Zaloguj się do konta

ORTOGRAFIA !

utworzono: 2009/08/18 22:00
Norbert Stolarczyk

Kolego Mateuszwos Twoją zagadkę można na dwa sposoby przetłumaczyć lądowanie lub ładowanie a wszystko zależy od wielu innych wyrazów w tekście tworzących zdanie wtedy wiadomo o co chodzi. [2009-08-26 00:12]

Norbert Stolarczyk

Kolego Spiderling na tym portalu przeważnie siedzę po pracy a wiec w wolnych chwilach i klepie na nim codziennie, podań nie pisze się codziennie których już klepie chyba ze sam do siebie co było by mało ciekawe, nie łącz przyjemności z obowiązkiem bo to nie zdrowe. sms-y też piszesz Polską trzcionką? :) [2009-08-26 00:17]

Kolego Norbiko1, jak chyba się domyślasz, zadałem Ci pytanie odnośnie "podania" bo skłania ono do przemyślenia sprawy: "po co piszemy zgodnie z zasadami ortografii". Jak wspomniał wcześniej mój przedmówca, chodzi o wyrażenie szacunku do naszego potencjalnego czytelnika. Zatem nie zdziw się, jeśli ktoś w przyszłości zarzuci Ci niechlujstwo i olewczośc. Ja tego nie zrobię, bo jak wspomniałem już wcześniej - mnie to specjalnie nie przeszkadza. A już na pewno nie do tego stopnia, żeby rozpoczynać nowy post. Chciałbym natomiast, żebyś się zastanowił nad tą pisownią. Czy aby na pewno nie świadczy ona o Tobie jako człowieku? Czy liczy się tylko sens zdań, a ich jakość nie ma znaczenia? Rozważ to sobie. A co do sms'ów, to myśl co chcesz, ale od kiedy mam polskie znaki, to zawsze z nich korzystam. Pozdrawiam [2009-08-26 09:01]

Sposób wypowiedzi, styl, składnia, dobór słownictwa, ortografia - to wszystko to jest nasza wizytówka na tym portalu tak jak nasza kobieta jest naszą wizytówką na balu. Czyż nie jest nam miło kiedy idzie na taki bal zadbana, umyta, wystrojona wręcz piękna? A może jest nam wszystko jedno. Niech idzie taki niechluj brudny i potargany. Tak samo od nas zależy z jaką kobietą idziemy na bal jak to jakie kulfony wyskakują spod naszych palców przy użyciu klawiatury. Dlatego namawiam tu ja i kilku innych kolegów do szacunku głównie wobec własnej osoby. To jest nasze świadectwo!!! dlaczego ma być byle jakie jeśli nie musi? Proszę o odpowiedź [2009-08-26 11:13]

...od kiedy tu się zrobiło tak porządnie? - wierzyć się nie chce! ;) [2009-08-26 13:31]

Naszym wspólnym obowiązkiem jest się starać aby było porządnie. Problem tkwi w tym jak to się robi. Nie wyzywać a radzić czy podpowiadać. [2009-08-26 13:41]

Naszym wspólnym obowiązkiem jest się starać aby było porządnie. Problem tkwi w tym jak to się robi. Nie wyzywać a radzić czy podpowiadać. [2009-08-26 13:41]

margor1976

kiedyś nie zwracałem uwagi na pisownie ale się sprężyłem i zacząłem używać polskich znaków, i palce mi od tego nie zabolały, i jestem z tego dumny, bo używam polskich znaków wszędzie, ale...
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett.... czy to jest prawda nie wiem, może. [2009-08-28 20:21]

Figaro

Uważam , że nasze pisanie stało się po prostu niechlujne. Tłumaczenia w stylu "bo nie było polskich znaków" " bo szybko" "bo nie było czasu" są tylko usprawiedliwieniem własnego lenistwa niechlujstwa i często braku podstawowych wiadomości o rodzimej ortografii. Ale uważam , że każdy sam sobie wystawia świadectwo. Pamiętajmy , że ludzi kojarzy się z ich cechami - między innymi z tym w jaki sposób piszą. [2009-09-01 09:18]

Irus369

... można PĘC ze śmiechu:-))) [2009-09-02 14:40]