Zaloguj się do konta

Ostrołęka i okolice... Omulew

utworzono: 2009/04/21 14:21
garien

Witam Zwracam się głównie do kolegów z Ostrołęki i okolic... Panowie czy w Omulwi można pobróbować połowić klenie i jazie. A może macie koledzy jakieś dobre miejsce na Omulwi? [2009-04-21 14:21]

FRANEK7

nie znam miejsc na omulwi ale za to ładne jazie można złowić na wykrocie. [2009-04-29 22:09]

garien

Witam Ja ostatnio na Omulwi klenika prawie 40 cm złapalem... Ale dzięki za Wykrot a może coś o Przyborowiu słyszałeś...? [2009-04-30 10:19]

FRANEK7

niestety nie,właśnie dzisiaj byłem na wykrocie,dożuciłem fotki możesz obejżeć na galeri,jestem z kadzidła a Ty? [2009-04-30 21:16]

garien

Ładny jazik.... Ja jestem z Ostrołęki... Na mojej galerii masz mojego klenika... A jak z rybkami na Wykrocie? Ja wczoraj byłem na Przyborowie Jelonki ... ( byłem pierwszy raz..) woda ładna ale tego dnia niestety nic nie udało sie...( na swoje usprawiedliwienia mam to ze nie tylko mi nic nie brało...) [2009-05-02 12:46]

merceli

witam jest z okolic ostrołęki też często jestem na wykrocie potwierdzam jazie tam są w zeszłym roku właśnie w maju złowiłem kilku na woblera ale tylko maj później nie miałem ich na wędce a bardzo często tam spinninguje. Co do Omulwi to też mam zamiar poszukać tam kleni i jazi na spina bo wiem że są. tym roku pod koniec kwietnia raz byłem niestety bez brania ale woda obiecująca jeszcze się tam wybiorę. [2009-05-23 14:31]

dariuszdyl

Omulew jest pięknym łowiskiem kleniowym, ja w zeszłym roku jeździłem z muchówka na Przystań zanim zaczął się sezon plażowy, a ze spinem łowiłem od 1 zakrętu za mostem w Grabowie do samej Narwi. [2009-05-23 14:37]

merceli

garien rozpoznałem miejsce na Omulwi w twojej galerii!! właśnie tam byłem w kwietniu i mam też fotę tych drzew tylko z drugiego brzegu(zob. galerie). właśnie tam mam zamiar szukać kleni od miejscowości kruki albo od przystani do samej Narwi.Lubie kilometrowe marsze ze spiningiem wśród takich krajobazów. jutro ruszam na Zębale na Brzuze [2009-05-23 14:46]

garien

Zgadza sie Omulew to piekna rzeczka... Bylem w zeszla niedziele niestety bardzo krotko...Marceli o ile sie nie myle to te drzewko juz lezy w rzeczce(aczkolwiek moge sie mylic...)... krajobraz sie toszke zmienil w okolicach tago miejsca powalilo 2 drzewka...woda tez nie za czysta.... mam zamiar w najblizszym czasie sie wybrac nad Omulem... Moze uda mi sie cos ladnego zlepac...(klenik w mojej galerii jest z Omulwi... wlasnie w poblizu tego miejsca...). dariuszdyl A jak efekty przy polowach na muche? [2009-06-08 12:24]

dariuszdyl

Od czasu do czasu mały klonek, ukleja, płotka a czasami i jelec się trafi. Kumpel natomiast łowi tam na muche ładne klonki, ale ja dopiero zaczynam a on to juz stary wyga w muszkarstwie ;-) [2009-06-08 22:10]

merceli

pogoda nie ciekawa ale wyciągnęło mnie na Omulew. kleni nie widać....?? kilka krótkich szczupaczków i okonki-łowiłem na małe wobki. Woda bardzo mętna i zimna jak na tą porę może dlatego klenie nie pokazują się, nie widziałem nawet spławu. Na Narwi też nie mogę trafić klenia ale jazie ładnie się już pławią wieczorami... [2009-06-13 19:37]

garien

W ostatnia niedziele zlowilem klenika( na Narwi...) ale nie za duzy kolo 30 cm... Ale za to kolega polecial... szczupaczek 90 cm....( calkiem niezle bydlatko...) Musze kiedys sprobowac polowic klenie na muszke....(tylko w sprzet sie trzeba zaopatrzec....) [2009-06-24 17:05]

totek3

Witam na omulwi to przewaznie lapalem same okonie niekiedy zdarzyl sie maly klen ale juz tam dawno nie lapie a miejsca tez nie mialem dobrego [2009-06-29 11:00]

merceli

letnie dwa wypady ze spiningiem nad Omulew poniżej msc.Kruki kilka małych okoni,szczupaczków klenie i jazie zero. widziałem klenie złowione na feedera przez napotkanego wędkarza nawet ładne ok kilograma a miał 3 takie. Więc ryba jest ....tylko trzeba umieć.. [2009-08-05 14:54]

Norbert Stolarczyk

Witam Kolegów Jestem przypatruje się waszym wypowiedzią z wielkim zaciekawieniem, w miejscowości Parciaki 5 lat temu kupiłem sobie gospodarstwo i miałem przyjemność mieszkać przez trzy lata na dzień dzisiejszy mieszkają tam rodzice mojej małżonki a Ja mieszkam w Piastowie pod warszawą a wiec w mieście z którego pochodzę. Kilka razy wędkowałem na Omulewie w miejscowości Baranowo lecz wielkich efektów nie miałem. Dość często bywam w Parciakach u teściów wiec być może kiedyś się spotkamy :) pozdrawiam Norbert. [2009-08-05 19:19]

merceli

no i zakończyłem sezon na omulwi ,kilka wypadów kilka rybek niewielkich :szczupaki okonie 2 małe klenie i wieczorne spławy jazi nawet sporych.wniosek rzeka ładna ,ryby płochliwe za rok trzeba się bardziej przyłożyć. [2009-10-20 20:35]

dariuszdyl

no i zakończyłem sezon na omulwi ,kilka wypadów kilka rybek niewielkich :szczupaki okonie 2 małe klenie i wieczorne spławy jazi nawet sporych.wniosek rzeka ładna ,ryby płochliwe za rok trzeba się bardziej przyłożyć.

A co, zamarzła ;-) Według mnie to właśnie teraz jest najlepszy okres, bo najspokojniejszy, nie ma plażowiczów i jest cisza ;-) ja chyba w sobotę się wybiorę [2009-10-22 08:10]

garien

I jak Panowie sezon 2009 na Omulwi? mam nadzieję że w tym roku również popróbuję upolować klenika na Omulwi... jedno jest pewne rozpoczęci sezonu 2010 przynajmniej dla mnie troszkę się opóźni ( jak patrze za okno to mam wrażenie że do lipca....)....
[2010-02-12 16:01]

dariuszdyl

Garien nie przesadzaj, nie bądź ogrodnikiem ;-) My z synem sezon ze spinningami zaczęliśmy 2 i 3 stycznia na Łebie koło Lęborka, teraz prawdopodobnie jak tylko troszkę się ociepli wyskoczymy na Czarną Hańczę za kropkami, w kwietniu morska troć ;-) a Omulew przy dobrych układach już w maju będzie się biczować spinem i muchówką ;-), a jak zejdzie lód z Łojewka i Skrody to trzeba będzie też zobaczyć jak tamtejsze kropki się miewają.  [2010-02-12 20:27]

dariuszdyl

Sorry, a co do sezonu 2009 na Omulwi to troszkę ja zaniedbałem, uganiałem się za kropkami na Podlasiu ;-) , ale w tym roku planuję parę wypadów zrobić na Omulew. [2010-02-12 20:28]

garien

Ja z kolegą miałem jechać na Słupie ( przynajmniej tak w tamtym roku się zaprzysięgliśmy....) ale jak zwykle u nas z dalszych wyjazdów nic nie wyszło... A co do pstrągów na podlasiu to gdzie tu najbliżej można by się było wybrać? Może spotkamy się w tym roku nad Omulwią...kto wie?
[2010-02-12 21:50]

Siglo

Jak Panowie na Omulwi? Łowicie coś?
[2013-05-15 23:46]