Owady na pstrągi

/ 9 odpowiedzi
Witam  serdecznie kolegów  mam takie pytanko w najbliższym  czasie chce sie wybrać na Pstraga  jeszcze nigdy go  nie złowiłem    w asortymencie mam  wobler ki imitacje  owadów tz. biedronki chrabąszcze osy czy mogę   na nie skosić Pstrągi?    
macko


hehe skosić to można zborze :) tak serio to raczej imitacje rybek o tej porze roku, w niektórych wodach (chłodniejszych, z południa) pstrągi jeszcze się nie obudziły, dobrą przynętą są obrotówki np. mepps aglia nr 2 lub 1 (2011/02/16 23:08)

kaban


Wszelkie woblerki owadopodobne,smużaki itp. radze zachować na ciepłe miesiące.Teraz zdecydowanie najlepsze będą woblery imitujące rybki występujące w danej wodzie: kiełbiki,głowacze,strzeble,kleniki,małe pstrążki itd.,a kiedy się ociepli żaby.Poza tym nigdy nie zaszkodzi wziąć ze sobą kilka obrotówek ,wahadełek i gumek-to czasami jedyne skuteczne przynęty.Skosić pstrąga-dobre i bardzo mi się spodobało. (2011/02/17 07:46)

pstrag222


Wszelkie woblerki owadopodobne,smużaki itp. radze zachować na ciepłe miesiące.Teraz zdecydowanie najlepsze będą woblery imitujące rybki występujące w danej wodzie: kiełbiki,głowacze,strzeble,kleniki,małe pstrążki itd.,a kiedy się ociepli żaby.Poza tym nigdy nie zaszkodzi wziąć ze sobą kilka obrotówek ,wahadełek i gumek-to czasami jedyne skuteczne przynęty.Skosić pstrąga-dobre i bardzo mi się spodobało.


tak jak mowil przedmowca. owado podobne woblery stosujemy pozniej teraz wobki koguty i wachadła duze tzn takie miedzy 4 a 7 cm (2011/02/17 13:00)

kazek71


Zgadzam się z kolegami. Te owado-podobne lepiej sprawdzają się w cieplejsze dni. teraz radzę woblerki imitujące rybki lub obrotówki. (2011/02/17 17:36)

sansey83


heh  miało byc skusić dziekuje koledzy  (2011/02/17 19:07)

sansey83


a mam takie pytanko jaka na ta porę będzie najlepsza żyłka średnica  (2011/02/17 19:10)

kaban


W zależności od charakteru rzeki wydaje mi się,że coś pomiędzy od 0,16 do 0,20.Ja takich używam i jestem zadowolony,a co do firm to Trabucco i Stroft,ale każdy ma inne doświadczenia i zdanie na temat sprzętu. (2011/02/17 19:36)

pstrag222


u mnie lowiska wymagaja zyłki w okolicach 0.22. zawad jest pelno no i trzeba jakos ztrzymac kropka (2011/02/18 09:55)

zag666


ja na Rudawie używam żyłek 0,16 albo 0,18, i wydaje mi się że na pstrąga to wystarczy:)
a co do tych woblerków to zostaw je sb na lato jak sie wszystkie owady obudza, ja teraz na puchowce i obrotówki łowie a na owady zaczynam łowić późną wiosną


pozdrawiam i życze połamania kija :) (2011/02/27 20:10)