Zaloguj się do konta

Pałeczki ołowiane czy ktoś odlewa?

utworzono: 2012/01/17 09:08
obcy91

Witam, piszę z zapytaniem czy ktoś z forumowiczów odlewa sobie takie pałeczki do bocznego troka? I czy jest jakiś sposób na odlanie samemu takich pałeczek, jeśli nie posiadam specjalnej formy? Dzięki za pomoc [2012-01-17 09:08]

ryukon1975

Odlewam.Formę kupiłem na allegro jak dobrze pamiętam za 27 zł.
[2012-01-17 09:38]

halski021

Najprościej zrobić formę z ziemniaka,ale jest to forma jednorazowa.Odlewałem tak kiedyś ciężarki przelotowe,myślę,ze pałeczki też można odlać w ten sposób.
[2012-01-17 09:41]

89krzysztof

Ja, kiedy byłem dzieckiem i mój budżet był jakieś 10razy mniejszy niż teraz to robiłem ołowie przelotowe samemu. 
Miałem pudełeczko (bardzo fajne jest np takie po patyczkach do uszu). Wylałem go gipsem budowlanym. Takim zwykłym. Po same brzegi. W środku musisz wyrzeźbić sobie kształt, który Cię interesuje. Z ołowiami przelotowymi było tak, że trzeba było jeszcze drucik, lub gwóźdź cieniutki dać,żeby zrobić otwór. Z pałeczkami będzie tak, że trzeba będzie wyrzeźbić jeszcze małą 'dziurkę' w której położysz krętlik. 
Jeśli nie zapomnę, to poszukam tej formy..   [2012-01-17 10:17]

monsterfishing

Też kiedyś odlewałem w gipsie, fajna zabawa, znalazłem w sieci: http://www.formywedkarskie.pl/ może kogoś zainteresuje.
[2012-01-17 10:29]

obcy91

Potrzebuje jedynie samą pałeczkę z ołowiu bez krętlika :)
[2012-01-17 10:34]

Potrzebuje jedynie samą pałeczkę z ołowiu bez krętlika :)




Mogę zapytać jak kolega jak kolega montuje taki ciężarek do zestawu?
tak z ciekawości pytam.
[2012-01-17 11:14]

Bernard51

89KRZYSZTOF podpowiada Ci b dobrze gips budowlany bez wysilku zrobisz forme jaka potrzebujesz. Ja odlewam kulki do gum z otworami z przodu przy opadzie pracuja troche inaczej i montuje 2 ramienne kotwiczki ktore bardziej mi odpowiadaja od haka Jazeli chcialbys odlac interesujacy cie egzemplasz wpierw zelej model(egzemplarz olowiu) gipsem w pudelku z zapalek lub wiekszym w ktorym zmiescisz kilka egzemplarzy modeli.Nastepnie przetnij delikatnie na polowki (uzywam drutu do wycinania szyb samochodowych) i masz forme gotowa robiac otwory od gory do wlania roztopionego  olowiu. Uwaga pomieszczenie w ktorym bedziesz rozgrzewial olow musi byc intensywnie wietrzone oparami mozna sie powaznie zatruc a szkoda zdrowia POWODZENIA
[2012-01-17 11:18]

obcy91

Mogę zapytać jak kolega jak kolega montuje taki ciężarek do zestawu?
tak z ciekawości pytam.



Nie montuje do zestawu :)
Potrzebuje do woblerów.

ps. za wskazówki dzięki wszystkim.
Szczególnie koledze Krzyśkowi


[2012-01-17 12:30]

Mogę zapytać jak kolega jak kolega montuje taki ciężarek do zestawu?
tak z ciekawości pytam.



Nie montuje do zestawu :)
Potrzebuje do woblerów.






A to przepraszam ja myślałem że to do bocznego troku koledze potrzebne, i tak zachodziłem w głowę jak to bez krętlika uwiązać :)
[2012-01-17 12:56]

obcy91

Spoczko :)
[2012-01-17 13:01]

dominikszlezak

cześć forme możesz zrobić sam z gipsu ,zrób z gipsu klocek nawierć otwory wiertłem o średnicy takiej jaką mają mieć pałeczki nalej ołów zatop oczko z drutu lub krętlik i gotowe, pozdrawiam.
[2012-01-17 13:38]

dominikszlezak

dobrym rozwiązaniem będzie też zwykły drut ołowiany o średnicy ok 3mm kawałek składamy na pól i skręcamy w ślimaczka i pałeczka gotowa
[2012-01-17 13:43]

89krzysztof

Mogę zapytać jak kolega jak kolega montuje taki ciężarek do zestawu?
tak z ciekawości pytam.



Nie montuje do zestawu :)
Potrzebuje do woblerów.






A to przepraszam ja myślałem że to do bocznego troku koledze potrzebne, i tak zachodziłem w głowę jak to bez krętlika uwiązać :)


No nie tylko Ty :) 
Obcy, jakie duże te woblerki robisz, że takie pałeczki chcesz do nich montować?  [2012-01-17 13:52]

obcy91

Boleniówki.
Z tym że pałeczkę i tak będę ciął. Tylko potrzebuje coś co jest walcem, bo na śrucinach nie wyrabiam już...
[2012-01-17 14:33]

Zibi88

ja z wielkim powodzeniem odlewam główki jigowe w formie gipsowej. Odlałem po 20 sztuk z formy i zero śladów zniszczeń. gips budowlany w castoramie za 3 zł. Jeśli masz jakieś pytania co i jak pisz na PW
[2012-01-17 15:26]

A to się opłaca? [2012-01-17 15:31]

ryukon1975

Biorąc pod uwagę że ciężarek Jaxona kosztuje na allegro 1-2,3 zł to się opłaca.
Mnie ciężarek kosztuje tyle co krętlik 20 gr ,plus trochę pracy a ołów w potrzebnej ilości zawsze się gdzieś znajdzie.:)
[2012-01-17 16:25]

Przemol34

A to się opłaca?


Ja tez robie "wałeczki" ale do bocznego troka. Formę zrobiłem z gipsu. Dwa pudełka od zapałek wypełniłem gipsem, wysuszyłem i odlewam. Oczywiscie wyżłobiłem rowek na krętlik.

Czy się opłaca? W sklepie wędkarskim za 7gr wałeczek z krętlikiem 1,20-1,50 zeta ,a ja mam teoretycznie za darmochę tylko trochę pracy, a ołów mam z zakładu wulkanizacyjnego ze zużytych ciężarków do wyważania kół.
[2012-01-17 17:30]

89krzysztof

Dorwiesz jakiś stary akumulator to też trochę ołowiu będzie. ;)  [2012-01-17 23:11]

irex

Formy ,o których pisali moi przedmówcy może są i dobre ale ja pochwalę się swoją.Najprostsza ,a zarazem chyba najwygodniejsza w użyciu jest bezszwowa rurka ze stali nierdzewnej ,którą wbijam w wywiercony otwór w drewnie(sam koniec tylko po to żeby zatkać) i wlewam do niej ołów.Zazwyczaj ołów nie łączy się z nierdzewem ale dla pewności można posmarować rurkę wewnątrz np.wazeliną.Odlewałem takie  o dł.7-9 cm potem dzieliłem piłką do metalu.
[2012-01-18 17:33]

szpenio666

Cześć ja zrobiłem sobie foremke na pałki ołowiane do bocznego troka z dwóch aluminiowych płytek o gr 10mm złożyłem je do kupy na płasko wkręciłem w imadło i za pomocą wiertarki stołowej wywierciłem klika różnych otworów w różnych średnicach lecz przed wierceniem należy zrobić bolce ustalające moje są ze śrubek 5mm więcej info na maila mam też foremki do główek na szczupaka i okonia od 3 do 24 gr własnej roboty opłaca sie mieć takie formy i odlewać pozdro

[2012-05-24 13:50]