Ostrzeżenie przed Delfinem C z Łeby.

/ 11 odpowiedzi
Ostrzegam Przed Delfinem C. Jestem w Łebie od 16 sierpnia do 23 sierpnia (jutro wyjeżdżam). Pogoda w tym tygodniu była nienajlepsza (głownie silny wiatr). Dzisiaj (piątek 22 sierpnia) w końcu wypłynęły 4 kutry - Delfin C, Szmugler, Balbina i Missisipi. W środę wszyscy mówili, że wypłyną dopiero w sobotę, z jednym wyjątkiem na moje nieszczęście - Delfin C powiedział, że do potwierdzenia ale w piątek (czyli dzisiaj) płynie. Później w czwartek miałem telefony jeszcze z pozostałych kutrów, że wypłyną w piątek ale chciałem być lojalny.
Start dzisiaj o 5.00 rano. Delfin C wypłynął ostatni z kwadrans po piątej (czekaliśmy na kilka osób, które nie stawiły się na kuter). Po wyjściu z portu Szmugler, Balbina i Missisipi popłynęły w "górę" na północ a Delfin C wzdłuż wybrzeża w stronę latarni STILO. Po około 40 minutach zakręcił kilka kółek i sygnał do łowienia 1-2 km od brzegu na głębokości 5-6 metrów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  
Załoga składała się z dwóch osób - jeden mężczyzna bardziej postawny w okularach i drugi o bardziej sportowej sylwetce. Nie przedstawili się, więc nie wiem jak się nazywali. Ciężko było z nimi rozmawiać bo prześmiewali się ze wszystkiego traktując wszystkich jak niedouczonych początkujących wędkarzy.
Spytałem się czy nie popłyniemy na głębsze wody. Od tego o bardziej sportowej sylwetce usłyszałem potok słów często przeplatanych k.., ze pełno jest naukowców co wypływają raz na 3 lata i na niczym się nie znają. Stwierdził też, że pływamy na 18 metrach mimo, że echosonda pokazywała 5-6 metrów i przecież widać było, że pilker po 3 sekundach jest na dnie. Poprosiłem aby nie przeklinał bo ja tylko zadałem pytanie jak będziemy łowić. Nie rozmawialiśmy już później praktycznie wcale.
Co do łowienia to kręciliśmy się trochę na tych kilku metrach a następnie na kilkunastu a w końcu na dwudziestu kilku , cały czas w pobliżu Łeby. Niektóre napłynięcia kończyły się po niecałej minucie. Na kutrze złowiono Z E R O !!!!! dorszy, co chyba nie dziwi.
W porcie byliśmy o 14.30. Pozostałe kutry spłynęły około 15.30 Zjadłem obiad i udałem się zobaczyć rezultaty Missisipi, Balbiny i Szmuglera - popłynęli na 35 i więcej metrów. Ryb połowili przeciętnie 20-30 na wędkarza na każdym kutrze.
WNIOSKI:
1.Potwierdziły się najgorsze opinie o Delfinie C i jego załodze (wiele negatywnych opinii), wierzcie jak jest dużo opinii negatywnych to nie traćcie czasu i pieniędzy
2.Delfin C nie nadaje się do pływania na większej fali i dlatego nie powinien w ogóle wypływać w taką pogodę
3.Załoga Delfina to pazerni, niepoważni ludzie o chamskich ciągotkach
4.Przez takich pazernych ludzi jak załoga Delfina miałem zmarnowany ostatni dzień wakacji
5.Nie dajcie się strzyc takim fryzjerom jak Ci z Delfina
grzegorz not


A ja osobiście polecam Beti m z Łeby. Byłem z miesiąc temu i nie narzekam:-) (2014/08/22 22:26)

Maciek Szczuka


A kogo możecie polecić z Gdańska :) (2014/08/22 22:42)

Artur z Ketrzyna


No to żeś się nawędrował.

Moim zdaniem, powinni ci jakąś rekompensatę zaproponować... W końcu to oni i ich sprzęcik zawiódł...

To tacy dorobkiewicze... (2014/08/22 23:33)

Kowal73


A kogo możecie polecić z Gdańska :)




Admirał 3 :) WC na miejscu, patroszenie ryb w cenie wypłynięcia, filetowanie 1zł. sprzęt wędkarski wypożyczają, jak swój zawiedzie :) (2014/08/23 17:19)

koles


Rzecz polega na tym , że te kutry też obowiązują limity połowów , więc często spotykanym zwyczajem jest to ,że pływają tak byle wędkarze za dużo nie połowili, bo czym więcej złowionych ryb ,tym bardziej kurczy się możliwość kolejnych wypłynięć , i to być może było powodem ,że wozili Was po płyciźnie, a że trafiłeś do tego na chamów to podwójny pech. pozdro (2014/08/25 16:50)

gral


Co fakt, to fakt panowie z Delfina c kulturą, nie grzeszą. (2014/08/25 19:36)

papcio


Admirał jest z Władka nie z Gdańska:) (2014/08/26 16:58)

krzyzak24


koledzy plynalem 22.08z darlowka kutrem BOMIK po tygodniowym wianiu panowie znalezki dorszyka jedno co mnie dziwilo to naplywanie bylo troche dziwne ale kazdy polowil jesli chodzi o obsluge jest ok socjal wymaga poprawek a jedzonko super takze jezeli chodzi o moja opinie to dAJE IM Wskali 1do 10  .....6 pozdrawiam zaloge (2014/08/27 14:41)

Marek1958


Zgadza się, że szyprowie obecnie "nie pozwalają" połowić zbyt dużo. Pewnie nie chcą "przełowić" łowisk ale też zapewne nie chcą podpadać "straży rybackiej" (inspektorom), czy jak tam oni się nazywaja. Niby każdy odpowiada za limit ale wiadomo, że sporo tutaj zxależy od szyprów. Odnoszę wrażenie, że w tej chwili szyprowie na dobre łowiska wożą tylko dobrych znajomków albo tych co zapłacili extra. (2014/11/07 09:00)

Marek1958


Jestem w 100% pewien, że ci dwaj pseudozawodowcy z Delfina C doskonale wiedzieli, że nic się nie złowi na ich kutrze w tym dniu . Po pierwsze byli wściekli bo 5 wędkarzy (wiedzieli co robią) wybrali inny kuter a po drugie nie bardzo mogli przy tym wietrze i fali popłynąć tam gdzie są ryby. W taki dzień nie powinni po prostu wypływać. (2014/11/07 09:15)

u?ytkownik221


A kogo możecie polecić z Gdańska :)




Babcia, Granik. (2014/11/07 17:46)