mrozić i jak pisałem można wykonać ja nawet nad wodą (jak zabierzesz mix i jajka) bardziej domowego przepisu nie znam. Przyjemnego komponowania mixów i mieszania pasty.

(2011/05/04 08:38)