Palenie podczas wędkowania

/ 25 odpowiedzi
DRODZY KOLEDZY I KOLEŻANKI CZY WIECIE COŚ NA TEMAT PALENIA PAPIEROSÓW PODCZAS WĘDKOWANIA BO KTOŚ UCZONY OD TEGO ROKU STWIERDZIŁ ŻE ŁOWISKA SĄ MIEJSCEM PUBLICZNYM I OBOWIĄZUJE ZAKAZ PALENIA ??????????????????????????

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

JaroDaw

DRODZY KOLEDZY I KOLEŻANKI CZY WIECIE COŚ NA TEMAT PALENIA PAPIEROSÓW PODCZAS WĘDKOWANIA BO KTOŚ UCZONY OD TEGO ROKU STWIERDZIŁ ŻE ŁOWISKA SĄ MIEJSCEM PUBLICZNYM I OBOWIĄZUJE ZAKAZ PALENIA ??????????????????????????

To dopiero zgryyyyyz ;) (2011/01/28 09:56)

tomasz26552

Jaja sobie Kolega robi ale w Polsce to wszystko możliwe i nic mnie już nie zdziwi (2011/01/28 09:56)

Bromar

To dopiero zgryyyyyz ;)

Czy może widziałeś Kolego, gdzieś jakąś wzmiankę o tym na piśmie ? (2011/01/28 10:01)

użytkownik57785

Definicja miejsca publicznego:

"Miejsce publiczne służy zaspokajaniu potrzeb użytkujących je osób, m.in. w zakresie rekreacji, wypoczynku, komunikacji, edukacji. Najczęściej stanowi własność Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego. Nie jest jednak wykluczone, by było ono własnością innych podmiotów. Np. place i ulice, stałe szlaki turystyczne między liniami rozgraniczającymi te szlaki od innych nieruchomości,obszary kolejowe, pasy drogowe dróg publicznych, drogi wodne z brzegami oraz dostępne dla ogółu tereny portów i przystani, tereny lotnisk cywilnych,tereny zieleni użytku publicznego, jak parki, skwery itp."

No i może być sajgonik z tym. RAPR jednak tego nie zabrania,  Ustawa juz TAK. Drogi wodne, czyli rzeki, kanały. Ale brzegi jezior już nie. Chyba, że jest zakaz używania otwartego ognia na terenach zalesionych. W portach i na przystaniach też bufać trzeba w rękaw :) 

KRE TY NI. 

(2011/01/28 10:10)

grzesiek35

Po tym,jak wszedł w życie zakaz palenia w miejscach publicznych,byłem na rybkach i podjechał do nas radiowóz.Panowie Policjanci wysiedli i zaczęli spacerowac wzdłuż brzegu,chodzili koło wedkarzy itd.Gdy sie do mnie zbliżali,to specjalnie odpaliłem papieroska i czekałem na ich reakcje.Nic sie nie odezwali.Czyli chyba można palic. (2011/01/28 10:11)

użytkownik40829

nie wiem jak w innych kołach,
ale u mnie (PZW RADOM) jest kara
za rzucenie niedopałka na lód lub do wody (zaśmiecanie) - 50 zł.
(2011/01/28 10:16)

pawelz

To nie jest tak, ze nie wolno palic w miejscach publicznych. Nigdzie w ustawie nie ma dokladnie takiego zapisu.
Ustawa precyzyjnie opisuje gdzie dokladnie nie wolno palic. I brzegi rzek i jezior nie podpadaja pod zaden z punktow:

2) w art. 5:

a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:

"1. Zabrania się palenia wyrobów tytoniowych, z zastrzeżeniem art. 5a:

1) na terenie zakładów opieki zdrowotnej i w pomieszczeniach innych obiektów, w których są udzielane świadczenia zdrowotne,
2) na terenie jednostek organizacyjnych systemu oświaty, o których mowa w przepisach o systemie oświaty, oraz jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, o których mowa w przepisach o pomocy społecznej,
3) na terenie uczelni,
4) w pomieszczeniach zakładów pracy innych niż wymienione w pkt 1 i 2,
5) w pomieszczeniach obiektów kultury i wypoczynku do użytku publicznego,
6) w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych,
7) w środkach pasażerskiego transportu publicznego oraz w obiektach służących obsłudze podróżnych,
8) na przystankach komunikacji publicznej,
9) w pomieszczeniach obiektów sportowych,
10) w ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci,
11) w innych pomieszczeniach dostępnych do użytku publicznego.

Tak wiec nawet na ulicy nikt nie moze Wam nic zrobic jesli ktos bedzie palil. (2011/01/28 10:29)

użytkownik57785

nie wiem jak w innych kołach,
ale u mnie (PZW RADOM) jest kara

za rzucenie niedopałka na lód lub do wody (zaśmiecanie) - 50 zł.

To jest w całym kraju. Nawet RAPR o tym wspomina:

Wysokości kar pieniężnych przewidzianych w taryfikatorze kontrolujących :
• 200 zł – brak aktualnych opłaconych składek
• 100 zł – pozostawienie samochodu na: grobli lub wale p- powodziowym
• 50 zł – rzucenie niedopałka na lód lub do wody (zaśmiecanie).

Oprócz tego możemy się spodziewać kar za niszczenie przyrody (wykonanie podpórki pod wędkę ze świeżo ułamanej gałęzi), czy palenie ogniska przy terenie leśnym.

(2011/01/28 10:29)

użytkownik57785

Zakaz palenia obowiązuje w miejscach publicznych, tak? Definicja miejsca publicznego: 

"Miejsce publiczne służy zaspokajaniu potrzeb użytkujących je osób, m.in. w zakresie rekreacji, wypoczynku, komunikacji, edukacji. Najczęściej stanowi własność Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego. Nie jest jednak wykluczone, by było ono własnością innych podmiotów. Np. place i ulice, stałe szlaki turystyczne między liniami rozgraniczającymi te szlaki od innych nieruchomości,obszary kolejowe, pasy drogowe dróg publicznych, drogi wodne z brzegami oraz dostępne dla ogółu tereny portów i przystani, tereny lotnisk cywilnych,tereny zieleni użytku publicznego, jak parki, skwery itp."

No i może być sajgonik z tym. RAPR jednak tego nie zabrania,  Ustawa juz TAK. Drogi wodne, czyli rzeki, kanały. Ale brzegi jezior już nie. Chyba, że jest zakaz używania otwartego ognia na terenach zalesionych. W portach i na przystaniach też bufać trzeba w rękaw :) Za zaśmiecanie (rzucenie niedopałka) jest kolejna kara. 

(2011/01/28 10:33)

pawelz

"Zakaz palenia obowiązuje w miejscach publicznych, tak?"

Nie ma nigdzie (w zadnym punkcie ustawy zapisu ze zakaz obowiazuje we wszystkich miejscach publicznych). Jesli tak jest, to podaj ten artykul badz punkt paragrafu.
Ustawa bardzo wyraznie precyzuje w ktorych obiektach (miejscach) uzytecznosci publicznej nie wolno palic.
Ja wychodze na papierosa przed dom (blok). Robie to bardzo rzadko ale czesto mija mnie policja badz straz miejska. Nigdy nikt nie przyczepil sie o to.
Byla kiedys ciekawa dyskusja na Onecie. Jeden gosc podal taki przyklad. "Ide ulica i pale. Przechodze przez teren przystanku. Czy musze zgasic papierosa."
Odpowiedzialo mase ludzi. Oczywiscie ze musi. Ale nikt nie zanegowal, ze szedl ulica i palil. WOLNO MU. (2011/01/28 10:44)

bednar14

Tym co palom w czasie wędkowania to odradzam ponieważ zapach dymu przedostający się z palcy na robaka odstrasza wiele gatunków ryb karpiowatych (2011/01/28 11:00)

pawelz

Rozrabianie zanety dlonmi przesiaknietymi zapachem fajek pewnie tez nie pomaga :). (2011/01/28 11:04)

bluehornet

No to stwierdzę autorytatywnie , że moja popielniczka z możliwością zamocowania na podpórce wybawi mnie w przyszłości od wielu kłopotów nad wodą !!! (2011/01/28 12:43)

roczesla

Różne są poglądy na temat palenia lub nie na rybach !!!  Ja nie palę od około 15 lat. Jak paliłem to zawsze miałem słoiczek na" kiepy" "pety" niedopałki czy jak kto woli ale widziałem jak niektórzy pstrykali tym świństwem do wody !!!  To mnie wkurzało zawsze - tzn zaśmiecanie a nie palenie. 

No i właśnie nie powinni karać za palenie na łowisku lecz za śmiecenie niedopałkami i to bardzo surowo !!!
 Pozdrawiam i porządek niech dominuje na Naszych łowiskach .. (2011/01/28 13:01)

robcio2535

Rozrabianie zanety dlonmi przesiaknietymi zapachem fajek pewnie tez nie pomaga :).

Z tym to tak samo jak z wieloma tematami można by dyskutować na wiele sposobów pewnie . Sam pale i róźnie to bywało nad wodą bo jako ze pale a braciszek nie a siedząc w tej samej miejscówce mnie brały płocie ,leszcze a mu nie bardzo :-(zrobiliśmy identyczne zestawy nawet i nic nie pomagało ja 4 sztuki on jedną . Wiec róźnie to bywa i sam nie wiem jaki wpływ ma zapach fajek, tytoniu na ryby i zapewne róźne bedą poglądy innych . (2011/01/28 13:04)

użytkownik57785

Odpiszę tylko temu dociekliwcowi z niczym się nie zgadzającym i kończę swoją opinię na ten temat. 

1 ) Gdzie TU napisałem, że wszędzie nie wolno palić?-

"Definicja-

No i może być sajgonik z tym. RAPR jednak tego nie zabrania, Ustawa juz TAK. Drogi wodne, czyli rzeki, kanały. Ale brzegi jezior już nie. Chyba, że jest zakaz używania otwartego ognia na terenach zalesionych. W portach i na przystaniach też bufać trzeba w rękaw :) ".

2) Nie napisałem nic o zakazie palenia na ulicy!

3) Przytoczyłem też RAPR odnośnie ZAŚMIECANIA-

Wysokości kar pieniężnych przewidzianych w taryfikatorze kontrolujących :
• 200 zł – brak aktualnych opłaconych składek
• 100 zł – pozostawienie samochodu na: grobli lub wale p- powodziowym
• 50 zł – rzucenie niedopałka na lód lub do wody (zaśmiecanie).

4) Według definicji "Miejsca publicznego", są wymienione drogi wodne z brzegami, natomiast Ustawa zabrania wyraźnie tez palenia cyt.: "Ustawa wprowadza natomiast całkowity zakaz palenia m.in. w środkach transportu publicznego (m.in. taksówkach, samochodach służbowych), publicznych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci (np. na plażach) oraz przystankach komunikacji miejskiej. Niektóre ucywilizowane łowiska mogą być jako miejsca przeznaczone do odpoczynku i zabawy dzieci? Mogą. Plaże nad jeziorami i nad morzem gdzie bawią się też dzieci? Mogą. Łowisz na plażach nieraz? Nie tylko w sezonie letnim przy tłumach ludzi na plażach. Aczkolwiek i tak łowią często, więc palić tam nie mogą.

5) Przykład egzekwowania, a brzmienia Ustawy:

Ochoczo do zakładania palarni podeszli natomiast przedsiębiorcy, którzy wynajmują lokale w dużych centrach handlowych.
– Część najemców gastronomicznych będzie budowała oddzielne palarnie. Przykładem może być Hard Rock Cafe w Złotych Tarasach – wyjaśnia Beata Sadowska, rzecznik prasowy Galerii Mokotów i Złotych Tarasów.
W obu centrach panuje już zakaz palenia. Nie można nawet palić przed tymi budynkami, czego nie nakazuje ustawa. Przestrzeganie tego zakazu jest kontrolowane przez ochronę galerii.

6)Tak więc w myśl zapisu Ustawy, jak będzie siedział wędkarz w miejscu zabawy dzieci (nie tylko jak są akurat na nim dzieci) nad wodą i bufał papierocha, to może odpowiadać? Może.

7) Widziałeś już łowiska róznych kół z zakazami palenia gdzie są porobione palarnie?

Bardziej kumple policjanci będą dla mnie wykładnią prawa, bo je egzekwują, niż ktoś taki jak Ty. Proste i logiczne raczej. (2011/01/28 13:10)

pawelz

Zakaz palenia obowiązuje w miejscach publicznych, tak? Definicja miejsca publicznego: "Miejsce publiczne służy zaspokajaniu potrzeb użytkujących je osób, m.in. w zakresie rekreacji, wypoczynku, komunikacji, edukacji. Najczęściej stanowi własność Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego. Nie jest jednak wykluczone, by było ono własnością innych podmiotów. Np. place i ulice, stałe szlaki turystyczne między liniami rozgraniczającymi te szlaki od innych nieruchomości,obszary kolejowe, pasy drogowe dróg publicznych, drogi wodne z brzegami oraz dostępne dla ogółu tereny portów i przystani, tereny lotnisk cywilnych,tereny zieleni użytku publicznego, jak parki, skwery itp."

To Twoj post. Najpierw napisales zdanie:
"Zakaz palenia obowiązuje w miejscach publicznych, tak?".
Po czym podales jakas encyklopedyczna wykladnie miejsca publicznego. Ani slowa, ze w zasadzie to mozna palic w miejscach publicznych za wyjatkiem:.....

Ciekaw jestem interpretacji innych forumowiczow co zrozumieliby na tak postawione pytanie. Zwlaszcza ze jak napisalem ze nie wszedzie, to Ty bez jaikichkolwiek argumentow odeslales mnie do ustawy.

Pewnie sam zaczales ja czytac pobierznie i zaczynasz wycofywac sie rakiem, wypisujac jakies elaboraty i udowadniajac ze lowisko moze byc placem zabaw.
Te Twoje place zabaw nad woda podpaja pod punkt 5 nie jako place zabaw a plaze. I jasne jest ze tam palic nie wolno. Kazdy kto zapozna sie z punktami (ustawa) i zrozumie co tam napisano, na plazy palil nie bedzie. Naciagac mozna wszystko, ale spor zaczal sie od zupelnie czegos innego, z czego chcesz sie wycofac tylem. Galerie Centrum i teren przylegajacy bezposredni jest pod nadzorem tychze galerii i moga wprowadzac zakazy jakie tylko chca. Tak ze Twoj przyklad o niepaleniu na ulicy tez jest lekko nie trafiony. Nie mozna palic na terenie galerii (nie wazne czy wewnatrz czy na zewnatrz) a nie na ulicy jako miejscu publicznym.

Jedyne do czego doszlismy i zgadzamy sie, ze ustawa nie mowi ze nie wolno palic w miejscach publicznych. Mowi w jakich miejscach publicznych nie wolno palic. I na pewno nasze lowisko (w znakomitej wiekszosci przypadkow) nie podlega oraniczeniom palenia. A ty jak chcesz to mozesz wymyslac dalej teorie, ze np, lowisz na terenie jakiegos zakladu i tez nie wolno Ci zapalic. Ale tak to mozna w nieskonczonosc.

Dalej dyskutowac mi sie nie chce, bo nawet zacytowanie ustawy nie wiele pomaga w Twoim przypadku. Ty wiesz swoje, a pismo czarne na bialym niewiele znaczy.
ja ten watek zakonczylem. Kazdy kto ma rozum sam oceni gdzie lezy prawda. (2011/01/28 13:40)

użytkownik60775

"Zakaz palenia obowiązuje w miejscach publicznych, tak?"

Nie ma nigdzie (w zadnym punkcie ustawy zapisu ze zakaz obowiazuje we wszystkich miejscach publicznych). Jesli tak jest, to podaj ten artykul badz punkt paragrafu.
Ustawa bardzo wyraznie precyzuje w ktorych obiektach (miejscach) uzytecznosci publicznej nie wolno palic.
Ja wychodze na papierosa przed dom (blok). Robie to bardzo rzadko ale czesto mija mnie policja badz straz miejska. Nigdy nikt nie przyczepil sie o to.
Byla kiedys ciekawa dyskusja na Onecie. Jeden gosc podal taki przyklad. "Ide ulica i pale. Przechodze przez teren przystanku. Czy musze zgasic papierosa."
Odpowiedzialo mase ludzi. Oczywiscie ze musi. Ale nikt nie zanegowal, ze szedl ulica i palil. WOLNO MU.

Witam poniekąt obręb wokół bloku to nasze podwórko ,ale spróbuj przed blokiem pić piwo to się napewno przypieprzą, na papierosa nikt specjalnie uwagi nieprzywiązuje>pozdrawiam (2011/01/28 14:24)

użytkownik60775

witam koedzy a ja zaproponowałbym zamiast papierosa na rybach zażyć sobie tabaki,będzie bez obaw czy wolno,a napewno o wiele zdrowiej i równie przyjemnie.Zamieniłem papierosy na tabake 7 lat temu i jestem z tego zadowolony>pozdrawiam

(2011/01/28 14:39)

użytkownik60775

witam koedzy a ja zaproponowałbym zamiast papierosa na rybach zażyć sobie tabaki,będzie bez obaw czy wolno,a napewno o wiele zdrowiej i równie przyjemnie.Zamieniłem papierosy na tabake 7 lat temu i jestem z tego zadowolony>pozdrawiam

(2011/01/28 14:39)

użytkownik60775

sory za dwa te same posty ale mi internet coś muli i kliknełem 2 razy (2011/01/28 14:44)

ivel 83

ooo red bulek troche mocny osobiscie wole czarna gawith  snuff z odrobina zapachu pomaranczy:) (2011/01/28 15:54)

użytkownik57785

Dostał przykłady, wkleiłem artykuły, podparłem się ................A zresztą, nie chce mi się tłumaczyć i przekonywać do możliwości jakie daje prawo, rzucanie grochem o ścianę. Głową muru nie przebije w jego przypadku. Żelbeton. Pal, gdzie chcesz, ścieka mi to i kalafiorem wisi. (2011/01/28 16:57)

bluehornet

Macieju , nie denerwuj się i nie pal , bo to negatywnie wpływa podobno na ciśnienie !!! (2011/01/28 17:10)

niutek40

Na tabakie ! to ty kolego prawie kaszub lesteś !! (2011/01/28 18:17)