Państwowa i Społeczna Straz Rybacka prawa i obow

/ 100 odpowiedzi / 3 zdjęć
u?ytkownik57785

Jak masz auto, to tez starasz się zabezpieczać je alarmem, blokadą skrzyni, odcięciem zapłonu i jeszcze laska na kierownicę, tak? PZW tez tak sobie obmyśliło dwa zabezpieczenia. I nie mając któregoś dokumentu, można różne rzeczy domniemywać.  (2011/07/14 19:10)

jamesbond

Jak masz auto, to tez starasz się zabezpieczać je alarmem, blokadą skrzyni, odcięciem zapłonu i jeszcze laska na kierownicę, tak? PZW tez tak sobie obmyśliło dwa zabezpieczenia. I nie mając któregoś dokumentu, można różne rzeczy domniemywać. 

ale auto i tak potrafia za***ać spod domu nawet w biały dzień. Ale czemu karty wędkarskiej nie mamy razy 2?  (2011/07/14 19:12)

u?ytkownik57785

Jak masz auto, to tez starasz się zabezpieczać je alarmem, blokadą skrzyni, odcięciem zapłonu i jeszcze laska na kierownicę, tak? PZW tez tak sobie obmyśliło dwa zabezpieczenia. I nie mając któregoś dokumentu, można różne rzeczy domniemywać. 

ale auto i tak potrafia za***ać spod domu nawet w biały dzień. Ale czemu karty wędkarskiej nie mamy razy 2? 

Podobno już chodzą głosy, o plastikowej karcie.
(2011/07/14 19:20)

jamesbond

ale auto i tak potrafia za***ać spod domu nawet w biały dzień. Ale czemu karty wędkarskiej nie mamy razy 2? 

Podobno już chodzą głosy, o plastikowej karcie.

ja jestem za chipem pod skórę... 
Kiedy ja wprowadzą? wątpię, żeby zdążyli. Padną szybciej. Z takim podejściem do Nas wedkarzy? (2011/07/14 19:26)

u?ytkownik57785

Ja bym w ogóle wprowadził jeden dokument i szlussss. A nie wiem kiedy, wiem, że już myślą. Może jeszcze za mojego życia. (2011/07/14 19:28)

Sniper64

Witam! Macieju i pozostałych :)
Masz rację,pamiętam początki mojego wędkowania jeden dokument na cały kraj:) (2011/07/14 19:31)

u?ytkownik57785

Masz rację,pamiętam początki mojego wędkowania jeden dokument na cały kraj:)
Cześć Mareczku. No stare, dobre czasy :)
(2011/07/14 19:32)

jamesbond

Masz rację,pamiętam początki mojego wędkowania jeden dokument na cały kraj:)
Cześć Mareczku. No stare, dobre czasy :)

sorry ale to co jest teraz z całym szacunkiem bardziej komuną pachnie (o PZW chodzi) niż wcześniej... ale cóż (2011/07/14 19:36)

Sniper64

Powiem że cały czas jest to tylko zmieniły się nazwy i sposoby działania tych instytucji:) (2011/07/14 20:09)

jurek

Ja i inni czynni strażnicy twierdzimy , że potrzebne są 3 dokumenty do kontroli,

karta wędkarska
legitymacja ewidencyjna ( tam można sprawdzić przynależność i wniesione opłaty )
zezwolenie ( z rejestrem połowy ryb )
                                                                           Tego wymaga od Nas Ustawa państwowa.
(2011/07/14 21:18)

cierpliwy1

Ja i inni czynni strażnicy twierdzimy , że potrzebne są 3 dokumenty do kontroli,

karta wędkarska
legitymacja ewidencyjna ( tam można sprawdzić przynależność i wniesione opłaty )
zezwolenie ( z rejestrem połowy ryb )
                                                                           Tego wymaga od Nas Ustawa państwowa.

Jurek bawisz się kolorami i wypisujesz głupoty,żadna ustawa od Ciebie nie wymaga abyś w czasie kontroli żądał legitymacji,weź się ogarnij chłopaku .Jesteś dorosłym człowiekiem (strażnikiem) i bądź poważniejszy .Widzisz tu wchodzi sporo młodych ludzi i dzieci i po zapoznaniu się z Twoimi postami w głowie będą mieli bagno.Przemyśl to pozdrawiam (2011/07/14 21:37)

jurek

Jurek bawisz się kolorami i wypisujesz głupoty,żadna ustawa od Ciebie nie wymaga abyś w czasie kontroli żądał legitymacji,weź się ogarnij chłopaku .Jesteś dorosłym człowiekiem (strażnikiem) i bądź poważniejszy .Widzisz tu wchodzi sporo młodych ludzi i dzieci i po zapoznaniu się z Twoimi postami w głowie będą mieli bagno.Przemyśl to pozdrawiam

Niestety ja jestem społecznym strażnikiem i mogę żądać legitymacji ewidencyjnej
, Ty już nie jesteś strażnikiem , więc tego nie pojmujesz , bo pewnie nie chcesz , tylko czytasz te brednie jednego mściwego pana , który chce się odegrać za swoje .

Powiedz mi lub napisz Romku , w jaki sposób PSR w naszym Okręgu ma sprawdzić , czy wędkarz opłacił Skrwę , odcinek Skrwy Górskiej , czy posiada opłatę w formie znaczka na połów spiningiem lub na środki pływające------------ przecież te znaczki są w legitymacji ewidencyjnej , a nie w zezwoleniu ...................... dopiero by było kłusownictwo na olbrzymią skalę . (2011/07/14 21:53)

cierpliwy1

Jurek bawisz się kolorami i wypisujesz głupoty,żadna ustawa od Ciebie nie wymaga abyś w czasie kontroli żądał legitymacji,weź się ogarnij chłopaku .Jesteś dorosłym człowiekiem (strażnikiem) i bądź poważniejszy .Widzisz tu wchodzi sporo młodych ludzi i dzieci i po zapoznaniu się z Twoimi postami w głowie będą mieli bagno.Przemyśl to pozdrawiam

Niestety ja jestem społecznym strażnikiem i mogę żądać legitymacji ewidencyjnej
, Ty już nie jesteś strażnikiem , więc tego nie pojmujesz , bo pewnie nie chcesz , tylko czytasz te brednie jednego mściwego pana , który chce się odegrać za swoje .

Powiedz mi lub napisz Romku , w jaki sposób PSR w naszym Okręgu ma sprawdzić , czy wędkarz opłacił Skrwę , odcinek Skrwy Górskiej , czy posiada opłatę w formie znaczka na połów spiningiem lub na środki pływające------------ przecież te znaczki są w legitymacji ewidencyjnej , a nie w zezwoleniu ...................... dopiero by było kłusownictwo na olbrzymią skalę .

Jurek 2-3 lata wstecz  ZG podjął uchwałę ,która mówiła o ujednoliceniu składek .Nasz okręg mając osobowość prawną poczuł się mocny i zignorował tą uchwałę .Sam widzisz ,że to był błąd.Poza tym zabezpieczenie się przed oszustwem przez wędkarzy w związku z zezwoleniami leży po stronie ZO.Wniosek z tego prosty jak rządzą tak mają a Ty ich nie wyręczaj niech nauczą się myśleć .Sądzę że w przyszłym roku ZO będzie mądrzejszy i zmieni całą sytuację . (2011/07/14 22:15)

jurek

Romku , dobrze wiesz , że nie ujednolicą składek w całym kraju , musiało by upaść połowę Okręgów , w tym i Nasz --------------- Eugeniusz Grabowski na to nie pozwoli , a ma jeszcze wielu zwolenników , skoro jest ciągle wybierany na kolejną kadencję .
(2011/07/15 09:48)

pawelz

Gdyby w kazdym okregu byla jedna oplata (bez rozroznienia na lowienie na spinning, z lodki itp) wystarczyloby zezwolenie. A jesli tak nie jest niestety bez legitymacji sie chyba nie obedzie. Nie wiem czy to wymog ustawowy, raczej nie, ale na wodach PZW jak najbardziej zasadny. I tak jak Policja czy PSR mogliby od niego odstapic (choc nie powinni) tak SSR powinien jak najbardziej egzekwowac posiadanie legitymacji i waznych znaczkow. (2011/07/15 10:01)

cierpliwy1

Romku , dobrze wiesz , że nie ujednolicą składek w całym kraju , musiało by upaść połowę Okręgów , w tym i Nasz --------------- Eugeniusz Grabowski na to nie pozwoli , a ma jeszcze wielu zwolenników , skoro jest ciągle wybierany na kolejną kadencję .

Jurek chodzi o ujednolicenie w okręgach i taką uchwałę podjął właśnie ZG ,czyli Eugeniusz grabowski się z tym zgadza .Można też dać zezwolenie na rzekę Skrwę i po temacie na wszystko jest rada ,tylko trzeba myśleć .Tak naprawdę to ustawa traktuje ,iż każdy obwód musi mieć swoje zezwolenie.Dodam jeszcze ,że tylko takie służby jak Ochrona Mienia PZW może żądać legitymacji ,bo jest to organ wewnętrzny stowarzyszenia.Pozdrawiam (2011/07/15 15:02)

cierpliwy1

Gdyby w kazdym okregu byla jedna oplata (bez rozroznienia na lowienie na spinning, z lodki itp) wystarczyloby zezwolenie. A jesli tak nie jest niestety bez legitymacji sie chyba nie obedzie. Nie wiem czy to wymog ustawowy, raczej nie, ale na wodach PZW jak najbardziej zasadny. I tak jak Policja czy PSR mogliby od niego odstapic (choc nie powinni) tak SSR powinien jak najbardziej egzekwowac posiadanie legitymacji i waznych znaczkow.

Paweł myślę ,że nie do końca tak jest ,Zarządy Okręgów muszą wszystko dobrze zorganizować i zgodnie z ustawą trzeba prosić tylko o kartę i zezwolenie w czasie kontroli .Najlepiej mieć wszystko w nosie i niech SSR się użera.Pozdrawiam (2011/07/15 15:06)

pawelz

Gdyby w kazdym okregu byla jedna oplata (bez rozroznienia na lowienie na spinning, z lodki itp) wystarczyloby zezwolenie. A jesli tak nie jest niestety bez legitymacji sie chyba nie obedzie. Nie wiem czy to wymog ustawowy, raczej nie, ale na wodach PZW jak najbardziej zasadny. I tak jak Policja czy PSR mogliby od niego odstapic (choc nie powinni) tak SSR powinien jak najbardziej egzekwowac posiadanie legitymacji i waznych znaczkow.

Paweł myślę ,że nie do końca tak jest ,Zarządy Okręgów muszą wszystko dobrze zorganizować i zgodnie z ustawą trzeba prosić tylko o kartę i zezwolenie w czasie kontroli .Najlepiej mieć wszystko w nosie i niech SSR się użera.Pozdrawiam

W sumie masz racje.
Tak naprawde to burdel i brak jakiegokolwiek panowania nad tym wszystkim powinien lezec po stronie wladz PZW. Po dluzszym namysle dochodze do wniosku, ze rzeczywiscie karta wedkarska i zezwolenie to sa dokumenty ktore sa wymagane. I tak na dobra sprawe powinno to wystarczyc. To ze PZW wprowadza w okregach dodatkowe oplaty (lodka, spinning itp) powinno wiazac sie z roznorodnymi zezwoleniami albo jakimis innymi wewnetrznymi rozwiazaniami.
A rozwazan kol. Mastiff (przedluze zezwolenie jakimis tajnymi sposobami, trudniej podrobic pieczatki itp) nie powinny byc zadnym argumentem (no i nie sa).
Ustawodawca wyraznie rzada zezwolenia plus karty wedkarskiej. Natomiast legitymacja czlonkowska swiadczy tylko i wylacznie o przynaleznosci do stwowarzyszenia.
I jeszcze jedna wazna rzecz. Ktora moze polozy troche swiatla. Pewna madra osoba podpowiedziala mi jedna wazna rzecz. Znaczki i oplaty nie sa oplatami ZA LOWIENIE RYB. Sa to skladki czlonkowskie. A to ogromna roznica. O tym czy ktos moze lowic ryby czy nie na danej wodzie swiadczy zezwolenie a nie przynaleznosc do organizacji.
Co ma sprawdzac SSR czy PSR jak ktos jest niezrzeszony ?.
(2011/07/18 09:14)

jurek

W tym roku weszło sporo nowych przepisów , RAPR ( nowy ) , Znowelizowana Ustawa zgodna z Unią Europejską ............................ Ale rozporządzenie do podrywki wędkarskiej ukazało się dobry tydzień temu

A gdzie rozporządzenie do Ustawy z 27 listopada 2010 roku ?????????????????????

Minister Rolnictwa zajmuje się już wyborami ( w ramach swojej partii ) , więc rozporządzenie może ukazać się pod koniec roku .....

Ale my nie wiemy co będzie w tym rozporządzeniu , także poczekajmy
(2011/07/18 12:20)

Norbert Stolarczyk

Kolego Pawelz czy tobie jest jużnaprawdę gorzej?

"Znaczki i oplaty nie sa oplatami ZA LOWIENIE RYB. Sa to skladki czlonkowskie. A to ogromna roznica. O tym czy ktos moze lowic ryby czy nie na danej wodzie swiadczy zezwolenie a nie przynaleznosc do organizacji.

Opłata mówiąca o przynależności jest zawarta w składce członkowskiej, jej wartość to 25 złotych, pomijana w przypadku regularnego opłacania składek, nazywana jest wpisowym, którą trzeba dodatkowo opłacić w przypadku pominięcia jednego roku składkowego. Reszta Opłat, (okręgowa) to opłata za możliwość łowienia ryb w wodach należących do gospodarza w tym wypadku PZW.

"Co ma sprawdzac SSR czy PSR jak ktos jest niezrzeszony ?"

Opłatę dla osób niezrezszonych w PzW, to logiczne

(2011/07/18 13:27)

pawelz

Kolego, oprocz tego, co Tobie sie "wydaje", jest jeszcze statust PZW.

Czlonek Stowarzyszenia jakim jest PZW wnosi w ciagu roku nastepujace oplaty:

Pojęcie składki członkowskiej w Polskim Związku Wędkarskim obejmuje:
1) składkę członkowską ogólnozwiązkową uchwaloną na potrzeby finansowania zadań
organizacyjnych i sportu wędkarskiego,
2) składkę uchwaloną na potrzeby zagospodarowania i ochrony wód, zwaną dalej składką
członkowską okręgową,
3) wpisowe członkowskie i wpisowe członka uczestnika,
4) wpłaty za wydane legitymacje członkowskie.

Zaden z tych punktow nie mowi o oplacie za lowienie.

PZW nie pobiera od swoich czlonkow OPLATY ZA LOWIENIE RYB. Kazdy kto che byc czlonkiem PZW musi oplacac skladki czlonkowskie, w zamian za to ma prawo do polawiania ryb. Ale nie placi ZA LOWIENIE RYB. (2011/07/18 14:10)

pawelz

I jeszcze jedno dla zobrazowanie sytuacji.
Skladki czlonkowskie nie podlegaja stawce VAT.
ALE. Mozemy tez kupic zezwolenie na polow ryb w PZW. Dotyczy to np. lowisk specjalnych. I wowczas placimy 23% VAT.

To tak na marginesie i na temat czy placimy za lowienie ryb czy skladki czlonkowskie. Oplata za lowienie (niejako dzialalnosc gospodarcza) jest opodatkowana. Skladki czlonkowskie nie.
Idac do kola na poczatku roku zadnego VAT'u nie placimy.
(2011/07/18 14:20)