Zaloguj się do konta

Opłaty za wędkowanie w 2019.

utworzono: 2018/12/19 09:30
arxel4

Jak wygląda sytuacja z oplątami na 2019 rok? O ile podrożało? PZW Suwałki na wszystkie jeziora w 2018 było 240 zł a w 2019 będzie 300 . To chyba jakaś kpina. Wytłukli już prawie wszystko co pływało w jeziorach i nie ma za co utrzymać pasożytów.  [2018-12-19 09:30]

ryukon1975

Sytuacja wygląda tak jak każdego roku. Składki ogólnie wzrosły chyba we wszystkich Okręgach ale nie są są to jakieś ogromne kwoty. Ceny wszystkiego chyba w ostatnim roku poszły w górę to i tu nie ma inaczej. Rozumiem że ktoś może nie mieć pieniędzy by je opłacić. Jednak ogólne narzekanie na to że drogo jest znacznie na wyrost moim zdaniem. Gdyby te kwotę przeznaczyć na inne hobby to na ile by wystarczyła? Może miesiąc może mniej. Tu otrzymujemy prawo by przez okres roku łowić bez ograniczeń. Fakt jak słyszy się takie wypowiedzi przedstawicieli PZW jak ta z Włocławka gdzie masowo zabijane są ryby a "władze" PZW twierdzą że te ryby nie są ich choć zbierają za ich utrzymanie kasę to człowiek zachodzi w głowę po co ten PZW istnieje ale to już skomplikowana sytuacja. Istnieje bo nie ma nikogo kto by chciał odpowiedzialność za te wody wziąć ani ze strony państwa ani z żadnej innej. PZW nie odpowiada w najmniejszym stopniu co się na tych wodach dzieje to tak im lekko czas biegnie. Sytuacja w sprawie naszych wód jest skomplikowana a zdania wielce podzielone. [2018-12-19 12:58]

arxel4

Rozumiem podwyzki ale 60 zl w skali roku to moim zdaniem lekka przesada. Jesli w takim tempie beda drozec pozwolenia to za kilka lat hobby jakim jest wedkarstwo bedzie zarezerwowane dla elit, bo zwyklego czlowieka nie bedzie na nie stac [2018-12-19 13:06]

ryukon1975

Każdy Okręg decyduje za siebie. Opłaty na terenie kraju są mocno zróżnicowane tak jak i zmiany w nich czyli wspomniane podwyżki. Widocznie przedstawiciele Okręgu stwierdzili że wędkarze u nich zarabiają na tyle że ich stać. :) Zaś tak na poważnie to nie mi zgadywać czym się tam kierowali że ustalili akurat tyle a nie inaczej. [2018-12-19 13:16]

orzech1

Złodziejstwo i typowe żerowanie na wędkarzach. [2019-01-16 05:54]

piotrr-zietek

niby złodziejstwo ale za komercje tez się płaci i to więcej w skali roku [2019-01-16 11:00]

Misik

nic nie wzrosło Warszawie karta 220zł [2019-01-17 06:20]

ryukon1975

[2019-01-17 11:51]

ryukon1975

Opłaty opłatami, najważniejsze że sezon rozpoczęty. Kalendarz na ścianie.:) [2019-01-17 11:54]

ryukon1975

Jakieś siły wyższe go przewróciły.:) [2019-01-17 11:55]

krzysztof-smolka

Sam wzrost opłat,to Pikuś. Nie jest zbyt drastyczny. Tylko wprowadzenie tylu rodzajów znaczków mija się z celem. A chodzi głównie o brak porozumień między okręgami . Coraz mniej nam oferuje PZW,za coraz wyższe opłaty. Zniechęcają do uczestnictwa. U nas , z roku na rok, coraz mniej członków koła. Zostaną spacery nad wodą z psem. [2019-01-18 00:39]

Julian

Nieprawdą jest że nie zdrożało . Zdrożało o 4 zł. A więc kolego gdy Ci w sklepie zabraknie tych głupich 4-rech złotych nikt Ci niczego nie sprzeda. Co innego jest jak dam ,,kolesiowi " z bramy 4 zł na alpagę a co innego jak ktoś mnie wali na żywca ( tu przepraszam za praski - warszawski ,,slang" ) i jeszcze twierdzi że robi to dla mojego dobra. Co jak co ale dętego frajera z siebie nie dam zrobić.Wracając do Suwałk miałem w tym roku pojechać w okolice Augustowa ale po tym co przeczytałem . Do d....y na raki pojadę . Coż znowu zostają Mazury - Mazury czy słońce czy chmury . Żegnam i pozdrawiam. Ps. Dziad nie jestem ale krezus też nie. [2019-01-18 08:43]

arxel4

Za komercje sie placi, ale w wiekszosci przypadkow dzierzawcy dbaja o akweny. PZW patrzy tylko, zeby jak najwiecej odlowic i sie nachapac. Rybakow widze kilkanascie razy w sezonie, natomiast zarybianie jest jak Yeti - kazdy o nim slyszal ale nikt nie widzial. Zlego slowa bym nie powiedzial na podwyzki, gdybym mial do dyspozycji super rybne zbiorniki. A tak ryb coraz mniej a placic coraz wiecej [2019-01-18 09:47]

jelec52

Sam wzrost opłat,to Pikuś. Nie jest zbyt drastyczny. Tylko wprowadzenie tylu rodzajów znaczków mija się z celem. A chodzi głównie o brak porozumień między okręgami . Coraz mniej nam oferuje PZW,za coraz wyższe opłaty. Zniechęcają do uczestnictwa. U nas , z roku na rok, coraz mniej członków koła. Zostaną spacery nad wodą z psem.

Mógłbyś to przełożyć na polski? :( [2019-01-19 23:44]

Holden123

Witam no okej wszystko się zgadza ale bez przesady 300zł to przesada kpina dosyć że zbiorniki nie pooczyszczane to nie zarobione jedyne co pozostało to będzie w i płoć pozdrawiam [2019-01-20 04:54]

Julian

Nawet gdy by Krzysztof napisał to pismem klinowym lub wdawał się w jakieś egipskie hieroglify - Wszyscy wiemy dokładnie o co chodzi. Mamy do czynienia z czystym i wysublimowanym ..Q.....estwem " A niestety przy całej sympatii - Nowy Prezes nie ma Mocy Sprawczej Władysława Łokietka. I mamy to co mamy . Udzielne księstwa z ich watażkami. Będzie drożej i gorzej. W zamian kolesie zaproponują Wam komercję i Finlandię, Norwegię czy dla bogatszych Karaiby. Ps.Na drzwiach PZW powinien widnieć napis . Porzućcie wszelką nadzieję wy którzy wchodzicie .
Dante Alighieri. Z wędkarskimi pozdrowieniami Julian [2019-01-20 12:55]

arxel4

Dokladnie, lepiej nie bedzie na stolku utrzyma sie ten ktory robi najlepsze wyniki finansowe. Smutna prawda. [2019-01-20 20:33]

mossak

A u nas w Toruńiu bez zmian 390 zl. [2019-01-20 20:39]

z@mela

Okręg Kalisz poszedł po bandzie ani jednego porozumienia no dosłownie zero a wody praktycznie u nas nie ma po za kilkoma malutkimi zaporówkami na dodatek zakarpionymi tak ze te paszaki muszą pływać synchronicznie a jak jeden sie zatrzyma to niczym w domino zjadają się wzajemnie heh
230zł ok Kalisz na gotowo ale żeby lowic w okoloy to dodatkowo trzeba wykupic
180 - jude-Poznań
180 Opole
pewnie podobnie Konin i Legnica do tego jadąc na kilka dni nad Bug dodatkowo 160 za Chełm co razem daje w h,,,,,j kasy za bazrybne wody ( ~ 1100zł) jeszcze nigdy nie czułem się tak wypier....ny żeby dostać tak nie wiele za tak dużo .
niech zdechnie to całe PZW z tymi działaczami ale najgorsza jest ta bezsilność i niemoc, [2019-01-24 19:34]

fishark

Narew od ujścia Biebrzy do Ostrołęki - 160 zł pod warunkiem że będzie się wypełniać rejestr złowionych ryb, bez rejestru - 180zł, wybieram drugą opcje, za 20 zł nie wrto marnować tuszu. [2019-01-24 20:09]

rwitecki

Piotrków 200zł [2019-01-25 16:57]

wiechu1974

Fajna opcja z tym czy wypełniamy rejestr czy nie. A w mazowieckim wymagaja wypełniania rejestru, w którym znajduje się tylko 32 rubryki na wpis. Po wypełnieniu, których trzeba pobrać kolejny rejest. co jest czystą fikcja. Gdy w poprzednim roku zgłosiłem się po wymianę rejestru po jego zapełnieniu otrzymałem informację że mam sobie wydrukować lub dorysować kolejne rubryki .Kochane PZW Mazowieckie chyba oszczędza na papierze, [2019-01-25 20:25]

pawlito

ile w tym roku piła pozwolenie [2019-01-26 15:47]

ryukon1975

Fajna opcja z tym czy wypełniamy rejestr czy nie. A w mazowieckim wymagaja wypełniania rejestru, w którym znajduje się tylko 32 rubryki na wpis. Po wypełnieniu, których trzeba pobrać kolejny rejest. co jest czystą fikcja. Gdy w poprzednim roku zgłosiłem się po wymianę rejestru po jego zapełnieniu otrzymałem informację że mam sobie wydrukować lub dorysować kolejne rubryki .Kochane PZW Mazowieckie chyba oszczędza na papierze,
Więc ja przy Tobie Wiesławie jadę na bogato. Mam 100 rubryk a do tego zapłaciłem składkę okręgową niepełną. Zachodziłem już wcześniej w głowę patrząc na zdjęcia w sieci za co wszyscy płacą taką. Okazało się że i mi się należy bo nie wykupiłem trollingu.:) Dostałem zniżkę słowną na znaczku dlatego że trollingu nigdy nie potrzebowałem i nie kupowałem. Jednak co zniżka to zniżka.:)
[2019-01-26 17:58]

Artur z Ketrzyna

Okręg PZW w Olsztynie:

- składka członkowska - 90 zł

- Składka okręgowa - wody nizinne z brzegu - 150 zł.

- Składka okręgowa - wody nizinne z łodzi - 160 zł
[2019-01-26 18:19]

allp

Przeczytałem wasze wpisy i nadal nie wiem ile kosztuje składka na mazowieckie. Dużo pisania mało konkretów. Trudno pojade zapłacic to sie może zdziwię . [2019-02-13 07:48]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia