Ostrzenie haczyków

/ 4 odpowiedzi
Czy jest dostępna na rynku ostrzałka do haczyków? I czy jest wogóle sens ostrzyć haczyki, czy lepiej kupić nowe?
użytkownik7474

nie ma najmniejszego sensu ostrzenie haków. to już nie taki sam hak a poza tym się to nie opłaca ja kupuję nowe i polecam tak robić (2009/02/25 16:23)

rychu

Cześć. Ostrzałki są do kupienia na allegro. Natomiast ja nie polecam ostrzenia . Lepiej za jekieś grosze kupić nowy i ostry. Pozdrawiam. (2009/02/26 09:23)

użytkownik1117

każdy hak jest utwardzany chemicznie , jeśli zedrzesz tę warstwę staje się on bez użyteczny , nie będzie spełniał swojego zadania , lepiej kupic nowe , naprawdę nie są aż tak drogie (2009/02/26 10:21)

siadol

Haczyki ostrzyło się dawno temu, gdy nie można było ich kupić. Obecnie gdy jest to towar ogólnie dostępny i co najważniejsze tani - kilkadziesiąt groszy za sztukę, nie ma najmniejszego sensu ostrzenia haczyków. Posiadajac nawet najlepszy pilniczek i zdolności manualne nie jesteś w stanie tak naostrzyc haka, aby jego ostrość chocby zblizyła sie do nowego, nieuzywanego. Dotyczy to szczególnie małych, wyczynowych haczyków. Ja każdy stepiony haczyk po prostu złomuje. nie chce stracić przez tępy hak byc może ryby zycia. Jedyny sens ostrzenia jest w przypadku kotwiczek, ale tylko gdy jesteśmy na łowisku i nie mamy zapasowych na wymianę. Wtedy warto popracowac trochę nad ostrością. Pozdrawiam (2009/02/26 11:25)