Ostrówek nad Gopłem

/ 3 odpowiedzi
Witam, wybieram się w weekend na zawody spławikowe do Ostrówka.Jakiej ryby spodziewać się na tej wodzie, jakich używać przynęt, jakich ciężkich spławików i jakich dużych haków ?
Proszę o informacje z góry dziękuję.Pozdrawiam wantonio
Brzustowski


W ciągu dnia nastaw się głównie na krąpie, małe i średnie leszcze oraz płoć. Jest też sporo uklei. Ciężar zestawu musisz dopasować do głębokości na jakiej przypadnie Ci łowić i pogody, jednak na jeziorze Gopło na którym łowię regularnie, sprawdzają się w tej chwili jak najdelikatniejsze zestawy.
Najpopularniejsze przynęty to biały i czerwony robak, pinka, pszenica, pęczak, kukurydza.
Bardzo dobrze sprawdza się ochotka zarówno jako przynęta jak i dodatek zanętowy.
Życzę powodzenia na konkursie ! (2014/06/26 18:01)

lasvegas


CześćDwa czy trzy tygodnie temu mieliśmy (moje koło) spławikowe na Ostrówku. Generalnie krąp, drobny leszcz, płoć i ukleja. W sumie tylko płoćka zdarzała się przyzwoita (25-27 cm). Najlepsi mieli po 7-8 kg. Miałem pszenicę, czerwone, białe i pinkę. Ta ostatnia wypadła najlepiej (nie tylko u mnie, choć to co 3 tyg temu to nie dziś :) Od odległościówki lepszy będzie bat 5-7 m. Przekonałem się o tym na własnej skórze, nisko wiszące gałęzie wymuszają to w niektórych miejscówkach (do bata wodery lub spodniobuty). Spławik 1,5-3 g w zal. od wiatru , z hakiem nie ma co szaleć bo i ryba niewielka. Haczyk z przynętą kilka cm nad dnem no i warto dać na przypon śrucinę sygnalizacyjną tak 10 cm nad hakiem. (2014/06/26 19:49)

wantonio


Dzięki panowie za informacje.Mam nadzieję ,że wykorzystam prawidłowo Wasze rady.
Pozdrawiam Wojtek (2014/06/29 19:46)