Ostrzeżenie! Przyłowy to nie blef!

/ 41 odpowiedzi
marek-debicki


Kolego Robercie!
Myślę, że  zbyt osobiście potraktowałeś mój post, aczkolwiek nie mogę ukrywać, że był on napisany pod wpływem Twojego  artykułu.
Mój wpis ma jedynie na uwadze uczulenie na pewną delikatną kwestię, jaką jest niewątpliwie wędkowanie, w okresach ochronnych określonych gatunków ryb.
Osobiście do materiału nic nie mam, a wręcz przeciwnie gratuluję fajnego materiału filmowego, zwłaszcza tego z połowu troci.
Pozdrawiam. (2015/02/22 12:46)

u?ytkownik32263


Może i przesadziłem ale wierzcie mi mali wędkarze że prawie wszystko co złowicie do maja to ciężarne samice dziesiątki lat przesiedziałem nad wodą by to sprawdzić.



Krzysiu do jakiego maja? Nie zapominajmy o białej rybie. Bo przecież taki leszcz trze się często w lipcu, lin podobnie, certa ma okres ochronny od września, przynajmniej u mnie. A co z jesiennym szczupakiem? Przecież już od ok września samice tworzą nową ikrę choć nie mają okresu. Mimo to teoretycznie powinny być już pod ochroną.

O kant dupy te dywagacje. Jedyne czego można się czepiać to wielkich gum na wiosnę czy specjalnego łowienia na tarliskach. Tylko z drugiej strony ilu ludzi wie gdzie one są? Ot niewielki procent tych co znają daną wodę na wylot. A reszta nie ma zielonego pojęcia. (2015/02/22 15:16)

ryukon1975


Złowiłem ryby tysiące i dobrze o tym wiem wędkarz o ryby nie dba tylko je niszczy. (2015/02/22 17:26)

0
marek-debicki


Autopoprawka:
zamiast "...dla siebie serdeczniejsi i bardziej tolerancyjni", powinno być " ...dla siebie bardziej serdeczni i tolerancyjni". (2015/03/04 18:48)

marciin 2424


Złowiłem ryby tysiące i dobrze o tym wiem wędkarz o ryby nie dba tylko je niszczy.


Dokładnie Krzysiek jeśli ktokolwiek chce pomóc rybom to musi całkowicie zaprzestać wędkowania. Wtedy nic nie robiąc na pewno im pomoże :) A Ci co kochają chodzić ,siedzieć nad brzegami rzek niestety,ale świadomie im przeszkadzają w swoim środowisku . (2015/03/04 19:49)

Sith


No tak, teraz mam dylemat, jadę w ostatniej dekadzie kwietnia do Jastarni, chcę powędkować w Zat. Puckiej (spinning z brzegu).
Jeśli wezmę wędkę cw 5-20 i małe, lekkie przynęty okoniowe będę oskarżony o "pzoranctwo" i zbiorę cięgi.
Jeśli wezmę wędkę cw 10-40 i solidne przynęty trociowe, będzie jeszcze gorzej, bo padnie na mnie podejrzenie, że celowo nastawiam się na szczupaka.
Co robić? Przecież nie da się bez przerwy pić przez tydzień, bo wątroba nie wytrzyma, zresztą jestem po zawale i mam cukrzycę, więc mógłbym doznać jeszcze gorszego uszczerbku na zdrowiu. ;-( (2015/03/30 16:54)

z@mela


Sith- w temacie  polowu ryb w okresie ochronnym MASZ LIPĘ  hahaha  nie no łów  co chcesz i kiedy chcesz  bo nikt tego nie zakazuje ani nikt w miaręnormalny sie tym nie podnieca  ważne zeby nie  ZABIERAĆ. 
Z kolegami  mamy pudełka  z napisaem OKOŃ  i to sa na okonie   takie pudełko leży otoczone plakatami  z okoniami  i nie ma bata ze szczup w taka przynęte pozniej walnie  :P


Śmiać mi sie chce z tym podniecaniem się ze lowiac na to bierze to  a tamto  najlepiej zakazac  lowienia caly rok i   cI   EKO.....y  będą  zadowoleni a mięsiarze  z pełnymi zamrażarkami  będą pić wódeczkę i sie smiać z przekręconych bandy EKOz....ów. (2015/03/30 18:25)

rafalwedkuje


Sith- w temacie  polowu ryb w okresie ochronnym MASZ LIPĘ  hahaha  nie no łów  co chcesz i kiedy chcesz  bo nikt tego nie zakazuje ani nikt w miaręnormalny sie tym nie podnieca  ważne zeby nie  ZABIERAĆ. 
Z kolegami  mamy pudełka  z napisaem OKOŃ  i to sa na okonie   takie pudełko leży otoczone plakatami  z okoniami  i nie ma bata ze szczup w taka przynęte pozniej walnie  :P


Śmiać mi sie chce z tym podniecaniem się ze lowiac na to bierze to  a tamto  najlepiej zakazac  lowienia caly rok i   cI   EKO.....y  będą  zadowoleni a mięsiarze  z pełnymi zamrażarkami  będą pić wódeczkę i sie smiać z przekręconych bandy EKOz....ów.



Spółka niespełnionych emocjonalnie ,moralnie ,życiowo i etc. Nie mogąc się pochwalić osiągnięciami swojego hobby starają się wykazać ucząc innych jak i kiedy łowić.A jak by gamoń  złowił dużą rybkę (czytaj dorosłą ) i patroszył to by zobaczył że samice nie tylko w okresie ochronnym mają ikrę. Z pewnością by to nic nie dało bo i tak by nie zauważył że to ikra. Cała wiedza tych EKO i innych płaczek etatowych jest imponująca dla nich samych.pozdrawiam (2015/03/30 19:39)

metelik



Z kolegami  mamy pudełka  z napisaem OKOŃ  i to sa na okonie   takie pudełko leży otoczone plakatami  z okoniami  i nie ma bata ze szczup w taka przynęte pozniej walnie  :P





Ehhhh... To w takim razie jak wytlumaczyc moje pudelko pstragowe z m.in. blaszkami 00 z doczepiona nimfa, brazkami etc. Pewnego pieknego dnia nie wyciagnalem zadnego pstraga tylko 7 szczuplych - wszystkie nazod do wody..

Podobnie z przynetami uokoniowymi - owszem 6 okoni i 2 szczuple - wszystkie rybki nazod do wody...

Wniosek? Szczuply jak eruje to we wszystko co sie rusza (abo i nie rusza) walnie ;)


Pozdrawiam serdecznie
    Tomasz
(2015/03/30 20:36)

Tobek


No tak, teraz mam dylemat, jadę w ostatniej dekadzie kwietnia do Jastarni, chcę powędkować w Zat. Puckiej (spinning z brzegu).
Jeśli wezmę wędkę cw 5-20 i małe, lekkie przynęty okoniowe będę oskarżony o "pzoranctwo" i zbiorę cięgi.
Jeśli wezmę wędkę cw 10-40 i solidne przynęty trociowe, będzie jeszcze gorzej, bo padnie na mnie podejrzenie, że celowo nastawiam się na szczupaka.
Co robić? Przecież nie da się bez przerwy pić przez tydzień, bo wątroba nie wytrzyma, zresztą jestem po zawale i mam cukrzycę, więc mógłbym doznać jeszcze gorszego uszczerbku na zdrowiu. ;-(



Musisz zakupić wędkę z napisem TROUT. W maju łowimy na gumy tylko Millenium Pike, W kwietniu Millenium Perch, by nie zostać posądzonym o próbę złowienia szczupaka :D Z takim sprzętem wiadomo na co polujesz heheh :D
Pozdrawiam :P (2015/03/30 21:18)

z@mela


 Obecnie zgodnie z zasadą   Kup i Łów    zaopatrzylem  sie  w kijek z PERCH w nazwie  z naklejka małego okonia . 
Przynęty  same zielone z  najeżoną pletwą  grzbietową  tylko cos mam pecha bo same PIKE mi sie wieszaja  i mam problem  bo one pewnie tych murzyńskich nazw PERCH nie  rozumieją  , może napisze w normalnym języku OKOŃ to zaczają  a ja dzięki temu będę  łowił w  selektywny sposob  tylko  co mam zrobić  w przypadku  łowienia OKONI a nie okoniczków    jak mam wyjaśnić okoniowi 40+ ze ma łykać tylko przynęty z pudelka na małe okonki haha  
Śmiech  z tym wszystkim  w holandii  regulamini jasno okresla ze w tych dnaich nie wolno  uzywac przynet sztucznych wiekszych jak 25mm i nie ma problemu   podobnie z okresami ochronnymi  ktore dotycza zabierania czy swiadomego nastawiania się co w gruncie rzeczy sprowadza się  do zabierania. (2015/03/30 22:56)

Sith


Rozpętałem burzę...
Nikt nie dostrzegł "oczka" na końcu mojego postu? Nikt nie dostrzegł kpiny?

Szkoda, widocznie trafiłem na działaczy Zarządu "Gównego" PZW...

Ps
Ośmielam się zwrócić uwagę Koleżanek i Kolegów na fakt, na coraz większą ilość idiotycznych, niczego nie wnoszących tematów-"dyskusji", a coraz mniej merytorycznych wypowiedzi. (2015/03/31 05:30)

rafalwedkuje


Rozpętałem burzę...
Nikt nie dostrzegł "oczka" na końcu mojego postu? Nikt nie dostrzegł kpiny?

Szkoda, widocznie trafiłem na działaczy Zarządu "Gównego" PZW...

Ps
Ośmielam się zwrócić uwagę Koleżanek i Kolegów na fakt, na coraz większą ilość idiotycznych, niczego nie wnoszących tematów-"dyskusji", a coraz mniej merytorycznych wypowiedzi.



Sith a może to jest tak że pozostali też chcą się pośmiać.Ja to tak widzę że chłopaki kumają i się brechtają bo nic innego nie pozostało.pozdrawiam (2015/03/31 09:00)

Artur z Ketrzyna


Rozpętałem burzę...
Nikt nie dostrzegł "oczka" na końcu mojego postu? Nikt nie dostrzegł kpiny?

Szkoda, widocznie trafiłem na działaczy Zarządu "Gównego" PZW...

Ps
Ośmielam się zwrócić uwagę Koleżanek i Kolegów na fakt, na coraz większą ilość idiotycznych, niczego nie wnoszących tematów-"dyskusji", a coraz mniej merytorycznych wypowiedzi.

Ja w Twoich wypowiedziach nic nie znalazłem co by miało choć odrobinę lądu zapalnego.
A to że są osoby, które mają problemy z iskrownikiem. To inna sprawa.

Nie ma jeszcze takiej osoby co by wszytki dogodził.... Jak też nie pojęte jest jak to Ci eko i pro, potrafią przekręcać znaczenie wypowiedzi. (2015/03/31 09:26)