Zaloguj się do konta

Oprawianie okonia

utworzono: 2011/10/04 18:26

Witam  

Wiemy jak uciążliwe jest skrobanie Okoni, musimy mieć specjalną skrobaczkę czy coś takiego żeby wyczyścić okonia i przygotować od konsumpcji. Trzeba latać tym wte i wewte po tym biednym okonku żeby dokładnie wyczyścić z łusek. Te wszędzie latające łuski są mówiąc delikatnie w kur.....ce

Chcę zaprezentować swoją metodę czyszczenia Okoni Jest to właściwie obieranie ze skóry

Podaję kolejno czynności które wykonuję

• Podskrobuję tylko pasek wokół głowy – kołnierzyk

• chwytając okonia pod brzuchem wycinam całą grzbietową część od ogona aż do głowy pozbywając go ostrego grzbietu

• następnie wycinam dwie płetwy podbrzuszne przy głowie

• potem ostrym nożem nacinam oskrobaną wcześniej części wokół głowy - ja używam noża do cięcia tapet

• następnie chwytam wąskimi kombinerkami skórę wcześniej naciętą przy głowie i ściągam ją raz z jednej strony raz z drugiej strony w dół do ogona.

• Na końcu ostrym nożem odcinam głowę oddzielając ją z wnętrznościami od korpusu

• Wystarczy teraz tylko troszkę soli, marianku i na głęboki olej - paluszki lizać

Mam z filmowaną cała operację, na życzenie prześlę mailem.

• Pozdrawiam wszystkie OKONIE

[2011-10-04 18:26]

troc

O rany, toż to wyprawa w nieznane........- osobiście od lat używam czegoś takiego jak na fotce- najmniejszych problemów z czyszczeniem okoni i nie tylko. Pozdrawiam i ***** pozostawiam.
[2011-10-04 20:26]

pstrag222

a ja okoni nie skrobie tylko po przyprawieniu układam na grillu bo tylko tak je przyrzadzam ,
ladnie pieknie skorka sie zarumienia a łuski staja sie fajnie chrupiace,
dodatkowo smak nie ucieka
[2011-10-04 20:55]

ZanderHunter

Jest jeszcze sposób że nacinamy skórę w około głowy okonia i jednym ruchem z ciągamy skórę razem z łuską a następnie wykrawamy filet,Ja stosuję ten sposób tylko podczas zimowych łowów z pod lodu ponieważ okonie są bardzo przemarznięte i bardzo ciężko je oskrobać a po za tym  bardzo lubię tą smażoną skórkę z okonia.

Pozdrawiam.
[2011-10-04 20:56]

darko1

Ja skrobie okinie kapslem od piwa i idzie równie szybko jak pierwsza butelka ;) [2011-10-04 21:51]

Iras1975

Ja skrobie okinie kapslem od piwa i idzie równie szybko jak pierwsza butelka ;)

Przyjemne z pożytecznym:) wypijasz piwko i masz skrobaczkę:) [2011-10-07 19:44]

maritin18

witam jestem poczatkujacy ale uwielbiam okonie i jezeli to nie problem to bardzo bym poprosil oten film... [2011-10-07 21:09]

sanczez14

Kolego Darko1 ja mam ten sam patent tylko na deseczce mam 2 kapsle po piwie . [2011-10-07 21:38]