Zaloguj się do konta

Parasol wędkarski jaki?

utworzono: 2011/07/19 23:02
nicponios

Siemano wszystkim,byłem dzis nad Odra na główce i myślałem że padne z tego gorąca chociaz 12 godzin wytrzymałem (wynik słaby bo tylko 5 krapi godnych uwagi i płoć + kiełbiki i ukleje[a drobnica nie miała chwili odpoczynku tak cos szarżowało za nią, NIE WIEM CO, wędkarze mówią że boleń, a ja nie powtarzam jak czegos nie jestem pewien]). I teraz mam takie pytanie do Was koledzy jaki parasol polecacie, oczywiście nie potrzebuje takiego drogiego jak z RR Phantom ale myśle że do 180 moge dać. Parasol musi miec te boczne zasłonki , ale nie dookoła tylko 180stopni(moje widzi mi sie, porady mile widziane) i średnica musi byc od 2,5m bo muszą sie zmieścic 2 osoby.Widziałem niedawno u jednego z wędkarzy parasol TRAPER'a i wydawał się być solidny, co wy na to...?Dzięki i połamania [2011-07-19 23:02]

pako220

witam polecam wiatrochron plażowy!to taki namoto parasol.zdaje egzamin!zerknij na allegro
[2011-07-19 23:06]

nicponios

odpada, nie chce siedziec pod tym półnamiotem tylko na krzesełku elegancko pod parasolem.W GRĘ WCHODZĄ TYLKO PARASOLEPozdro [2011-07-19 23:14]

Norek1978

Witaj Mateuszu widzę że szukasz parasola wędkarskiego zerknij na mój profil a zobaczysz jaki ja mam parasol wydałem na niego zaledwie 170zł w i jestem zadowolony firmy " JEXON " jest od góry impregnowany materiałem gumowanym ma doczepiany tropik na zamek i przypinany śledziami jak namiot lekki do transportu wymiar pasuje do pokrowca 140cm a co zatym idzie chroni przed słońcem morzna go przełamac stopień przechylenia to 45 stopni mam go juz 3 sezon i go sobię chwale nie jedną burzę  podnim przesiedziałem i na słońcu zdaje egzamin w całej okazałości .Pozdrawiam i życzę udanych połowów Norbert> [2011-07-20 00:45]

withanight88

Jak w tej cenie to jaxon

http://allegro.pl/parasol-z-oslona-jaxon-srednica-2-5m-ak-kzs014-i1708629225.html

Ten z kolei trochę solidniejszy , grubszy materiał , tego posiadam 

http://allegro.pl/parasol-z-oslona-jaxon-srednica-2-5m-ak-kzs014-i1708629225.html

Jaxon jako jedyny stosuje w swich parasolach okapniki na zamki , dzieki nim nic do środka nie przecieknie, wadą wszystkich jaxonów jest rurka - ta która wbijasz w ziemie- na wietrze nie urzymia parasola i się zegnie lub złamie, jednak koszt wypadu na złomowisko nie będzie duzy i mozna bez problemu rurkę dopasować.

[2011-07-20 12:05]

mopsik

ja miesiac temu kupiłem jaxona...ogólnie jest ok ale jak Ty kupujesz to zwróć uwagę na to by miał osłonki na zamek.Jak tego nie ma to cieknie jak chol...po osłonie.Teraz szukam w pasmanteryjnym jakiejś tasiemki którą doszyję.Sama czasza jest super (mam jakiś plx 125 czy coś takiego )ale osłona ,gniazda do osłon to szajs. [2011-07-20 14:23]

nicponios

Kolego Norek1978 dzięki za za rady i fote, napewno wezme pod uwage JAXON'a.Kolego withanight88 podałęś dwa takie same linki, nie szkodzi, bo pewnie chodziło Ci o inny parasol ten "twój".A co sądzicie o parasolu TRAPER'a? On ma te boki przypinane na zamek? Jak ktoś wie niech da znać, o i jeszcze czy jest nylonowany...Dzięki [2011-07-20 14:28]

nicponios

kolejne pytanie:z jaką czaszą wybrać z głęboką czy z taką bardziej rozłożystą?http://allegro.pl/parasol-konger-2-5m-z-oslona-termoizolant-gratis-i1718513586.html-rozłożysta
http://allegro.pl/konger-parasol-z-bokami-2-5m-najtaniej-gratis-i1718816951.html-głęboka
THX [2011-07-20 19:16]

withanight88

Kolego Norek1978 dzięki za za rady i fote, napewno wezme pod uwage JAXON'a.Kolego withanight88 podałęś dwa takie same linki, nie szkodzi, bo pewnie chodziło Ci o inny parasol ten "twój".A co sądzicie o parasolu TRAPER'a? On ma te boki przypinane na zamek? Jak ktoś wie niech da znać, o i jeszcze czy jest nylonowany...Dzięki

tak faktycznie to pomyłka , w drugim linku powienien się znajdowac model KZS 015 bo w pierwszym jest 014- są to dwa różne modele.

Głeboka czy rozłożysta - na moje oko to jest efekt zdjęciowy w rzeczywistości te modele są takie same:) Dużo katalogów oglądałem róznych firm i w kongerze nie było rozróznienia na rodzaj czaszy.

Pod kongerem nad którym się zastanaiwasz miałem okazję siedzieć i muszę przyznac że przy jaxonie się chowa. a przynajmniej do wersji 015 - materiał jak na zwykłym metrowym parasolu,  mizerny , osłona też zwykły materiał - taki jak na gratisowych pokowcach do wędek .

I tak jak kolega wyzej wspomniał i ja również - okapniki na zamki - niezastapione. 

[2011-07-21 09:30]

withanight88

http://allegro.pl/parasol-z-osl-jaxon-ak-kzs015-wys-grat-amurio-pl-i1714822749.html

Ten posiadam. I jestem bardzo zadowolony(gdyby nie ta rurka)

[2011-07-21 09:32]

withanight88

ja miesiac temu kupiłem jaxona...ogólnie jest ok ale jak Ty kupujesz to zwróć uwagę na to by miał osłonki na zamek.Jak tego nie ma to cieknie jak chol...po osłonie.Teraz szukam w pasmanteryjnym jakiejś tasiemki którą doszyję.Sama czasza jest super (mam jakiś plx 125 czy coś takiego )ale osłona ,gniazda do osłon to szajs.

Coś mi się wydaje, że jak doszyjesz to będzie ciekło na szwach - bo nić będzie piła wodę , lepiej będzie to chyba dokleic jakąś taśmą pasmanteryjną do podwijania spodni .

[2011-07-21 09:34]

nicponios

to mówisz że ten konger to jakby z ceraty zrobiony? ja właśnie chce coś z dobrego materiału, traper wyglądał na dobrze wykonany i miał osobna rurke do wbicia w ziemie i dopiero rurka z czaszą wkłada sie w rurke wbitą w ziemię.Jak to wygląda u Ciebie [2011-07-21 17:44]

withanight88

Nie wiem z jakiego materiału zrobiony jest traper , mój jest gumowany włącznie z osłoną , pokrowce konkretne , rurka w jaxonie jest wyjmowana i wbijana w ziemie tak jak w pozostałych modelach  ale ta rurka jest za miękka - będę ją wymieniał. Mnie do zakuputego parasola przekonały okapniki na zamkach bo żaden inny producent tego nie stosuje, miałem ochote na ten zamykany 360 * jaxona ale kasy zabrako.

Szkoda, że nikt więcej sie nie wypowie - miał byś porównanie.

[2011-07-21 17:58]

nicponios

o TRAPERZE piszą takie rzeczy: Parasol 5000 wykonany jest z materiału o wodoszczelności 5000mm słupa wody ze zgrzewanymi taśmą szwami. Całkowicie chroni przed deszczem.  [2011-07-21 18:22]

nicponios

byłem wczoraj w sklepie sportowym DECATHLON i widziałem fajny parasol z osłoną firmy Caperlan, czasza parasolu i osłona wykonana z PCV. Wyglądał na solidny lecz sztyca była mizerna, tylko taki "rożek" nie było żadnego świdra ani nic, wiec taki parasol mógłbym wbić ewentualnie w swój trawnik, bo na kamieniste główki to by wymiękł.Nie znam ceny i teraz mam pytanko czy któryś z kolegów ma taki parasol?
, jak wygląda sztyca przy parasolu od TRAPER'a? solidna? świder?jeśli nie wiecie bo nie posiadacie tego parasola to gdzie mógłbym znaleźć taką informacje?Dzięki, połamania [2011-07-24 22:39]

Norek1978

Witaj Łukaszu nie stety to nie jest efekt zdjęciowy parasol jaxona który posiadam ma głęboką czasze i posiada podwójny materiał na górze jest powlekany materiałem gómowanym a od środkowej strony czaszy jest powlekany ze zwykłego materiału na parasole jest solidnie wykonany jeśli chodzi o sprawę rurki to ja nie narzekam mam już ten parasol sporo czasu i na dolnej części rurki jest szpikulec który jest wykonany ze słabo ściernego plastiku jest on wymienny pozatym niewbijamy parasoli w beton tylko zawsze się trzeba pomęczyć nawet ze wbiciem podpórek do  parasola posiadam 3 sznurki mocowane do śledzi co dodatkowo dodaje stabilność parasolowi wędkowałem już na niejenej burzy i wietrze na zewnącz parasola wiało a ja byłem osłonięty od wiatró co do innych parasoli to jestem pewien że podobny do mojego jest bo już wielokrotnie widziałem jaxona ale inaczej wykonanego jest firma która zajmuje sie konkurencją jaxona  [2011-07-25 08:29]

nicponios

a no widzisz, bystre oko....a co z tym TRAPEREM? [2011-07-25 11:22]

tomasz26552

Jak w tej cenie to jaxon

Ten z kolei trochę solidniejszy , grubszy materiał , tego posiadam 

Jaxon jako jedyny stosuje w swich parasolach okapniki na zamki , dzieki nim nic do środka nie przecieknie, wadą wszystkich jaxonów jest rurka - ta która wbijasz w ziemie- na wietrze nie urzymia parasola i się zegnie lub złamie, jednak koszt wypadu na złomowisko nie będzie duzy i mozna bez problemu rurkę dopasować.

Mam taki sam po ostatnim tsunami nad wodą rurka się wygieła choć najpierw wbijam trochę grubszą i dopiero do niej tą od parasola.Identyczną nabyłem w castoramie koszt 8 zł z groszami

[2011-07-25 11:47]

nicponios

kolego "tomasz26552" czy rurka była ze świdrem? [2011-07-25 19:17]

tomasz26552

kolego "tomasz26552" czy rurka była ze świdrem?

Ano świederek mam osobno najpierw wiercę potem rurka i parasol
[2011-07-25 19:21]

withanight88

Jaxon jest zakończony świderkiem z jakiegoś metalowego materiału , nie plastiku.

Fajne "trzymaki" do parasola sa na allegro , taką sobie zrobie i dam stalową rurkę zamiast tej oryginalnej sztycy.

o taki:

http://allegro.pl/stabilizator-parasola-cormoran-i1725482411.html

[2011-07-25 19:36]

nicponios

chodzi o to czy kupiłes w castoramie rurke ze świdrem?
jakbyście mogle i zdjęciami rurek bym nie pogardził ,a byłbym bardzo wdzięczny [2011-07-25 19:42]

withanight88

Zabardzo przejmujesz się szczegółami , ten świderek i tak (jak dla mnie jest zbędny) rurki ni jak nieda się wkręcić w ziemie, jeżeli już wkecisz to nie koniecznie to się będzie trzymało stabilnie . 

Świderek spokojnie mógłyby zastapiony zwykłym stożkiem.  Ja sztyce wciskam w ziemie kawalkiem drewna czy czegoś innego bo golą dłonią sie nie da.

Tak mniej więcej wygląda sztyca w jaxonie 

http://allegro.pl/podporka-stojak-stabilizator-parasol-wedkarski-i1719338640.html# 

zwykła rurka i kawałek świderka ale ten ślimak w oryginale jest bardziej "delikatny"

może zaraz podrzuce foto

[2011-07-25 19:50]

nicponios

czyli do wbitej rurki w ziemie dobijasz jeszcze "klin drewniany"? [2011-07-25 20:01]

withanight88

Nie nie , kawalkiem drewna wciskam sztyce w ziemie, bo reką nie wbijesz jak ziemia twarda. [2011-07-25 20:36]