Ośrodki kempingowe nad jeziorami

/ 31 odpowiedzi / 3 zdjęć
dominij-z

Witam 
Prosiłbym wszystkich o pomoc. Jako ze mamy male dzieciaczki szukamy Łowisk z jak najblizej polozonymi domkami od wedek. Przeszukalismy już chyba wszystkie zakamarki internetu,ale jak to sie zwykle najczesciej sprawdza najlepsza jest poczta pantoflowa. Moze ktoś z Państwa zna imoze polecic nam takie łowisko? 

Pozdrawiam (2017/11/05 20:41)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

homecactus

Są (chyba 2) kempingi nad jeziorem Studzienicznym blisko Augustowa, typowo namiotowe, raczej bez zaplecza. Nie wiem czy jest prąd. W tym roku w sierpniu mijałem rowerem, było sporo namiotów, głównie rodziny z dziećmi. Pole kempingowe bezpośrednio przy jeziorze. W tym roku miałem okazję powędkować, z pomostu w Studzienicznej sąsiad złapał parę linów, było trochę małych płoci. Wieczorem popłynęliśmy z tatą porzucać na spining (tata pierwszy raz w życiu ze spinem, ja pierwszy raz w życiu łowiłem w tym jeziorze) - padło chyba z 5 szczupaków, ale wszystkie poniżej wymiaru.

Widziałem też nieduży prywanty kemping w miejscowości Wigry (niedaleko klasztoru kamedułów ) nad jeziorem Wigry.  Nad Wigrami jest też fajny kemping, ten jest na pewno dobrze wyposażony (sanitariaty itp), w miejscowości Bryzgiel. Ośrodek nazywa się bodajrze Widok, kiedyś ładnych 10 lat temu tam nocowałem i łowiliśmy (miałem wtedy naście lat, byłem z wujkiem) całymi dniami z pomostu lub wypożyczaliśmy łódź od właściciela. Wtedy brały fajne płocie. W tym roku wędkowałem w Wigrach (w zatoce jeziora w Starym Folwarku) głównie na spining (zero efektów przez 3 poranki) ale też na spławik z pomostu, wpadł fajny lin.

(2017/11/06 13:59)

Ultraboat

Wszystko rozumiem tylko podajcie o jaką okolice chodzi, bo takich dobrych łowisk z domkami nie brakuje na południu kraju- Opolskie, Śląskie i Małopolska :) (2017/11/12 09:33)

aldente

Mogę polecić Ci jedno miejsce na Mazurach. Byłem tam w tym roku bite 2 tygodnie i pięknie połowiłem. Nie wiem od czego zacząć...Może od tego, że ta woda NIE JEST pod opieką pzw. Jest pod opieką prywatną już od wieeelu lat. Pływają tam okazy karpia, szczupaka, okonia, leszcza, lina, płoci. Jest też sum. Najczęściej złów i wypuść. Po uprzednim ustaleniu z opiekunem łowiska możesz też rybkę zabrać na gryla. U niego kupujesz sobie licencję i opłacasz łódkę. W  sprawie ceny łódki można się.....dogadać.   Karpiarze łowią okazy po 15 kilo, spinningiści metrowe szczupaki, ale są też momenty zwątpienia, kiedy biorą tylko te mniejsze. Można wynająć łódkę, dozwolony jest silnik elektryczny, również troling. Można sobie zanęcić miejsce na środku jeziora, oznaczyć bojką i nikt Ci nie wejdzie w paradę.Teren jest ogrodzony. Plaża piaszczysta, czysta, stróż pilnuje, aby wszelkie śmiecie, kiepy trafiały tam, gdzie ich miejsce. Zakaz wprowadzania psów na plażę. Mozna spotkać miłych wędkarzy, porozmawiać. Jest parę domków w pierwszej linii nad wodą, mają też prywatne pomosty. Ten ośrodek to....Wersminia w wiosce Martiany. Do Giżycka 15 km, do Kętrzyna tyle samo. Okolica urokliwa, blisko do Mikołajek, do Świętej Lipki, Gierłoży. Nie wędkująca rodzinka też nie będzie się nudzić.
Na internetowej stronie ośrodka znajdziesz parę telefonów osób, które wynajmują domki.
Ja... miałem ten od pani Zosi.....7 metrów do wody, z  pomostem.  Pozdrawiam. (2017/11/25 20:28)

Wedkuje.pl poleca