Zaloguj się do konta

Pas spinningowo muchowy

utworzono: 2013/01/17 19:20
Jakub Woś

Koledzy wędkarze,
Jak myślicie czy taki pas to dobry zakup? Są dużo tańsze od kamizelek.
http://fishing-test.pl/akcesoria-wdkarskie/26-akcesoria/187-pas-wdkarski-cormoran
[2013-01-17 19:20]

ryukon1975

Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.
Jedni lubią kamizelki inni pasy.Ja lubię pasy i używam,szczególnie w czasie brodzenia bo wszystko mam pod ręką.
Tylko to wszystko co się w nim mieści to niewiele przynęty w ograniczonej ilości,szczypce do odhaczania ryb,pudełko z agrafkami i krętlikami.na inne rzeczy typu mineralna do picia itp. trzeba mieć inne "nosidło".
Test ogólnie dobrze opisuje wszystko.Tym co to pisali zadałbym tylko jedno pytanie.
Gdzie można kupić ten pas w cenie którą podali trzydzieści kilka złotych? Najtańsze jakie widziałem te same co na zdjęciach Cormorana kosztowały 50 zł.
[2013-01-17 20:53]

matti073

Witam pasy wędkarskie nie są złe ale niestety nie włożysz do niego zbyt wiele. Używam pasa jeśli łowię z brzegu na doskonale znanym mi łowisku i wiem jakie przynęty są tam najlepsze ale do tego mam i kamizelkę i kurtkę z kilkoma kieszeniami do których mogę włożyć kilka pudełek. Mój pas jest też połączony z małym plecakiem co jest dodatkowym atutem. Moim zdaniem pas a kamizelka to zupełnie inne zastosowanie. Ktoś może mieć odrębne zdanie ale z mojego doświadczenia kamizelka jest raczej przystosowana to noszenie drobiazgów a nie sterty przynęt które niestety czasami trzeba mieć przy sobie.
[2013-01-17 22:35]

Jakub Woś

Idąc na wyprawę spinningową zawsze mam plecak a w nim potrzebne większe rzeczy typu jedzenie, picie, pudełka z przynętami itp. Idę wzdłuż brzegu do interesującej mnie miejsca. Tam zaczyna sie brodzenie. Plecak zostawiam na brzegu i przydałoby sie coś w co można zabrać kilka przynęt. Do tej pory wieszałem na łańcuszku na szyi ale to troche niewygodne. Zastanawiałem się nad kamizelka ale te pasy są tańsze i zastanawiam sie czy nie lepsze. Jak obłowię miejsce wracam do plecaka i idę dalej do nastepnego miejsca.
[2013-01-18 14:44]

ryukon1975

Czyli łowisz bardzo podobnie jak ja,w takim przypadku pas sprawdzi ci się w stu procentach.
Też mam plecak który gdzieś leży z nadmiarem sprzętu i inne drobiazgi a wchodząc do wody biorę tylko to co jest mi potrzebne.
W takim wypadku polecam w stu procentach pas spinningowy,na pewno lepszy od wspomnianego przez Ciebie łańcuszka na szyi.

[2013-01-18 14:54]

ryukon1975

Tu masz fotkę na glebie cały mój kram a ja brodzę tylko z tym co zawiera pas spinningowy.
[2013-01-18 15:01]

kamil11269

Szczerze mówiąc to kamizelki też drogie nie są, a moim zdaniem są bardziej pojemne. Pozdrawiam
[2013-01-18 15:36]

Jakub Woś

Szczerze mówiąc to kamizelki też drogie nie są, a moim zdaniem są bardziej pojemne. Pozdrawiam

Tak jak pisałem powyżej, na wielkiej objętości mi nie zależy. Chcę wziać tylko kilka woblerów i wypychacz. Ma być wygodnie.
[2013-01-20 18:52]

ryukon1975

Dokładnie swoboda ruchów i wygoda to podstawa na rybach .Przynajmniej dla mnie,nie wyobrażam sobie żebym ja łowił w kamizelce obwieszony gratami niczym choinka na świętach.:)

[2013-01-20 19:02]

Jakub Woś

Dokładnie swoboda ruchów i wygoda to podstawa na rybach .Przynajmniej dla mnie,nie wyobrażam sobie żebym ja łowił w kamizelce obwieszony gratami niczym choinka na świętach.:)


Drażnią mnie te kieszenie na przodzie bo ograniczają ruchy i obcieram bicepsami :)
[2013-01-20 19:45]

ryukon1975

Mnie w kamizelce najbardziej drażni to że wszystko się tłucze i obija o siebie oraz moje szanowne ciało a ja na rybach lubię ciszę.:)
Oczywiście to obijanie rąk o wszystko też nie jest przyjemne a nie wszędzie da się zarzucić tak jak narysowano w podręcznikach zza głowy.

[2013-01-20 20:01]

adamo0

Ja w zeszłym sezonie widziałem gostka który miał takie szerokie szelki z kieszeniami.Niestety nie mogłem z nim pogadać!Na Allegro też nic takiego nie wykukałem,ale jak spotkam gdziekolwiek to na pewno kupię.   [2013-01-20 20:02]

ryukon1975

Ja w zeszłym sezonie widziałem gostka który miał takie szerokie szelki z kieszeniami.Niestety nie mogłem z nim pogadać!Na Allegro też nic takiego nie wykukałem,ale jak spotkam gdziekolwiek to na pewno kupię.  








Czegoś takiego to nie widziałem.
Może w wolnej chwili spróbuję jutro poszukać gdzieś w sklepach czy allegro.
[2013-01-20 20:12]

marecki27-1979

Cóż,ja dopiero spinem macham  od roku,ale zauważyłem że dla mnie najlepsze były by 2 kamizelki,jedna na ciepłą porę roku(mniejsza) i druga na zimę (większa). Ja mam gdzie spinem machać w zimę ,a mam 2 ciepłe kanały niedaleko,po za tym Odra.
Teraz jak latam w kombinezonie z tą małą kamizelką na plecach , to wyglądam w niej jakbym ściągnął ją z grzbietu młodszego brata.Pasa nie próbowałem , ale sprawdzę.
Pozdrawiam
[2013-01-20 20:59]

adamo0

Ja w zeszłym sezonie widziałem gostka który miał takie szerokie szelki z kieszeniami.Niestety nie mogłem z nim pogadać!Na Allegro też nic takiego nie wykukałem,ale jak spotkam gdziekolwiek to na pewno kupię.  








Czegoś takiego to nie widziałem.
Może w wolnej chwili spróbuję jutro poszukać gdzieś w sklepach czy allegro.

Z wieloma osobami rozmawiałem na temat tych szelek.Kilku mówiło że zna temat,ale żaden nie potrafi dać na nie namiaru.Ja jeszcze szukam,ale jak nie znajdę to chyba zlecę uszycie.Powiem tyle że po ich zobaczeniu bardzo się na nie napaliłem!
[2013-01-20 21:03]

ryukon1975

Mam już wytypowanych kilka sklepów gdzie może być coś takiego,jak jutro znajdę to dam znak życia.:)
[2013-01-20 21:07]

Diablo

Ja w zeszłym sezonie widziałem gostka który miał takie szerokie szelki z kieszeniami.Niestety nie mogłem z nim pogadać!Na Allegro też nic takiego nie wykukałem,ale jak spotkam gdziekolwiek to na pewno kupię.  



Może chodzi Ci o kamizelkę klobba waistcoat. To wygląda trochę jak kamizelka taktyczna a nie wędkarska ale nie jest ona dostępna w Polsce.
[2013-01-20 22:03]

z@mela

Mam  taki pas  Kormorana i  jest  OK  ale uzywałem go zanim  dorobiłem się kamizelki bo ta jest praktyczniejsza  a pasa uzywam czasami podczas  brodzenia w spodnio-butach  .

Co do jakości wykonania  to  sprawia wrażenie solidnego.
[2013-01-20 22:12]

adamo0

Ja w zeszłym sezonie widziałem gostka który miał takie szerokie szelki z kieszeniami.Niestety nie mogłem z nim pogadać!Na Allegro też nic takiego nie wykukałem,ale jak spotkam gdziekolwiek to na pewno kupię.  



Może chodzi Ci o kamizelkę klobba waistcoat. To wygląda trochę jak kamizelka taktyczna a nie wędkarska ale nie jest ona dostępna w Polsce.

Dzięki Wiesławie.Obejrzałem tą kamizelkę.Ale na pewno nie było to ustrojstwo co ja widziałem.Te szelki były mocowane z przodu i z tyłu do pasa spodni,całe plecy poza paskami szelek były wolne,a na przodzie kieszenie.Od malusich na górze do sporych na dole.
[2013-01-21 10:26]

ryukon1975

Ja też jestem po poszukiwaniach ale nie znalazłem.Jestem pewny że gdzieś coś takiego podobnego widziałem,jednak gdzie to był i kiedy? :)
[2013-01-21 10:48]

adamo0

Ja też jestem po poszukiwaniach ale nie znalazłem.Jestem pewny że gdzieś coś takiego podobnego widziałem,jednak gdzie to był i kiedy? :)

Kiedyś wpadnie. Już ja go wtedy !!! 
[2013-01-21 11:32]

oli84

Panowie Dragon robi takie pasy z chlebakiem nie mialem tego na sobie ale ciekawie wyglada nie mam zabardzo teraz czasu zeby zdjecie wrzucic ale w katlogu dragona jest napewno pozdrawiam polamania

[2013-02-13 08:30]

Jakub Woś

Panowie Dragon robi takie pasy z chlebakiem nie mialem tego na sobie ale ciekawie wyglada nie mam zabardzo teraz czasu zeby zdjecie wrzucic ale w katlogu dragona jest napewno pozdrawiam polamania


Niestety nie mogę nigdzie tego znaleźć
[2013-02-13 10:55]

oli84

katalog dragona :):) musi byc na 100% widzialem genialna sprawa do woderow i kamizelki

[2013-02-17 15:51]

ryukon1975

katalog dragona :):) musi byc na 100% widzialem genialna sprawa do woderow i kamizelki








Kupowałem pasy spinningowe i oglądałem w w necie różne ale z Dragona nie widziałem żadnego.
[2013-02-17 16:19]

Robert 0311

Jeżeli chodzi o te szelki to widziałem takie w niemieckim wojsku wpiszcie sobie kamizelka taktyczna flecktarn i powinno coś wyskoczyć.Ja też planuję zakup takiej.
[2013-02-17 16:54]