Zaloguj się do konta

Parasol z tropikiem - zamki?

utworzono: 2011/01/05 10:17

Jedrula. Kupiłem w zeszłym sezonie parasol z Jaxona. Taki zamykany na całym obwodzie. Jego zamki są zabezpieczone okapnikiem wszytym w czaszę. Kiedy przypinam ścianki, to ten okapnik osłania zamki i nic do środka nie leci. Natomiast w innych modelach, gdzie tego okapu nie ma, może w trudnych warunkach przedostawać sie woda. Mam na myśli wiatr i ostre ulewy, bo podczas lipnego deszczu każdy z tych parasoli pewnie spełni swoją rolę.

Jak chcesz kupić porządny sprzęt, to dodaj te 5 dych i kup parasol z okapami.

[2011-01-05 13:34]

Co do namiotów..... Jak chcesz sie pierdzielić z rurkamy , lynkamy, śledziamy to ok. 

Parasol to szybkość rozkładania, a ja zawsze jestem niecierpliwy. :-))

Warto zwrócić uwagę na jakość materiału - wielowarstwowe są dobre.

[2011-01-05 13:38]

withanight88

Home napewno woda spływająca po czaszy nie będzie skapywac do srodka zamiast spłynąć po sciankach ? jak się przedostanie z czaszy na osłony ? [2011-01-05 13:38]

withanight88

Ja sie własnie zastanawiam pomiedzy tym kongerem a jaxonem ktory Ty masz ale chce wiedzieć jak z tymi zamkami będzie, 


Nikt niema takiego parasola????

[2011-01-05 13:40]

kamils125

ten konger nie powinien przemakać, Home mógł bys dać link tego twojego parasola? jaka cena  i jego srednica?                                                                                                                                                                                              . [2011-01-05 13:45]

Jędrula

Kuźwa Łukasz tak jak Home gada , będziemy chyba musieli kupić jaxony ?

Aleeeeeeee ten konger jest świetny i spasował mi strasznie .

[2011-01-05 13:45]

withanight88

250 teoretycznej a ok 220 praktycznej. do 270 zł. [2011-01-05 13:46]

withanight88

też mi sie tak wydaje ale nie wiemy tego napewno bo jeszcze żaden posiadacz takowego bez osłona na zamki parasola sie nie odezwał. [2011-01-05 13:47]

kamils125

no właśnie Jędrek ja tak samo sie już na niego rzuciłem, i jest o wiele tańszy od tego Jaxonka bo cene tak samo robi nazwa i popularność  firmy.. więc oblookamy jeszcze tego jaxona [2011-01-05 13:47]

withanight88

kamil jąkasz się? :DD [2011-01-05 13:49]

kamils125

heh nie do końca :D  po prostu coś mi server leci i spamuje;) [2011-01-05 13:51]

withanight88

[2011-01-05 13:51]

kamils125

no ze zdjęć widać że nawet nawet ładny i solidny paralsol. a mógł być przesłać link do tej strony?  [2011-01-05 13:52]

withanight88

buda beduina 275. bez przesyłki . na miejscu nie kupie. [2011-01-05 13:52]

Jędrula

No jest wypas , fajny . Hmmmm ??? [2011-01-05 13:54]

kamils125

o ja pier.. jaka cena :D                   chyba jednak zostane przy tym kongerze bo to nie do końca na moją kieszeń :D                                                                                                                                                                    . [2011-01-05 13:54]

Mam właśnie tego Jaxona i jestem zadowolony. Okapy się spisują. Materiał jest gumowany i dość wytrzymały. No i zamyka się po obwodzie, co jest bardzo przydatne na długich zasiadkach.

We wszystkich tych parasolach jest jedna wada. Rurka - ta dolna, którą się wkręca do gleby jest zbyt lipna, ale to we wszystkich tego typu parasolach. Ja moją wymienię na mocniejszą z nierdzewki. Czasza gumowanego parasola jest ciężka i o ile przy założonych ścianach, po wbiciu szpilek parasol jest stabilny, to przy rozłożonej samej czaszy kiwa się ustrojstwo na wietrze. No ale to jest feler do usunięcia, co niebawem zrobię.

[2011-01-05 14:00]

withanight88

No jest wypas , fajny . Hmmmm ???





Fajny jest tylko jak czytalem to rurke trzeba wymienić , tak cos ghost chyba pisal bo ta oryginalna to jak z tektury:)



Poczekamy może ktoś jeszcze wymieni spostrzeżenia.


[2011-01-05 14:01]

Jędrula

Mam właśnie tego Jaxona i jestem zadowolony. Okapy się spisują. Materiał jest gumowany i dość wytrzymały. No i zamyka się po obwodzie, co jest bardzo przydatne na długich zasiadkach.

We wszystkich tych parasolach jest jedna wada. Rurka - ta dolna, którą się wkręca do gleby jest zbyt lipna, ale to we wszystkich tego typu parasolach. Ja moją wymienię na mocniejszą z nierdzewki. Czasza gumowanego parasola jest ciężka i o ile przy założonych ścianach, po wbiciu szpilek parasol jest stabilny, to przy rozłożonej samej czaszy kiwa się ustrojstwo na wietrze. No ale to jest feler do usunięcia, co niebawem zrobię.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale jak ? Kupisz taką , zrobisz ?????



[2011-01-05 14:03]

kamils125

można kupic, w każdych katalogach są                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             . [2011-01-05 14:07]

withanight88

zapewne sam zrobi:) [2011-01-05 14:13]

kamils125

75  zł  różnicy  jest  po  między  jednym  a  drugim,,  dozbierać  czy  kupić  kongera?                                                                                                                                                                                                           . [2011-01-05 14:16]

We wszystkich tych parasolach jest to samo. Dolna rurka ma mniejszą średnicę niż górna. Jest to zrobione z aluminium więc te rurki są zbyt mało sztywne. Wszystko jest spoko jeśli parasol ma lekkie, ortalionowe pokrycie, bo czasza jest wtedy lekka, ale jeśli materiał jest ulepszany, t i jego masa jest duża, a wtedy rurka się chwieje.

Zróbcie jak chcecie, ale ja bym i tak kupił tego Jaxona. Tylko rurkę przerobię bo mnie to wk*wia jak mi się domostwo kiwa na wietrze. A takie rurkie to się zdobędzie bez większego problemu. Nawet zwykła stalówka wystarczy, byle średnice pasowały.

[2011-01-05 14:40]

kamils125

z dorobieniem to nie ma problemu, mi chodzi o to żeby weszły 2 fotele i jakiś mały stolik, graty to sie pomieści bez problemu.. i żeby nie przemakał, jak bede siedzial żeby na leb mi nie kapało bo to wkurza [2011-01-05 14:43]