Orzechy tygrysie na ryby

/ 7 odpowiedzi
Mam takie pytanie jak przygotowujecie wymienioną wyżej  przynęte może macie jakieś ciekawe i sprawdzone sposoby słyszałem że to jedna z najlepszych przynęt na karpia :P
matigol


jedna z najlepszych i najdrozszych (2011/02/19 16:32)

u?ytkownik26223


Sam nigdy tego nie gotowałem bo bazuje na "gotowcach"
Teoretycznie to 2 doby moczenia ,potem 1 godzinka gotowania i następnie kilka dni muszą poleżeć w "sosie własnym" dopiero jak zaczną fermentować zdatne  są do łowienia (na włos) i do nęcenia.

Ps przynęta skuteczna ,wybiórcza na karpia ale droga cena za słoiczek 200 mll ok 8-10zł  orzechów na kilogramy dawno nie widziałem ale cena ok 20-25 zł za kilo. (2011/02/19 17:32)

kargul


najlepsza i najdrozsza

 

 

 

 

 

 

Orzechy tygrysie wymagają dłuższych przygotowań. Moczymy je w wodzie trzy - cztery dni przed gotowaniem. Nastepnie gotujemy na wolnym ogniu przez trzy - cztery godziny i dopiero po tak dlugim gotowaniu sa gotowe do necenia. Przechy maja swoisty mocny zapach, silnie wabiacy ryby. W szczegolnosci sa polecane do necenia w wodach z warstwa mulu, gdyz nie wchlaniaja innych zapachow. Orzechy mozna tez stosowac jako przynete - zakladamy je po kilka ziaren na wlos.

Tekst. Paweł Szewc

 

(2011/02/19 17:52)

u?ytkownik63149


Opisy jak wyżej , chciałbym wkleić i swój opis.

Orzechy tygrysie są znaną od kilku lat zanętą i przynętą nie tylko na karpie ale na wiele innych białych ryb. Łowisko należy wstępnie przygotować , zanęcając zanętą z dodatkiem orzechów. Aby orzechy były gotowe do użytku należy zalać je ciepłą wodą i odstawić na 2-3 dni aż do momentu kiedy zwiększą swoją wielkość i poczujemy dość intensywny zapach. Kolejną czynnością jest prażenie ich pod przykryciem na tzw. wolnym ogniu przez okres paru godzin 1-2. Po ostygnięci, też pod przykryciem są gotowe do użytku.

Obecne są łatwe do zdobycia w sklepach wędkarskich w postaci suszu bądź już przygotowanych do użytku w słoikach około 120 gr. Czołowi producenci zanęt i przynęt mają w swej ofercie kulki proteinowe o smaku orzechów tygrysich. Cena za 1 kg suszu wynosi od około 10 zł do ponad 20 zł.

Ze względu na silny zapach jak i smak , łowienie sprawdza się na wielu cieplejszych łowiskach.

Tyle z mojej strony wiedzy . Opis własny. (2011/02/19 18:09)

rawa19


kup sobie słoik tygrysich z firmy Traper.  Kosztują ok. 8 zł i są w pełni gotowe. (2011/02/20 09:03)

u?ytkownik63680


Niewiele osób potrafi je odpowiednio przygotować a zle spreparowane mogą zabić karpia. Kup sobie dobre kulki i nie bedziesz miał problemu. Pamiętaj o zasadzie - im prościej tym lepiej a kombinacje zostaw kombinatorom:) (2011/02/23 21:41)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.