Palenie ognisk nad wodą

/ 3 odpowiedzi
Witam! chcę się dowiedzieć czy palenie ognisk na rybach jest dozwolone i można legalnie rozpalić ognisko na zasiadce wędkarskiej czy jest jakiś przepis zabraniajacy rozwalanie ognia nad wodą, ponieważ będąc na rybach skontrolowany zostałem przez P.S.R.i pod groźbą wlezie i
z@mela

Co za parchaty kraj i parchaty naród .
Ogólnie w lesie i 100m od lasu ,ale co do odległości nie mam pewnosic , palić ognisk nie wolno/ nie należy ;) natomiast nad rzeką położoną między łąkami możesz palić bez problemu z zachowaniem minimum rozsądku i bezpieczenstwa są jeszcze jeziora i inne akweny i tam w zależności czy widnieje jakiś wew zakaz palenia ognisk to tak jak to wygląda w teorii a w praktyce jeśli rozpali się niewielkie ognisko i trafisz na normalnego przedstawiciela organu represji to przymknie oko ew coś pomruczy pod nosem bo tak musi lecz gdy trafi się parch który za dzieciaka był molestowany to masz jak w banku mandacik lub poważniejsze konsekwencje ale to wszystko zależy od "organu represji" (2018/04/18 11:06)

oloH

Witam Panie Janku. Nad naszym pięknym Gopełkiem jest absolutny zakaz palenia otwartego ognia. Wiem to z doświadczenia ponieważ sam kiedyś dostałem kwita za ognisko na plaży w Popowie. Mało tego, można wyłapać mandat za grilla w miejscu innym niż wyznaczone (o ile takowe wogóle istnieje) Z panem Lesławem nie można negocjować ale o tym wiemy doskonale.Pozdrawiam. (2018/04/19 17:13)

Julian

Kiedyś w telewizorni leciał taki dokument o panu społeczniku wartowniku straży przemyslowej , członku ORMO, członku Społecznej Straży Wędkarskiej ( sam nie wędkował ) i grom go jeszcze czego . Widać było że ten półanalfabeta i ćwierć inteligent lubił ludzi kontrolować ( czytaj wykazywać swoją wyższość ) - miał wtedy swoje przysłowiowe 5 minut WŁADZY !!!!. REASUMUJĄC . Ustroju już nie ma tak jak i ORMO Itd, itp. A Męndy jak były tak są . Bo męnda to stan UMYSŁU !!!! i ustrój ani miejsce zamieszkania, urodzenia czy wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy Całe moje 62 letnie doświadczenie życiowe mi to mówi. I to by było na tyle. (2018/04/20 14:14)