Zaloguj się do konta

Organizacja zawodów wędkarskie dla dzieci

utworzono: 2013/03/18 07:38
grisza-78

Witam, mam pytanie. Gdybym chciał zorganizować zawody wędkarskie dla dzieci, to czy te dzieci muszą mieć karty wędkarskie i wykupione pozwolenia na dane łowisko? Ilu musi być opiekunów dla tych dzieci? Czy można takie zawody rozegrać na " żywej rybie " nie przestrzegając wówczas wymiarów ochronnych? ( chodzi o to, żeby dzieci złowiły jak najwięcej, a rybki w dobrej kondycji wróciły do wody )
[2013-03-18 07:38]

dario35

Witaj myślę że się da ,a najlepiej zapytaj w kole .W mojej miejscowości co roku są organizowane zawody dla dzieci z okazji dnia dziecka karta wędkarska nie jest wymagana a wymiary ochronne na czas zawodów nie istnieją(chodzi o wzdręge i okonia)
[2013-03-18 07:51]

Sniper64

Cześć..Grzegorz pewnie że da rady..coś takiego zorganizować! Musisz zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieciaków..czyli - jak najwięcej dorosłych kumatych ludzi..! Wiadomo że na takich imprezach z dziećmi liczy się ich radość i uśmiech,lecz jest to również odpowiedni czas pokazywać dzieciakom jak obchodzić się z żyjącą rybą! A pamiętaj że dziecko kiedy dorosły mu pokazuje jak i co szybko łapie i uważa cię za ( priorytet) w tym co mówisz jak to robisz! Myślę że ze strony pzw nie będzie żadnych kłopotów, zgłosi całą grupkę - że w tym i tym miejscu będzie taka i taka impreza dla dzieci..Dobrze też wszystkie dzieciaki ubezpieczyć na ten jeden dzień to nie wielkie koszty..!!! Możesz też poprosić pzw o jakieś symboliczne fundusze na en cel choć by na kiełbaskę..:) Są na te cele fundusze..W PZW...a dzieciakom nie powinno się odmawiać!! Wejdź na mojego bloga mam tam parę fotek z podobnych imprez z dziećmi i młodzieżą..Pozdrawiam
[2013-03-18 08:03]

89krzysztof

U nas takie zawody są organizowane.
Jeśli nie chcesz martwić się o karty wędkarskie to najlepszą opcją byłoby dogadać się z właścicielem jakiegoś łowiska komercyjnego. Wtedy z nim ustalasz zasady dotyczące przetrzymywania ryb i ich uwalniania, lub nie...
Zawody na żywej rybie, ale ważone (i/lub mierzone) dopiero po zakończeniu zawodów ? Bo jak byłem w zeszłym roku z moim chrześniakiem, to młody miał ponad 7kg ryb, więc sędzia musiałby cały czas stać przy nim, a dla innych nie miałby czasu.
Jedynym ograniczeniem było niezabieranie sumów, które miały wtedy jeszcze okres ochronny.
Każde dziecko przyszłoby z osobą dorosłą i znika problem opiekunów do dziecka.
[2013-03-18 08:26]

Zibi60

Oczywiście, że można... a nawet trzeba organizować takie zawody. Musisz wszystko ustalić w Swoim Okręgu PZW.
Jeśli mogę coś doradzić, to przy okazji zawodów dla starszych dzieci, zorganizuj zabawę "wyławianie nagród z koca" dla maluchów, które zapewne przyjdą ze starszym rodzeństwem i rodzicami. Rozkładasz koc na trawie, układasz nagrody (drobiazgi, byle kolorowe - musisz znaleźć sponsora, albo organizator zafunduje), do każdej zabawki przywiązujesz kolorową grubą żyłkę z pętelką. Przygotuj wędzisko zakończone dużą błystką wahadłową - bezwzględnie zabezpiecz haki kotwicy, nakładając plastykowe rureczki.
Tym sprzętem maluszki wyławiają nagrody, a towarzyszą temu emocje nie mniejsze niż podczas holu dużego suma. Organizujemy takie zawody i zabawy z wędką od kilkunastu lat, przy dużej frekwencji. Fotorelacje w Galerii na stronie naszego koła.
http://pzwokon.pl/

[2013-03-18 08:34]

Zibi60

[2013-03-18 08:36]

Zibi60

A to nagroda dla organizatorów  - bezcenne uśmiechy dzieciaków !

[2013-03-18 08:37]

Romuald55

Koła wędkarskie maja prawo i organizują zawody wędkarskie dla niezrzeszonych. [2013-03-18 08:57]

Romuald55

[2013-03-18 09:00]

Romuald55

[2013-03-18 09:01]

Romuald55

[2013-03-18 09:02]

Romuald55

[2013-03-18 09:02]

Romuald55

Dla wielu dzieci to wielkie Święto na które czekają cały rok. [2013-03-18 09:04]

piotr-strzalkow

Rewelacyjny pomysł! Koła nr 61 Ząbki i 23 Zielonka organizowały takie zawody kilka razy i impreza wpisała się do harmonogramu na stałe. Olbrzymie zainteresowanie - zgłaszana była ponad 100 dzieci. Niestety ze względu na ograniczoną ilość stanowisk, udział może wziąć tylko 80 dzieci. Są dwie kategorie wiekowe 5-10 i 10-14 lat, a co za tym idzie, nie mają kart.
Tu znajdziesz krótką relację i zdjęcia z imprezy. [2013-03-18 10:01]

halski021

U nas takie zawody pamiętam od zawsze,a należę do PZW ponad 40 lat.Spróbój pogadać o funduszach z wójtem,pewnie coś załatwi.Szczególnie przy zawodach z okazji Dnia Dziecka wiele kół korzysta z pomocy z gminy.Inne rady podali koledzy,więc nie będę dublował.A uśmiechy dzieci po zawodach bezcenne.A i najważniejsze! Nagrody DLA WSZYSTKICH DZIECI,bo błąd robią organizatorzy,którzy przewidują nagrody tylko dla najlepszych,bo wtedy dorośli psują zabawę chcąc,aby ich pociecha wygrała.Nagrody nie muszą być drogie,bo dzieci potrafią się cieszyć z każdej nagrody czy dyplomu uczestnictwa.
[2013-03-18 10:28]

piotr-strzalkow

U nas takie zawody pamiętam od zawsze,a należę do PZW ponad 40 lat.Spróbój pogadać o funduszach z wójtem,pewnie coś załatwi.Szczególnie przy zawodach z okazji Dnia Dziecka wiele kół korzysta z pomocy z gminy.Inne rady podali koledzy,więc nie będę dublował.A uśmiechy dzieci po zawodach bezcenne.A i najważniejsze! Nagrody DLA WSZYSTKICH DZIECI,bo błąd robią organizatorzy,którzy przewidują nagrody tylko dla najlepszych,bo wtedy dorośli psują zabawę chcąc,aby ich pociecha wygrała.Nagrody nie muszą być drogie,bo dzieci potrafią się cieszyć z każdej nagrody czy dyplomu uczestnictwa.

Dokładnie!
[2013-03-18 10:37]

89krzysztof

Zdecydowanie popieram pomysł nagród dla wszystkich dzieci, a nie tylko dla najlepszych.
Lepsze są upominki za parę złotych, typu paletki, kredki, zabawki, aniżeli sprzęt wędkarski dla miejsc 1-6, który później i tak trafi do opiekunów.
[2013-03-18 10:45]

piotr-strzalkow

W wielu przypadkach, lepszymi od nagród w postaci sprzętu, są właśnie puchary, statuetki lub medale. Taka nagroda, to nie tylko wyraz uznania, ale i wspaniała pamiątka, którą można chwalić się całe życie. Sprzęt może się zużyć, ulec uszkodzeniu lub być po prostu nietrafiony.
[2013-03-18 11:50]

piotr-strzalkow

[2013-03-18 11:51]

grisza-78

Dziękuję za podpowiedzi. Jestem bardzo miło zaskoczony, że tak bardzo angażujecie się dla dzieciaczków. Wieczorem, gdy znajdę więcej czasu poczytam wasze blogi i wtajemniczę się jeszcze bardziej. Trzeba poczekać na ocieplenie na stałe i powoli myśleć o wiosennych zawodach dla najmłodszych. Jedno jest pewne - tak, jak mówicie, nagrody koniecznie dla wszystkich uczestników. O reszcie pomyśli się wraz z zarządem koła. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.
[2013-03-18 14:16]

Sniper64

Nie ma sprawy..:) Powiem ci że dzieci cieszą się z każdej formy podarunku jeszcze razem wspólne zdjęcia,czują wtedy że są razem ze wszystkimi traktowane tak samo! trzymaj kilka fotek..:)
[2013-03-18 17:30]

Sniper64

[2013-03-18 17:31]

Sniper64

[2013-03-18 17:33]

Sniper64

[2013-03-18 17:34]

Sniper64

[2013-03-18 17:34]

Sniper64

[2013-03-18 17:35]