Padają ryby w oczku

/ 10 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam,  3 miesiące temu założyłam oczko wodne.6000l. Wypuściłam tam 10 rocznych koi i 3 karasie + byly tam z 3 ryby nieznanego mi pochodzenia <

(jak kupiliśmy dom już były i przeżyły 2 zimy - ryby denne). Ostatnio dorzuciłam 2 większe koi ok 30cm i 3 karasie (tak jak poprzednie małe , ok 8cm i jesiotra białego ). Ciągle działają napowietrza cze. Woda ostatnio robiła sie zielona, pare razy wymieniana, ryby padały od najmniejszych koi. 0 podgryzien, nic. Ostatnio się wkurzylam, spuscilam prawie całą wodę i znalazłam na dnie rozkladajaca sie rybę, więc możliwe że to ona byla sprawca. Staw wyczyszczony, dana nowa woda, ryby odzyly.  Dzień później padł jesiotr i duża koi. Nie chcą pobierać pokarmu, leniwie plywaja, tracą barwy. Doszło do tego, że mogłam spokojnie tracąc je podbierakiem i nie odplywaly. Zrobiłam kąpiel kwarantanne w preparacie tropical dla chorych ryb i nic. Odzyly na jeden dzień i nic. Dzis pada ostatni koi. Wylowilam go, dałam do osobnej wielkiej miski, osobny napowietrzacz ale jest już do góry brzuchem, choć próbuje walczyć. Ryby o dziwo opadają na dno jak zdechna. Koi ma metne oko, poza tym 0 oznak. Zaś na karasiu który pływa w stawie zauważyłam jakby lekko odchodząca warstwę łusk- grzybica?  Nie mam jsk zrobić temu zdjęć, ale wiem, że hodowca mówił, że ryba jest "ciężarna". Zostały 3 karasie i nie wiem co robić. Chciałabym je wyleczyć i wpuścić w weekend nowe ryby.

 

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ada-wislawska


U dzisiejszej  koi też widać początki jakby obchodzenia zewnętrznej warstwy ciała/łuski...  Karas jest w tym cały i jak płynie to ciągną się za nim te kawałki jak welon (2016/06/30 09:34)

Janek92


nie masz roślin podwodnych i mułu. Bez mułu nie ma batkterii w wodzie, bez tych bakterii wodą będzie gnić! Dlatego ryby padają. Miałem to samo... (2016/06/30 09:58)

ada-wislawska


Kurcze, gościu z hodowli to w Wielkiej folii czy jak to nazwać miał ich setki i zyly. Zero roślin, czegokolwiek. Woda, mocna pompa i tyyyyle ryb. Jeśli chodzi o mój staw to mul w sumie jest i to sporo ale pod kamieniami. Co mam teraz zrobić z tymi 3 karasiami co zostały?  Jak na mój gust one sa chore (2016/06/30 10:45)

ogtw


Przypuszczam. że woda jest za ciepła i za bardzo nasłoneczniona. Napowietrzanie włączaj tylko wtedy, kiedy powietrze jest zimniejsze niż woda. Dobre byłoby też stałe filtrowanie wody. Jeszcze plankton i ślimaki wpuść, żaby niekonieczne.  (2016/06/30 11:53)

ada-wislawska


Pompa na jutro dojdzie. Jest ona z filtrem i beddie na stałe działać. Co do wody jak wkladalam reke w te ostatnie upały to była chłodna. Ale fakt - staw jest stale nspowietrzony. Ślimaki same chodzą z działki w staw. Co z tymi rybami które zostały i schodzi z nich warstwa? Chore i zakaza nowe,??  (2016/06/30 16:43)

SZUWARdragon2


Filtr,pompa I ultrafioletowa lampa do Tego! Woda musi sie wyklarowac zanim beda rybki.Reszte znajdziesz na necie.https://www.google.co.uk/search?rlz=1C9BKJA_enGB626GB626&hl=en-GB&ei=odV3V6z0D8ydgAaN9JuICA&q=zak%C5%82adanie+oczka+wodnego+krok+po+kroku&oq=zak%C5%82adanie+oczka+wodnego&gs_l=mobile-gws-serp.1.0.0i71l5.0.0.0.7055.1.1.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1c..64.mobile-gws-serp..1.0.0.P2FJ2blqkKc.                     PS: Dubluje wpisy (2016/07/02 16:57)