Palenie ognisk nad wodą

/ 7 odpowiedzi
Witam! chcę się dowiedzieć czy palenie ognisk na rybach jest dozwolone i można legalnie rozpalić ognisko na zasiadce wędkarskiej czy jest jakiś przepis zabraniajacy rozwalanie ognia nad wodą, ponieważ będąc na rybach skontrolowany zostałem przez P.S.R.i pod groźbą wlezie i
z@mela


Co za parchaty kraj i parchaty naród .
Ogólnie w lesie i 100m od lasu ,ale co do odległości nie mam pewnosic , palić ognisk nie wolno/ nie należy ;) natomiast nad rzeką położoną między łąkami możesz palić bez problemu z zachowaniem minimum rozsądku i bezpieczenstwa są jeszcze jeziora i inne akweny i tam w zależności czy widnieje jakiś wew zakaz palenia ognisk to tak jak to wygląda w teorii a w praktyce jeśli rozpali się niewielkie ognisko i trafisz na normalnego przedstawiciela organu represji to przymknie oko ew coś pomruczy pod nosem bo tak musi lecz gdy trafi się parch który za dzieciaka był molestowany to masz jak w banku mandacik lub poważniejsze konsekwencje ale to wszystko zależy od "organu represji" (2018/04/18 11:06)

oloH


Witam Panie Janku. Nad naszym pięknym Gopełkiem jest absolutny zakaz palenia otwartego ognia. Wiem to z doświadczenia ponieważ sam kiedyś dostałem kwita za ognisko na plaży w Popowie. Mało tego, można wyłapać mandat za grilla w miejscu innym niż wyznaczone (o ile takowe wogóle istnieje) Z panem Lesławem nie można negocjować ale o tym wiemy doskonale.Pozdrawiam. (2018/04/19 17:13)

Julian


Kiedyś w telewizorni leciał taki dokument o panu społeczniku wartowniku straży przemyslowej , członku ORMO, członku Społecznej Straży Wędkarskiej ( sam nie wędkował ) i grom go jeszcze czego . Widać było że ten półanalfabeta i ćwierć inteligent lubił ludzi kontrolować ( czytaj wykazywać swoją wyższość ) - miał wtedy swoje przysłowiowe 5 minut WŁADZY !!!!. REASUMUJĄC . Ustroju już nie ma tak jak i ORMO Itd, itp. A Męndy jak były tak są . Bo męnda to stan UMYSŁU !!!! i ustrój ani miejsce zamieszkania, urodzenia czy wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy Całe moje 62 letnie doświadczenie życiowe mi to mówi. I to by było na tyle. (2018/04/20 14:14)

MarkowySklep


Są specjalnie wyznaczne miejsca do tego aby rozpalić ognisko, robiąc to na rybach "na dziko" łamiesz prawo, a druga kwestia- jest to nie tylko zabronione, ale również niebezpieczne. (2018/10/11 18:52)

kedzio


:) łowię ryby od 40 lat i zawsze rozpalam ognisko. nikt mnie jeszcze nie pogonił, a kontrolowali mnie różni ludzie.
  (2018/10/16 18:51)

oldboy


:) łowię ryby od 40 lat i zawsze rozpalam ognisko. nikt mnie jeszcze nie pogonił, a kontrolowali mnie różni ludzie.
Pełna zgoda. Zależy też od miejsca, gdzie się chce palić ognisko, a także od pory roku. Wiadomo, że suche i gorące lato (jak w mijającym sezonie), może sprzyjać zaprószeniu ognia.
Plaże dostępne dla plażowiczów i spacerowiczów muszą być czyste, więc nie należy się dziwić, że tam istnieją jakieś zakazy. Co innego w dzikim terenie - tam musimy tylko zachować bezpieczeństwo przeciwpożarowe., Należy po prostu postępować zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. Gdy na dniach pojadę zapolować na miętusa nad dziką rzeczką, to postaram się jedynie pozostawić po sobie porządek - zgaszę ogień wodą i usunę niedopalone patyki, aby nie denerwować właściciela gruntu przylegającego do wody. (2018/10/16 21:51)

ryukon1975


Nigdy nie miałem z tym problemu. Oczywiście trzeba to robić z głową. Dzieciom się zapałek nie daje do zabawy, nawet tym dużym dzieciom. (2018/11/10 19:21)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.