Opłaty za wędkowanie.

/ 11 odpowiedzi
Witam
Posiadam kartę wędkarską od kilku lat nie opłacane składki.
Teraz chciałbym trochę na urlopie powędkować .
Jakie opłaty muszę wnieść żebym mógł powędkować przez 2 tygodnie ?

pozdrawiam
mariusz-pietrzy


Wejdź na stronę okręgu PZW, na akwenach którego chcesz wędkować w zakładce składki masz coś takiego jak to co poniżej wkleiłem.


Składka okresowa okręgowa na wody nizinne dla członków PZW:

·         za 1 dzień                                                        -   20,00 zł                           

·         za 2 dni (kolejne)                                           -   25,00 zł           

·         za 3 dni (kolejne)                                           -   36,00 zł           

·         za 7 dni (kolejne)                                           -   45,00 zł           

·         za 14 dni (kolejnych)                                    -   55,00 zł           

·         za 1 miesiąc (30 kolejnych dni)                  -   80,00 zł

(2014/07/07 13:24)

u?ytkownik26223


Sęk w tym że kol kogut nie jest członkiem PZW.Członkiem PZW jest się w tedy kiedy regularnie płaci się "składkę członkowską"Poza tym te opłaty okresowe to są chyba ( z tego co pamiętam) dla członków PZW mających już w innym okr.opłacone zezwolenie.  Czyli np masz opłacony okręk Bielsko biała ale chcesz na tydzień jechać np na Solinę to tam możesz opłacić skł. okresową.Ale w przypadku braku opłat w macierzystym okręgu niestety musisz opłacić "wpisowe" i składkę całoroczną .
Ale najlepiej zadzwoń do okręgu i spytaj. (2014/07/07 13:43)

darek-salamon


Witam
Posiadam kartę wędkarską od kilku lat nie opłacane składki.
Teraz chciałbym trochę na urlopie powędkować .
Jakie opłaty muszę wnieść żebym mógł powędkować przez 2 tygodnie ?

pozdrawiam

Rozumiem ze masz kartę wędkarską i jesteś czlonkiem PZW nie oplacales skladek? Po pierwsze wpłacisz wpisowe około 25 zł plus składki na wędkowanie w Twoim okręgu.Wpisowe płacisz zawsze jak nie dokonasz wpłat( opłat) do ostatniego dnia kwietnia biezacego roku Po 30/04/2014 -1 maja   już niestety pobiera koło wpisowe.Jezeli nie płaciłes skladki przez np.3 lata a chcialbyś wpłacić przed 30 -kwietnia 2015 roku Tez zaplacisz wpisowe bo miałeś przerwę 3 lata w wędkowaniu. (2014/07/07 14:05)

Kuba10485


Jest dokładnie tak jak napisał Jarek. Aby móc wykupić jakiekolwiek zezwolenie, należy najpierw uregulować płatności w ramach własnego Okręgu. (2014/07/07 14:05)

darek-salamon


Sęk w tym że kol kogut nie jest członkiem PZW.Członkiem PZW jest się w tedy kiedy regularnie płaci się "składkę członkowską"Poza tym te opłaty okresowe to są chyba ( z tego co pamiętam) dla członków PZW mających już w innym okr.opłacone zezwolenie.  Czyli np masz opłacony okręk Bielsko biała ale chcesz na tydzień jechać np na Solinę to tam możesz opłacić skł. okresową.Ale w przypadku braku opłat w macierzystym okręgu niestety musisz opłacić "wpisowe" i składkę całoroczną .
Ale najlepiej zadzwoń do okręgu i spytaj.

Kolega  kogut jest w kole nr 52 Stępnica:-)  (2014/07/07 14:07)

zbynio 33


@kogut73 wybierz lepiej łowisko prywatne jakieś jak masz możliwość. Taniej i będziesz bardziej zadowolony :)) (2014/07/07 14:10)

u?ytkownik26223




Kolega  kogut jest w kole nr 52 Stępnica:-) 



Bycie w kole nie oznacza automatycznej "przynależności" w PZWTak samo jak ja nie opłacałem składek 2008-2010 (wędkowałem na wodach wodociągów )a mimo to że byłem w kole "południe" byłem "niezrzeszony".Chciałem opłacić "okresówkę" na pzw to mi powiedziano że muszę zapłacić wpisowe+członkowskie+ okręgówke na cały rok.Dopiero po opłaceniu "wpisowego" oraz opłaty "członkowskiej" stałem sie na powrót członkiem PZW a przecież w kole Południe jestem od 1998r.
(2014/07/07 14:25)

darek-salamon




Kolega  kogut jest w kole nr 52 Stępnica:-) 



Bycie w kole nie oznacza automatycznej "przynależności" w PZWTak samo jak ja nie opłacałem składek 2008-2010 (wędkowałem na wodach wodociągów )a mimo to że byłem w kole "południe" byłem "niezrzeszony".Dopiero po opłaceniu "wpisowego" oraz opłaty "członkowskiej" stałem sie na powrót członkiem PZW.


Czy ja Jarku pisałem ze jest członkiem? Jest w kole .To oczywiste opłaci wpisowe bedzie czlonkiem.Skoro ma swoje kolo  i przynależność i jest w tym kole zapisany to  tam musi sobie uregulować opłaty:-)  (2014/07/07 14:44)

Artur z Ketrzyna


Witam
Posiadam kartę wędkarską od kilku lat nie opłacane składki.
Teraz chciałbym trochę na urlopie powędkować .
Jakie opłaty muszę wnieść żebym mógł powędkować przez 2 tygodnie ?

pozdrawiam

Masz kartę Wędkarską. Czyli dokument państwowy, uprawniający cię do wędkowania na wodach publicznych beż użytkownika rybackiego. Tak możesz łowić posiadając tylko ten dokument...
Ale takich wód jest mało...

Jakie opłaty muszę wnieść żebym mógł powędkować przez 2 tygodnie ?

Wszystko zależy gdzie chcesz łowić. U jakiego gospodarza (uprawnionego do rybactwa).
Jeśli wody PZW, to masz 2 opcje.
1). Jako nie zrzeszony wykupić zezwolenie.(na cały sezon, lub określony termin)
2). Bądź przystąpić do PZW. Opłacić wpisowe, składkę członkowską i okręgowa (cały sezon, lub określony termin)

Jeśli chodzi o inne łowiska komercyjne (GRRyb ITP) To opłacasz zezwolenie na cały sezon, lub określony termin.
I możesz uprawiać amatorski połów ryb zgodnie z regulaminem danego łowiska.

Oczywiście opcji masz kilka i sam musisz wybrać która Ci najbardziej odpowiada. (2014/07/07 19:14)

kogut73


Dzięki wszystkim za zainteresowanie.
To wszystko zbyt skomplikowane.
Człowiek chciałby zapłacić jedną określoną kwotę i po sprawie.
Udaje mi się raz na 3 lata znaleźć 2 tygodnie wolnego ,więc opłacanie rocznych składek mija się z celem.
Powinni trochę uprościć te procedury opłat to mniej ludzi wędkowało by bez zezwoleń.

Wybiorę się na prywatne łowisko .Bez problemu będzie.
Pozdrawiam Wszystkich (2014/07/07 21:13)

Artur z Ketrzyna


Dzięki wszystkim za zainteresowanie.
To wszystko zbyt skomplikowane.
Człowiek chciałby zapłacić jedną określoną kwotę i po sprawie.
Udaje mi się raz na 3 lata znaleźć 2 tygodnie wolnego ,więc opłacanie rocznych składek mija się z celem.
Powinni trochę uprościć te procedury opłat to mniej ludzi wędkowało by bez zezwoleń.

Wybiorę się na prywatne łowisko .Bez problemu będzie.
Pozdrawiam Wszystkich

nie wiem jak chcesz prościej.
Na PZW możesz i wykupić sobie 2 tygodnie. Jak na komercji.
Tak samo zachodzisz do biura koła, i opłacasz. Lub logujesz się na stronie okręgu i tam masz też opcje inne do dokonania opłat. Czasami i w sklepach wędkarskich też najdziesz możliwość opłacenia łowisk PZW...
Dokładnie tak samo jak na komercji.

Schodki się robią jak raz na jakiś czas chcesz sobie powędkować jako zrzeszony. Wtedy musisz najlepiej przez koło, bo musisz się zapisać. Robisz to z automatu. Składki wpisowe, członkowskie i okręgowa. (2014/07/07 22:28)