Zaloguj się do konta

Pacyfik okolice Łodzi

utworzono: 2014/01/28 20:14
prexpl

Cześć   czy warto tam jechać    ....... jak było w 2013 r z karpiem, jesiotrem i sumem   czy ktoś coś wyciągną ciekawego   jeśli tak to  na jakie przynęty i czym nęciliście z góry dzięki  [2014-01-28 20:14]

Wędkarstwo RR

Hej!

Byłem tam tylko raz w 2013r. Niedziela...bardzo duża presja wędkarska. Moim zdaniem łowisko fajne, aczkolwiek przełowione. Chcąc się dobrać do ryb trzeba wiedzieć jak. Ja miałem 1 branie które zmarnowałem. Za to kolega po 2 stronie złowił 5 karpi i jesiotra (łowił na metodę) :)

Na 50 wędkarzy których tego dnia naliczyłem(od rana do godz. 12), połowiło z 5. Tak czy siak polecam! :)

Pozdrawiam

[2014-01-29 09:21]

Moczykij70

W cieplejszych miesiącach w wekendy oblężenie wędkarzy. Właściciel wybudował pomosty wędkarskie, które moim zdaniem ustawione zbyt gęsto. Staw jest regularnie zarybiany przez właściciela głównie karpiem oraz jesiotrem. Byłem w ubiegłym roku 3 razy na krótkie popołudniowe wędkowanie, ale bez rewelacji, chociaż ryba jest i tak jak napisał kolega, trzeba wiedzieć jak dobrać się to tych karpi. Ogólnie warto się wybrać np. z dzieciakami.

Pzdr.
[2014-01-29 11:56]

TheMechOne

A gdzie to lowisko sie znajduje? Bo ja z Lodzi jestem. ;) [2014-01-29 12:05]

prexpl

"np z dzieciakami" .............. mam 14 lat więc pojadę z tatą     wielkie dzięki za odpowiedzi ......... łowisko jest http://www.wedkuje.pl/lowiska-wedkarskie.html?mode=1&fraza=Pacyfik+&mode=2&okreg=&wojewodztwo=410&ryba1=0&owner=0&woda=0   
[2014-01-29 16:32]

prexpl

a i jeszcze takie małe pytanie wiecie kiedy zostanie otwarte po zimie i od której do której łowisko funkcjonuje     ................. można tam nęcić zanętą ?????  [2014-01-30 12:29]

prexpl

jakie są opłaty ?? 
[2014-01-30 19:21]

prexpl

ktoś odpowie ........................ 
[2014-01-31 13:06]

krystian252

Było chyba w zeszłym roku wejście 5zł od os. 16zł za karpia,18zł lin.
[2014-02-01 03:19]

Moczykij70

a i jeszcze takie małe pytanie wiecie kiedy zostanie otwarte po zimie i od której do której łowisko funkcjonuje     ................. można tam nęcić zanętą ?????

Kolego, jak zejdzie lód możesz jechać. Można nęcić zanętą. Łowisko czynne, jeśli dobrze pamiętam od 7.30. do 19.00. W lecie, w wekendy praktycznie od świtu do zmierzchu. Opłaty: 5 zł za wejście jeśli zabierasz każdą złowioną rybę, 10 zł. za tzw. łowienie sportowe. Właściciel czasami ma dziwny zwyczaj, wciskania obowiązkowego zakupu ziarna do nęcenia za 2 zł - mieszanka suszonej kukurydzy, konopi i innych ziaren. Ryba wg. cennika wywieszonego na łowisku. Na wekendy za 30 zł. można dogadać się z właścicielem na nocną zasiadkę.

Pzdr.

[2014-02-03 11:14]

jareczeqq

Ja jeździłem tam dość często na początku przygody i co roku pare razy wyciąga mnie tam kumpel.
5 zł za wędkowanie płaciliśmy
Ryby jest dużo. Praktycznie za każdym razem pare karpi wyciągaliśmy, czasem wchodził jesiotr, sporo karasi
Można nęcić czym chcesz, nie ma obowiązku brania złowionej ryby.

Minusy - jak dla mnie mordownia. Wolę łowić w jakimś przyjemnym miejscu - tutaj generalnie jest staw malo urokliwy, wyciągane ryby często były chore... pleśniawka , poranione ( takie przygody miałem przez ostatnie 2 lata). Wcześniej bylo ok ale teraz chyba troche zaniedbań wyszło. Dużo wędkarzy, ryby złowione już po pare ładnych razy i wypuszczane nie walczą - idą jak kłody bez oporu.

Podsumowując : Łowisko dobre jak zaczynasz łowić( wymaga nie wiele umiejętności ), możesz [poćwiczyć troche holowanie . Sypiesz pasze i wyciągasz. Ja np się tam wkur... bo ledwo zarzucisz wędke i musisz ją juz sciągać z rybą. 0 relaksu.

Jeżeli chodzi o komercje niedaleko to przed Pacyfikiem jak skręcisz w prawo również jest takie łowisko - otwarte 2-3 lata temu jeżeli dobrze pamiętam ale tam nie byłem bo zrezygnowałem z łowienia na tego typu wodach.

Za dzierżązną jest łowisko Ciosenka - tam jest nawet nawet , ładna ryba - różnorodne gatunki ale mnie wkurwia właścicielka. Nie będac przy mnie na wyjściu zaczęła mnie opierdzielać czemu nie wziąłem żadnej ryby wyliczając mi każdą po kolei którą wyciągnąłem. Później dowiedziałem się że siedzi w jakiejś altance z Lornetką i obczaja ludzi.

Niedaleko Zgierza jest Łowisko w Glinniku. Łowiłem tam jak byłem dzieciakiem - teraz nie wiem co tam sie dzieje. Wiem że istnieje bo przejeżdżam tamtędy do Strykowa do pracy.

Również pare km od Zgierza jest Łowisko na Jeżewie ( niedaleko za terenem wojskowym). Tam sa potężne Karpie ale ciężko się do nichdobrać. Zbiornik jest dość duży, Łowiłem tam Karpie, Karasie, Leszcze ale fakt jest taki że trzeba posiedzieć żeby coś chwycić na hak.

Może te informacje pomogą komuś w sezonie 2014.
Ja osobiście z wyżej wymienionych odwiedze może raz Pacyfik żeby zobaczyć czy coś się poprawiło.
Dzierżązną na grilla z żoną i znajomymi + Jeżewo.

[2014-02-13 13:36]