Osieczek 2016

/ 2 odpowiedzi
Witam wszystkich
Byłem tydz. temu nad tą niesamowitą wodą ale niestety tylko drobnica. Nie wiem czy to wina tylko temp. czy małe doświadczenie ale pewnie jedno i drugie. Proszę o informacje na co najlepiej lowić. Panowie z koła w Piasecznie mówili , że są tam duże ryby ale jakoś nic takiego nie bralo. Może bardziej doświadczeni koledzy coś napiszą o tym łowisku. Pozdrawiam 
marek2

Osieczek jest fajną wodą , i rzeczywiście jest sporo dużych ryb. Z tym że na osieczku jest tak , że przez miesiąc może nie brać nic oprócz tych małych płoteczek ( oczym zdążyłeś się już przekonać). Najlepiej będzie jak pojedziesz na prawy brzeg na miejscówki za dwoma słupami wystającymi z wody lub z początku , niedaleko młyna , na wysokości czyjejś bramy. Jako przynęta najlepsza bez apelacyjnie kukurydza potem biały robak. Na początku wrzucasz trochę zwykłej rozrobionej zanęty i co jakiś czas małą garstkę kuku . Zbiornik ogólnie głebokawy, jest sporo karpia ( całkiem śłusznych rozmiarów), leszcz (duże ilości),karaś srebrzysty, płoć której jest muuuuultum, piękny okoń, ładny szczupak i sandacz, zdarzają się pstrągi, jazie, klenie. Warto jechać na nockę , ryby na tym łowisku średnio lubią brać rano , bardzo dobrze bbrały nawet w okolicach godziny 11-12 w południe. Według mnie lepiej jest szukać ryb niedaleko brzegu , nie ma co rzucać na 20-30 m . 
Więcej grzechów nie pamiętam ;)

Pozdrawiam,
Ja (2016/04/21 18:16)

jan-kowalski

Śliczne dzięki. Pozdrawiam (2016/04/22 09:56)