Pasta pelletowa z olejem rybnym

/ 24 odpowiedzi
Witam.Czy pasta z pelletu z olejem rybnym (tandem baits impact black halibut pellet) ?wydaje się być bardzo tłusty i jestem ciekaw czy dobrze się będzie rozpuszczał :/
michol


Dobrze się rozpuszcza woda jest już wystarczająco ciepła. Zawsze jak jesteś nad wodą możesz sobie to sprawdzić wrzucając zestaw przy brzegu i sprawdzić jego pracę. (2013/05/08 15:54)

Orsi1


Witam.Czy pasta z pelletu z olejem rybnym (tandem baits impact black halibut pellet) ?Ten pellet wydaje się być bardzo tłusty i jestem ciekaw czy dobrze się będzie rozpuszczał :/


Czy pasta z pelletu z olejem rybnym (tandem baits impact black halibut pellet) się uda ?* (2013/05/08 15:55)

Orsi1


Mi chodzi bardziej o to czy można zrobić z niej pastę pelletową ;)Nie wiem co mi się upieprzyło ale napisałem jakoś bez sensu :D sorry :/ (2013/05/08 15:56)

u?ytkownik26223


Kolego kiedyś zrobiłem troche pasty z pelletu dodając olej rybny.Pastą oklejałem ciążarek.  po ok 4 h wyciągnąłem zestaw z wody,pasta była jeszcze na ciężarku. (2013/05/08 15:57)

Orsi1


Jednak zapewne zrobiłeś tą pastę z suchego pelletu i dopiero dodałeś oleju.. A ten  mój pellet jest już gotowy z olejem rybnym i ciekawe czy się ładnie rozpuści :Pa pastę chciałbym wypróbować w methodzie ;) (2013/05/08 16:01)

michol


Zrobisz pastę z samego pelletu, oleju bym nie dodawał bo to spowolni znacznie rozpuszczanie. (2013/05/08 16:02)

u?ytkownik26223


ja robiłem w ten sposób że do miski wsypałem troche (3-4 garście) pelletu,zalałem wrzątkiem,na drugi dzień rano wyrobiłem z olejem i gitara.jeśli chcesz oblepiać tym metode to wątpie czy ci coś z tego wyjdzie chyba że rozrobił byś pelet w większej ilości wody ,dodał zanęty + jakichś grubszych ziaren ,dokładnie wymieszał. (2013/05/08 16:19)

Orsi1


no właśnie... ja ten pellet mam już z olejem gotowy na haczyk  więc lipa....Na razie to patrzę czym mogę zastąpić method mixa bo na weekendzie chciałbym gdzieś wypróbować methodę ale nie mam za bardzo zanęty a mój wędkarski jest ubogi w takie zanęty... ewentualnie mogę kupić jakąś rybną/mięsną mieszankę i dodać kleju do zanęt. Aaa i chodzi mi o method feeder a nie methoda typowo karpiowa z koszyczkami po 60 gram :D (2013/05/08 16:38)

u?ytkownik26223


na metod feeder jeszcze nie łowiłem to ci nie pomoge.dopiero w tym sezonie chce wypróbować koszyki mam ,kuleczki popki 8mm mam tylko czekam jak lesio będzie gryzł. (2013/05/08 16:52)

Orsi1


Ja również chcę zacząć od tego sezonu. Teorii mam aż nadmiar pozostaje tylko sprawdzić ją w praktyce :) (2013/05/08 16:55)

u?ytkownik39933


Dobrze się rozpuszcza woda jest już wystarczająco ciepła. Zawsze jak jesteś nad wodą możesz sobie to sprawdzić wrzucając zestaw przy brzegu i sprawdzić jego pracę.


dokładnie :) (2013/05/08 18:25)

Romuald55


Pellet to nic innego jak grubszy granulat z różnych śrut z dodatkiem mączki zwierzęcej.Powszechnie używany w hodowli zwierząt.Łatwiej go używać niż zanętę sypką.Są tacy co kupują granulaty paszowe ze zbóż czy kukurydzy i sprzedają na różnych forach jako pellet dla wędkarzy.To tak przy okazji.Nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć mieszając go z olejem rybnym. (2013/05/08 22:31)

JKarp


No tak nie za bardzo się zgodzę, że pellety to to samo co granulaty.Pellety w procesie produkcji poddawane są ekstruzji - " Ekstruzja – przetwarzanie surowców i materiałów pochodzenia biologicznego na cele spożywcze lub paszowe polegające na ich przetłaczaniu przez ekstrudery pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze (140–180°C) do komory schładzającej. Ekstruzja poprawia strawność składników pokarmowych."
Olej dodaje się w celu wzbogacenia składu ( do pasty ) lub zalewa się pellet w celu wydłużenia pracy w wodzie.JK (2013/05/08 22:49)

Romuald55


Pellets to angielska nazwa m.in. granulatu.To na marginesie.Past pelletowych nie robi się tylko z pelletu i oleju.Podstawą jest jajko.Olej jest w ilości śladowej dlatego nie nie ma charakteru aromatu.Aromaty dodaje się odpowiednie do łowiska i używanej przynęty.Czy to rybny czy roślinny.Olej w wodzie się nie rozpuszcza.W żadnej temperaturze,Kolego Orsi. (2013/05/08 23:23)

Orsi1


To może jeszcze raz :DMam pellet tandem baitsa z serii impact o aromacie black halibut. Jest on haczykowy bo ma otwór, a że mam go w opakowaniu kilogram to zastanawiam się czy wyszła by z niego pasta pelletowa.Nie chcę dodawać do niego oleju rybego, ponieważ już sam pellet został tak zrobiony  że zawiera w sobie olej rybny. I nurtuje mnie to czy z takiego pelletu da się zrobić pastę? czy owa pasta wyjdzie i będzie taka jak np z moczonego pelletu który nie ma w sobie oleju rybnego (2013/05/08 23:23)

JKarp


W tym sęk, że nigdy nie starałem się zrobić pasty z tego pelletu.Odsyp sobie pół szklanki, zalej to wodą. Woda ma zakryć ten pellet. Poczekaj aż się rozmoczy i zobacz jaka jest konsystencja.
Romualdzie z całym szacunkiem ale chyba mylisz pastę zrobioną z miksu na kulki z pastą zrobioną z pelletu.JK (2013/05/08 23:36)

Romuald55


Teraz wszystko jasne.Wbij do miski jedno jajko,do tego dodaj łyżeczkę od herbaty olej.Może być rybny.Dodaj zapachy takie jakie będą np kulki.Wymieszaj,żeby zrobił się emulgat.Dodawaj pokruszony pellet aż wyrobisz pastę.Taką pastą okleja się np haczyk z włosem i kulkami czy kukurydzą.Można okleić też ciężarek czy koszyk do metody.Emulgat z oleju jako lżejszy od wody powoduje że cząstki pelletu rozpadają się unosząc do góry.Tworzy to chmurę zanętową i powoduje zainteresowanie ryb.Taka pasta nadaje się do użycia 3-4 dni.Zamiast pelletu może to też być zwykła zanęta i taką pastę można stosować na inne ryby przy połowach gruntowych. (2013/05/08 23:38)

Romuald55


Istotą pasty jest to że jajko skleja i nadaje konsystencję,drobinki oleju natomiast unoszą składniki pasty do góry.Jajko w wodzie sie rozlużnia uwalniając pozostałe składniki.Składnikiem mogą być pokruszone kulki,pellet czy zanęta. (2013/05/08 23:46)

JKarp


Masz rację z tym, że ja zawsze jak robię pastę nigdy nie dodaję jajka, za to dodaje kozieradki i miodu. Oczywiście staram się nadać jej zapach i aromat kulek.JK (2013/05/09 00:03)

Romuald55


I pasta na samym oleju pracuje? (2013/05/09 00:14)

JKarp


CześćJak najbardziej. Na tyle jest też kleista, że procą da się kleić kulki i strzelać procą.JK (2013/05/09 08:01)

Orsi1


Dziękuję kolegom po kiju za rady ;) patentu z jajkiem nie znałem ;P (2013/05/09 22:28)