Parsęta i Wieprza odebrane PZW

/ 18 odpowiedzi
Parsęta nr 1 oraz Wieprza nr 4 , zostały odebrane ZO PZW Koszalin. Jak uważacie , co dalej stanie się z tymi rzekami ? Co stanie się z towarzystwami przyjaciół tych rzek i rybami ?
gamer19966


Aktualnie można łowić wystarczy napisać email do ZGRW Szczecin. A w nim: imię i nazwisko, adres oraz numer karty wędkarskiej. Po otrzymaniu zwrotnego email dostaniesz zezwolenie do wydrukowania oraz regulamin. Zezwolenie jest darmowe. (2016/01/12 11:16)

Sith


@gamer, nie dodałeś, że tylko do czasu rozstrzygnięcia przetargu na gospodarza tych wód. (2016/01/12 13:10)

gamer19966


Tak nie dodałem. Przetarg będzie zapewne na sezon 2016. (2016/01/12 15:25)

Spear


Zobaczymy jak to się wszystko potoczy. Cała ta sytuacja to śmiech na sali. Wystarczy spojrzeć na sąsiednie okręgi, aby zobaczyć, że jednak można dbać o wody i wędkarzy. Kilka ton ryb odłowiono w ramach sztucznego tarła, ale zarybić łososiem to już ciężko. Osobiście wolałbym aby cały okręg koszaliński podlegał pod Szczecin. Ina to piękny przykład tego, że jak gospodarz dobry to można. Nad brzegiem Parsęty usłyszałem ciekawy pomysł, aby okręgów było tyle, ile jest województw, ale chyba nikt nie wierzy aby to przeszło ;) (2016/01/12 16:44)

JOPEK1971


Jak wygra przetarg firma Salar to szukajcie innego łowiska. (2016/01/12 18:15)

Spear


Początek sezonu musiałem odpuścić z przyczyn niezależnych. Gdy szóstego wybrałem się nad rzekę, to przywitała mnie prawie całkowicie zamarzniętym korytem. W dole rzeki podobnie, wszędzie pełno kry. W tym roku chyba odpuszczę sobie parsętę. Od września najprawdopodobniej będę łowił nad słupią. Pożyjemy zobaczymy. (2016/01/12 20:43)

Sith


(...) Nad brzegiem Parsęty usłyszałem ciekawy pomysł, aby okręgów było tyle, ile jest województw, ale chyba nikt nie wierzy aby to przeszło ;)

To byłoby rozwiązanie ze wszech miar słuszne, kompromisowe i z korzyścią dla wędkarzy. Post gierkowski podział na pseudo województwa już dawno został, na szczęście zapomniany, tylko taka skostniała struktura jak PZW trzyma się kurczowo tej "beznadziei"!
(2016/01/13 07:07)

Spear


Żałuję, że kupiłem zezwolenie na ten rok. Na dobrą sprawę, zostaje tylko Rosnowo, na Hajce sieci i pogrom szczupaków, a na j.Topiele spore obłożenie, ale przynajmniej chłopaki z Sianowa pilnują łowiska. Pozostałe jeziora są już kawał drogi od Koszalina, a i te pozostawiają wiele do życzenia. W tym roku przerzucę się na PGR Mielno i zobaczę gdzie lepiej. Rzeki to już totalna tragedia, zostały nam dwie rzeki. Pustynia Radew i rów melioracyjny Grabowa. Jeszcze na tej drugiej coś tam można połapać, ale daleko im do bądź co bądź, przetrzebionej Parsęty. Nasz okręg to totalna porażka i szczerze mówiąc, zabijają w człowieku pasję. Gdyby nie Pani Ela z Rosnowa, która dba o swoje jezioro, nie mielibyśmy gdzie łowić. Krótko mówiąc za kwotę 250 zł mamy obraz nędzy i rozpaczy...
Druga sprawaTeraz się okazuje, że do zezwoleń, trzeba jeszcze pobrać jakiś świstek papieru. Normalnie PARODIA! Ktoś kto prowadziłby tak prywatny biznes, nie przetrwał by miesiąca!
Moim zdaniem kupując zezwolenie wnieśliśmy opłaty i dostaliśmy znaczki uprawniające do połowu. Jeżeli komuś się coś "przypomniało" to niech teraz dołoży starań i mi to dostarczy. Nie może być tak, że płacę za coś (zawieram umowę - kupna sprzedaży) i po jakimś czasie, ktoś mi mówi, że jeszcze coś powinienem zrobić.
Chyba, że się mylę...
(2016/01/13 17:15)

Romuald55


A Panowie byliście na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym kiedy byli wybierani członkowie Zarządu Okręgu? Teraz lament,a kto wybrał Zarząd Okręgu?
W moim Kole na tym zebraniu nie było nawet 10% członków.Na mannę z nieba czekają czy co. (2016/01/13 19:59)

Artur z Ketrzyna


A Panowie byliście na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym kiedy byli wybierani członkowie Zarządu Okręgu? Teraz lament,a kto wybrał Zarząd Okręgu?
W moim Kole na tym zebraniu nie było nawet 10% członków.Na mannę z nieba czekają czy co.

W moim raptem 3%

Szkoda słów, bo tamci dobrze wiedzą że taka frekwencja itd.
(2016/01/13 21:29)

Przemas83


Czyli rozumiem że członkowie Pzw Koszalin i wędkarze z całej Polski , prezesa nie pozdrawiają ;] hehe. Ale tak poważniej , do jakich zaniedbań i nieprawidłowości musiało dojść aby RZGW odebrało te rzeki PZW? Kolejna historia jak z Archiwum X , wiarygodne ale nie prawdziwe! Ciekawe która spółdzielnia rybacka postawi swoje sieci na tych rzekach? (2016/01/15 16:23)

Artur z Ketrzyna


Czyli rozumiem że członkowie Pzw Koszalin i wędkarze z całej Polski , prezesa nie pozdrawiają ;] hehe. Ale tak poważniej , do jakich zaniedbań i nieprawidłowości musiało dojść aby RZGW odebrało te rzeki PZW? Kolejna historia jak z Archiwum X , wiarygodne ale nie prawdziwe! Ciekawe która spółdzielnia rybacka postawi swoje sieci na tych rzekach?

Wcale nie musiało dojść do zaniedbań. Wystarczy że ktoś złoży ofertę do RZGW :-)
Nowy obwód powstaje i nowy przetarg, Tak się stało u nas z Werszminią. Raptem jezioro zostało odłączone od obwodu nr 68.


(2016/01/15 17:41)

news34


Już ogłoszono przetarg
http://www.rzgw.szczecin.pl/ogloszenie-o-konkursach- (2016/01/15 21:35)

Lolekx


Ja to bym odebrał PZW   NOGAT, bo zniszczyli wode wpuszczając bolenia, większość  uklei, płoci, krąpia poszła w pi..u.  Bo sie prezesowi i s-ce zachciało "sportowej" ryby (2016/01/16 23:28)

Przemas83


O tak, boleni jest już dużo. Od kilku lat zarybiają Nogat , na każdym odcinku narybkiem. Latem zdarza się masowe żerowanie tych ryb i będąc nad wodą można zaobserwować jak woda żyje wtedy. Ja nie potrafię łowić celowo tych ryb , trafiają mi się jako przyłowy na blaszkę. Jestem takiego samego zdania kol. Lolex , że powinni odejść już od zarybiania rapą i może zastąpic innym reofilnym Jaziem! (2016/01/17 11:14)

Artur z Ketrzyna


O tak, boleni jest już dużo. Od kilku lat zarybiają Nogat , na każdym odcinku narybkiem. Latem zdarza się masowe żerowanie tych ryb i będąc nad wodą można zaobserwować jak woda żyje wtedy. Ja nie potrafię łowić celowo tych ryb , trafiają mi się jako przyłowy na blaszkę. Jestem takiego samego zdania kol. Lolex , że powinni odejść już od zarybiania rapą i może zastąpic innym reofilnym Jaziem!

Nogat dominuje boleń, mazury sum :-(
(2016/01/17 17:23)

Przemas83


Wracając do tematu , jakby ktoś chciał wiedzieć co się stało że Parsęta i Wieprza...... zachęcam do przeczytania artykułu Wojciecha Koźmińskiego na str 86 WŚ w nr 3.   (2016/02/14 17:18)

JKarp


I tak powinno być !!!
http://www.gk24.pl/wiadomosci/koszalin/a/rewolucja-w-polskim-zwiazku-wedkarskim-w-koszalinie,9465787/

JK (2016/03/05 10:32)