Zaloguj się do konta

ORTOGRAFIA !

utworzono: 2009/08/18 22:00
jerzy33

Przepraszam za swoją upierdliwośc, ale BŁAGAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PISZCIE ZGODNIE Z PODSTAWOWYMI ZASADAMI ORTOGRAFII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Po przeczytaniu słów: morze poiade powentkowac mam przez kilka godzin DOŁA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [2009-08-18 22:00]

Moze i ortografia denerwuje ale bardziej mnie denerują np.ciągi wykrzkników bądź znaków zapytania.
# w zupełności wystarczą,nie jesteśmy ślepi,a tylko część z nas nosi okulary,litości... ;) [2009-08-18 22:04]

No i przez te nerwy napisałem # zamiast 3 ;(
Chyba nie zostane zlinczowany za takie przewinienie? [2009-08-18 22:06]

jerzy33

Ja nie noszę okularów, po prostu myślę co piszę, a nie piszę co myślę...A Ty dembica333 zjedz może kolację bo łykasz spółgłoski (samogłoski zresztą też...) [2009-08-18 22:12]

Również uważam, że ludzie na tym portalu większą uwagę powinni poświęcić ortografii. Rozumiem błędy we wpisach na forum. Czasem trzeba coś szybko odpowiedzieć komuś przyciąć i z pospiechu najlepszym zdarzy się pomyłka. Ale artykuły to już inna sprawa. Tam nikt nas nie goni i można dopracować artykuł pod względem ortografii. Co do wypowiedzi założyciela wątku mam podobne zdanie jak dembica333. Pisanie drukowanymi literami w mailach jest postrzegane jako "krzyk" i w pracy mam zabronione używać drukowanych liter. Osoby piszące drukowanymi literami są postrzegane jakby traktowali tych, do których się zwracają jako mało rozgarniętych. [2009-08-18 22:17]

jerzy33

Dobra, dembica333 to był żart... Nie złość się ...Coś mi mówi że Ty jesteś za...y gościu...Ja też mam tą mordę tzw. niewyparzoną... [2009-08-18 22:20]

Jeśli nie nosisz okularów i potrzeba tyle wykrzykników zebyś je spostrzegł to polecam wizyte u okulisty ;)
Kolacje jadłem ;) a literówki się zdazają nawet najlepszym.
Ale jeśli chodzi o artykuły to błędy wynikają tylko i wyłącznie z lenistwa autora,tyle ;)
[2009-08-18 22:25]

jerzy33

Ja1kuba- nie chciałem abyś odebrał to jako krzyk... Ale musisz przyznać, że niektóre teksty wołają o pomstę do nieba...przepraszam... [2009-08-18 22:26]

Spoko, okulista też w kategorii zartu ;) [2009-08-18 22:27]

Przyznaję, że wołają. I nie gniewam się. [2009-08-18 22:31]

jerzy33

No, to kamień z serca mi spadł...Ja1kuba i dembica333 chyba Was lubię... [2009-08-18 22:38]

withanight88

Niektórych bledy to naprawde żal, ale najbardziej wkurzają Ci co poprawiaja takich delikwentów a sami walą byki... (nie mowie o was) [2009-08-19 08:28]

Irus369

Jerzy33 Was polubił, niebawem przyśle zaproszenia do grona znajomych:-)). Cóż za cukierkowa rozgrywka, że niby ortografia, a kumpli szuka:-))). [2009-08-19 08:49]

jurek

Powiem Wam tak ....jak Cie widzą , tak Cie piszą ... , ortografia w naszym kraju spada na pysk , nieraz wstydzę się , gdy czytam posty , wiadomości , czy listy skierowane do mnie , przecież człowiek nie , może skupić się na odpowiedzi , bo tak to wali w oczy , przecież są korektory...prawie na każdym portalu i nie widzą Ci piszący jak podkreśla im na czerwono .............. może próbują , ale nie mogą trafić na prawidło wo napisane słowo .....nikt potem takiego błędziarza nie będzie traktował poważnie ............. pewnie , że możemy dać im szanse , jak ja to robię , a nie od razu dołować jak świętej pamięci ...pyniek... , A Z DRUGIEJ STRONY NIE JESTEŚMY NARODEM TAKIM OSTATNIM ...W SONDAŻACH W USA JEST NAJWIĘCEJ ANALFABETÓW NA ŚWIECIE ...no może nie licząc 3-go świata , i jest w Stanach Zjednoczonych bardzo niski poziom nauczania , także Polacy którzy tam są w szkołach ...to sami prymusi ............ ale musimy patrzeć na nasz kraj , i delikatnie nauczać tych co w jednym zdaniu potrafią zrobić ponad 10 błędów, i to tylko ortograficznych............... także pomagajmy sobie bracia nawzajem , bo i tak kazdemu z nas zdażyć się może walnąc byka ...........pozdrawiam Jurek . [2009-08-19 08:53]

Nie zrażają mnie błędy ortograficzne użytkowników, staram się nie zwracać na nie uwagi. Jednakże na dłuższą metę olewczośc ortograficzna, szufladkuje jegomościa w odpowiednich kategoriach. Zwykle muły ortograficzne nie potrafią napisać nic mądrego. Ale jak wspomniałem, nie przeszkadza mi to wcale, a już na pewno nie do tego stopnia, żeby się oburzać. Gorszym jest wytykanie "byków", samemu nie będąc "czystym". O czym zresztą wspomniał już jeden z kolegów wyżej. [2009-08-19 17:23]

Macie trochę racji,ja też się przyznaję że popęniam błędy np. zamiast ó piszę o,ale nie ma problemu popracuję nad tym.My wędkarze też musimy umieć sie wysłowić. [2009-08-19 21:33]

twardy z ciebie gość jerzy ja też piszę z błędami zawsze tak było itak już zostanie czy z tego powodu mam czuć się gorszy troche hyba przesadzasz a kolega ktury pisze że ci co piszą z błędami to woły to już całkiem przesadził trochę luzu oanowie to nie lekcja polskiego klepa 683 [2009-08-24 22:09]

Norbert Stolarczyk

ortografia? no coz staram się pisac bez błedow lecz nie raz przytrafia sie inaczej.
Unikam uzywania pilskich znakow typu ó ą ś ć ź itd zabiera to czas na poprawianie tekstu po drugie pize lewa reka i rozciaganie dloni po klawiaturze nie lezy w mojej naturze a po trzecie wzielo sie to stad ze w starych telefonach komorkowych istniejacych w naszym kraju kilkanascie lat nie bylo polskich znakow a i w tych obecnych jesli i sa to nie sa one odczytywane przez inne aparaty urzytkownikow do ktorych wlanie danego SMS-a piszemy. Tak zwana forma aglojezyczna jest o wiele wygodniejsza i absolutnie nie przeszkadza w odczytywaniu tesci wraz ze zrozumieniem.
Syn moj ukonczyl kurs szybkiego czytania i prosze mi wierzyc mozemy w danym tekscie podokladac kilka roznych liter do kazdego wyrazu i jesli jestesmy dobrzy w czytaniu i mamy duzy zasob wyuczonych słow a wiec nie dukamy to bez problemu przeczytamy dany tekst i nawet nie zauważymu w nim roznicy.
Udowodnione jest to naukowo i po tej ziemi chodzi wiele tego dowodów chociazby moj syn i wiele mu podobnych.
Problemem natomiast jest pisanie bez tak zwanego zachowania sensu wypowiedzi i tu jest mankament, tekstu takiego az sie nie chce czytac.
A glownie poprzez brak rozdzielania tekstu przecinkami oraz kropkami.
Natomiast pisanie w sposob i tu przyklad: wóz, woz czy wuz nie stanowi az takiego problemu
Ten tekst napisalem bez uzycia Polskich znakow i nie mowcie mi ze nie mozecie tego przeczytac bo to bylo by juz smieszne
pozdro. [2009-08-24 22:54]

Zgadzam się z norbiko.
Tekst napisany piekną polszczyzną a nie mający jakiegokolwiek sensu nie jest zbyt wartościowy,natomiast polskie znaki i literówki mnie przynajmniej nie przeszkadzają.Przeszkadza takze brak przecinków bo często mozna wyciągnć z tekstu niesłuszne wnioski ;)
PDK [2009-08-24 23:04]

W TESKCIE WANŻE SĄ TYKLO PIEWRSZA I OSATNIA SYLABA RETSZA LITER MOŻE BYĆ POPERZTSAWIANA I TAK WIĘSZKOŚĆ PRZEYTCZA TESKT BEZ PROLBEMU I ZE ZROUMZIENIEM. [2009-08-24 23:28]

Powiedz mi norbiko, czy podanie o pracę też napiszesz bez ś,ó, itd? Przecież najważniejszy jest sens zdania. Czyż nie? [2009-08-25 10:53]

"a kolega ktury pisze że ci co piszą z błędami to woły to już całkiem przesadził trochę luzu oanowie to nie lekcja polskiego". Nie napisałem woły, tylko muły ortograficzne. Nie zrozumiałeś tego co napisałem. To właśnie często jest problem ludzi, którzy piszą z błędami (często nie znaczy zawsze! - bo znowu nie zrozumiesz). [2009-08-25 10:58]

"ladowanie" - to jest słowo napisane bez użycia polskich znaków. Kto pierwszy odgadnie jak ono powinno brzmieć poprawnie? Czas start. [2009-08-25 12:05]

usiasc, ciac, wlacz, wziac, cisnac, piac, giac, ludzic, wedzic, pusc, Da się to rozszyfrować ale jeśli napisanie tego z użyciem polskich znaków nie stanowi problemu to nie rozumiem czemu miałbym ich nie stosować. [2009-08-25 12:17]

stiven 48

Koleżanki i Koledzy. niepoprawna pisownia świadczy o naszym stosunku do Ojczystego języka oraz Koleżanek Kolegów zgromadzonych na tym Forum. [2009-08-25 13:07]

Stive 48- o to właśnie mi chodzi. Tylko chciałem, żeby koledzy trochę pogłówkowali. Mateuszwos napisał: "ale jeśli napisanie tego z użyciem polskich znaków nie stanowi problemu to nie rozumiem czemu miałbym ich nie stosować" - Dokładnie. [2009-08-25 13:45]