Opłaty za wędkowanie dla rencisty

/ 30 odpowiedzi


gromir53
Witam ...spytam wprost :czemu emerytom przysługuje zniżka 50% za wędkowanie a rencistom nie ...nie odkryję Ameryki jeśli powiem że każda renta,  o co skutecznie zadbał ZUS ,  jest niższa od najniższej emerytury .. a chyba jakiś sens przyświecał uchwale  o zniżkach dla najuboższych . Mój dochód to 640 zł na miesiąc ....też tak myślę że to jakiś żart ...jestem osobą samotną ... trudno powiązać mi koniec z końcem ..co roku PZW jeszcze podwyższa składkę  ... ostatnio o 20 zł ...nie wnikam dlaczego ......myślę że nie jestem osamotniony z tym problemem  , nie wiem tylko jak i gdzie należy taki postulat złożyć żeby również rencistom  znacząca  zniżka przysługiwała .. MIRKO


JKarp





Zapytaj kogoś z zarządu koła o możliwość obniżenia lub refundowania opłat. Najpewniej będziesz musiał przedstawić to na piśmie z wykazem Twoich przychodów i rozchodów. Sądzę, że zarząd koła może i powinien podjąć jakąś uchwałę dotyczącą Twojej Osoby.


JK (2015/05/13 09:38)

Romuald55


To nie zarząd Koła a zarząd Okręgu może Cię nawet zwolnic z opłat ale musisz wystąpić o to na piśmie przedstawiając swoja sytuację materialną.Możesz za pośrednictwem Koła o to wystąpić. (2015/05/13 10:07)

Grzesiek75


Nie powinno być żadnych zniżek , każdy powinien płacić tyle samo. (2015/05/13 10:49)

Romuald55


Gdybyś Kolego znalazł się w sytuacji Kolegi Mirka ...szybko byś zmienił zdanie.Ale to już nie temat tego postu. (2015/05/13 11:00)

JKarp


Na pewno nie powinno być zniżek za jakieś srebrne czy brązowe odznaki.Natomiast nigdy nie wiesz co się stanie za sekundę - wtedy też powiesz wszyscy płacą po równo ?
JK (2015/05/13 11:01)

ogtw


Gdyby zniżki w opłatach były za wysługę lat w PZW to byłoby dosyć sprawiedliwe. (2015/05/13 12:00)

JKarp


Gdyby zniżki w opłatach były za wysługę lat w PZW to byłoby dosyć sprawiedliwe.
To nie OC ;-)Poza tym całkiem serio - dlaczego ktoś kto należy np 30 lat do PZW miałby płacić mniej niż ten co wstępuje do PZW ? Już nie wspomnę o niezrzeszonych.
JK (2015/05/13 13:58)

u?ytkownik26223




gromir53
Witam ...spytam wprost :czemu emerytom przysługuje zniżka 50% za wędkowanie a rencistom nie ...nie odkryję Ameryki jeśli powiem że każda renta,  o co skutecznie zadbał ZUS ,  jest niższa od najniższej emerytury .. a chyba jakiś sens przyświecał uchwale  o zniżkach dla najuboższych . Mój dochód to 640 zł na miesiąc ....też tak myślę że to jakiś żart ...jestem osobą samotną ... trudno powiązać mi koniec z końcem ..co roku PZW jeszcze podwyższa składkę  ... ostatnio o 20 zł ...nie wnikam dlaczego ......myślę że nie jestem osamotniony z tym problemem  , nie wiem tylko jak i gdzie należy taki postulat złożyć żeby również rencistom  znacząca  zniżka przysługiwała .. MIRKO






Mirku mam podobne dochody z tytułu renty (ok 700 zł) w "moim" okręgu (zapewne w twoim też) jest przewidziana zniżka dla osób najniżej uposażonych o dochodach do 750 zł netto miesięcznie. (2015/05/13 14:14)

zbynio5o


Panowie walczcie o swoje, ale jak widze takich emerytów czy rencistów którym to składka nie pasuje a na kulki, zanęty, sprzęt po 3 tysiące rocznie wydają, to sie kosiarka w kieszeni załancza :))) (2015/05/13 14:56)

Romuald55


PZW utrzymuje się ze składek.Jeżeli ktoś ma zniżkę,to inni płacą więcej.Jak to sprawiedliwie zrobić?  (2015/05/13 15:10)

u?ytkownik26223


Panowie walczcie o swoje, ale jak widze takich emerytów czy rencistów którym to składka nie pasuje a na kulki, zanęty, sprzęt po 3 tysiące rocznie wydają, to sie kosiarka w kieszeni załancza :)))




Może wolą wydać (3k to przesada) na sprzęt niż na fajki albo wódę.A zresztą..... tobie @zbynio5o nic do tego. (2015/05/13 15:55)

zbynio5o


Właśnie dużo mi do tego, Jarek11.  Ja jeszcze nie byłem  w tym roku na rybach bo dopiero wczoraj odłożyłem z trudem  na składke. Emeryci i renciści siedzą już nad wodą dziennie od kilku miesięcy. A zresztą.... Ciebie też sie to dotyczy, to jest hobby, pewien luksus. Jak kogo nie stać niech sie w to nie bawi. A zniżki po 65 roku i 40 w PZW :)) (2015/05/13 16:41)

u?ytkownik26223


Wiesz..... wolę dać 500 zł na sprzęt czy coś sobie kupić  ,uciułać i kupić niż rozpinkolić kasiore na fajki czy wódę. Ani nie palę fajek ani nie pije wódy (czasami piwo) więc można na to i owo uszporować.Nie pije do ciebie czy do kogokolwiek(więc ty też do mnie nie pij bo mnie nawet nie znasz)Ale znam takich co zarabiają po 2000 (wiem że nie jest do dużo ale to i tak 3x więcej niż najniższa renta) codziennie rozpinkalają kasę na fajki czy 4 piwa dziennie a potem marudzą "jak to na nic nima".co do karty to przez zimę jest sporo czasu aby odłożyć pare zł (ja od listopada zaczynam oszczędzać na karte) .Wiadomo że różni ludzie różnie podchodzą do tego hobby ,być może dla ciebie wędkarstwo jest tylko "dodatkiem" jedną z wielu przyjemności ,dla mnie jest można powiedzieć "priorytetem" więc do puki mogę wędkować to na to muszą być pieniądze. (2015/05/13 17:09)

Romuald55


Polski emeryt to w zdecydowanej większości biedny,sterany życiem i pracą człowiek ledwo wiążący "koniec z końcem".Dzisiejszy siedemdziesięciolatek ma emeryturę wypracowaną częściowo jeszcze w PRLu i żadnej szansy na dorobienie do emerytury.Chcecie mu zabrać radość z wędkowania???? (2015/05/13 19:33)

Artur z Ketrzyna


.myślę że nie jestem osamotniony z tym problemem  , nie wiem tylko jak i gdzie należy taki postulat złożyć żeby również rencistom  znacząca  zniżka przysługiwała .. MIRKO
Na walnym koła, a zarząd taką petycje do ZO.

Nie powinno być żadnych zniżek , każdy powinien płacić tyle samo.
I tyle samo zarabiać ;-)

Ja jeszcze nie byłem  w tym roku na rybach bo dopiero wczoraj odłożyłem z trudem  na składke. Emeryci i renciści siedzą już nad wodą dziennie od kilku miesięcy.
To weź z nich przykład i już odkładaj na następny rok. ;-)


Polski emeryt to w zdecydowanej większości biedny,sterany życiem i pracą człowiek ledwo wiążący "koniec z końcem".Dzisiejszy siedemdziesięciolatek ma emeryturę wypracowaną częściowo jeszcze w PRLu i żadnej szansy na dorobienie do emerytury.Chcecie mu zabrać radość z wędkowania????
W moim regionie młodzi mniej zarabiają niż Ci mają emerytury... (2015/05/13 20:26)

ryukon1975


:) durnoty aż boli (2015/05/13 20:41)

zbynio5o


Jerry11,ja też nie piłbym stricte do Ciebie ale to Ty zacząłeś:) Wróć jeszcze raz do mojego pierwszego postu i spróbuj go zrozumieć.Napisałem :"Panowie walczcie o swoje...." reszta postu dotyczy emerytów z mojego otoczenia, kapito?
Do @Romuald55, nie wiem jak u Ciebie ale na śląsku nie dostaniesz etatu bo właśnie emeryci wszystko blokują, mają po 2,5-4 tys. i dorabiają. Bo za takiego firma nie musi płacić min.ZUSu.

Do @Artur z K.:  NIC. :)))) (2015/05/13 22:31)

pakul1206


Mi nie przeszkadza dopłacić parę groszy więcej żeby ktoś inny, będący w gorszej sytuacji miał choć odrobinę lżej.Nikt z nas nie wie jak długo bedzie cieszył się zdrowiem, może kiedyś to my będziemy potrzebowali pomocy.Jakby tak płacić procentowo od dochodu?Ale zaraz znajdą się tacy co zaczną krzyczeć dlaczego ja mam płacić 500 a ci chorzy,bez nogi,na rentach i zasiłkach tylko 100? (2015/05/13 22:53)

pawelz


Moze to nie moj interes, ale k..a ludzie, niby moje pokolenie (i starsze) walczylo o obalenie komuny a to co niektorzy proponuja to czysty komunizm.
"Jakby tak płacić procentowo od dochodu?Ale zaraz znajdą się tacy co zaczną krzyczeć dlaczego ja mam płacić 500 a ci chorzy,bez nogi,na rentach i zasiłkach tylko 100?"
Niski dochod maja nie tylko rencisci (bo emeryci maja czesto wieksze emerytury niz mlodzi ktorzy podjeli niedawno prace). Rozumiem, ze jak ktos za... na 2 etaty albo pracuje po 12 godzin to jeszcze ma sie dolozyc do tych co nic nie robia, albo z lenistwa wola jechac na ryby i zyc na garnuszku panstwa. Jak ktos konczyl dobre studia i ma niezla prace, to jeszcze mu doj... bo ma za dobrze w zyciu ?. Rozumiem, ze ktos ma trudna sytuacje w rodzinie, brak mozliwosci zarobkowych itp. Ale to powinno byc rozpatrywane inywidualnie, a nie na zasadzie wszystkim po rowno. Emeryt (czy rencista) to mu 50% znizki. Nie wazne ze ten rencista ma 3000zl renty. Ale mlodemu czlowiekowi zap... za najnizsza krajowa i utrzymujacego zone z dzieckiem juz nie.

Kolego Arturze. Mam nadzieje ze potraktowales swoj wpis jako zart:
"Nie powinno być żadnych zniżek , każdy powinien płacić tyle samo.
I tyle samo zarabiać ;-)" (2015/05/14 11:33)

osa12


PZW nie ma żadnych uprawnień do wprowadzania jakikolwiek zniżek za zezwolenia na wodach publicznych. Wszyscy powinni płacić tyle samo.
Natomiast na swoich wodach (tam gdzie PZW jest właścicielem lub dzierżawcą wód niepublicznych) może robić co chce.
Oczywiście PZW wrzuca wszystkie wody do jednego wora i łamie prawa obywateli RP. (2015/05/14 12:08)

Artur z Ketrzyna


PZW nie ma żadnych uprawnień do wprowadzania jakikolwiek zniżek za zezwolenia na wodach publicznych. Wszyscy powinni płacić tyle samo.
Natomiast na swoich wodach (tam gdzie PZW jest właścicielem lub dzierżawcą wód niepublicznych) może robić co chce.
Oczywiście PZW wrzuca wszystkie wody do jednego wora i łamie prawa obywateli RP.


Prawo wyraźnie mówi że użytkownik rybacki sam może ustalać wysokość opłat za wędkowanie. (w PZW opłata dla nie zrzeszonych).

Zniżki są w składkach (zrzeszenie w PZW). I tu też prawo pozwala organizacji samej określać wysokość składek członkowskich dla swoich członków.
A jeśli jest jak ty mówisz to pokaż mi zapis prawny, regulujący jakie mają byś składki w organizacjach pozarządowych. :-) (2015/05/14 19:32)

JKarp


Artur może aktów prawnych na to nie ma ale za to jest światełko w tunelu:

" Rzecznik praw obywatelskich zwrócił się do Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji o zbadanie, czy Polski Związek Wędkarski nie narusza zbiorowych interesów konsumentów.
Do amatorskiego połowu ryb potrzebna jest nie tylko karta wędkarska, lecz także zezwolenie od PZW. Stawki opłat różnią się jednak diametralnie. 
„O ile wysokość składek okręgowych dla członków PZW jest zbliżona (...), o tyle zróżnicowanie opłat dla osób niezrzeszonych w Polskim Związku Wędkarskim jest dużo wyższe" – napisał do UOKiK Stanisław Trociuk, zastępca RPO. 
Przykładowo w Krośnie roczna składka dla członka PZW wynosi 180 zł, a dla osoby niezrzeszonej 700 zł. RPO zwróciła się już w tej sprawie do PZW i ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Prezes PZW wyjaśnił, że różnice w stawkach są zgodne z prawem i mają umożliwić prowadzenie racjonalnej gospodarki rybackiej. 
Te wyjaśnienia nie przekonały jednak RPO, dlatego wystąpiła do prezesa UOKiK, aby przyjrzał się sprawie."

Wiem, wiem temat już był ale jak czytam takie głupoty to dziwię się, że taki ktoś jest prezesem PZW bo niby jak różnice w opłatach mają wpłynąć na racjonalną gospodarkę rybacką. To zdanie pokazuje wybitnie za co nas mają - za nieuków, głąbów i maszynki do robienia kasy.


Coś musi być na rzeczy skoro UOKiK ZAJĄŁ SIĘ TĄ SPRAWĄ.

JK


(2015/05/15 08:17)

osa12


Temat był już wałkowany ale :1. Ustawa "prawo o stowarzyszeniach"Art. 6. ust. 2
2. Nikogo nie wolno zmuszać do udziału w stowarzyszeniu lub ograniczać jegoprawa do wystąpienia ze stowarzyszenia. Nikt nie może ponosić ujemnych następstwz powodu przynależności do stowarzyszenia albo pozostawania poza nim. 

Dla wód publicznych w obwodach rybackich opłata za zezwolenie dla członka PZW to grosze (do 300 zł) w porównaniu z niezrzeszonymi (70 lub 100 zł dniówka np. dla Krosna) !!!!!!

Ja i większość moich znajomych jesteśmy w PZW tylko dlatego bo jesteśmy do tego zmuszeni.

2. Taka konstrukcja opłat to dyskryminacja niezrzeszonych i cudzoziemców względem członków PZW. 

Chcesz wiedzieć co to dyskryminacja to poczytaj !!!

3. Jak już napisałem wcześniej wody publiczne w obwodach rybackich powinny według prawa być podzielone na pojedyncze obwody rybackie i powinna być możliwość wybrania dowolnego z nich i dla niego wykupienia zezwolenia. Cena musi być taka sama dla każdego. Nie ma żadnych zapisów prawnych pozwalających na łączenie to w jedną całość oraz udzielania jakichkolwiek zwolnień. (ustawa o rybactwie śródlądowym)
(2015/05/15 08:22)

Romuald55


Kolego osa,to w komunie musiało być "po równo". (2015/05/15 12:04)

Artur z Ketrzyna


Kolego osa,to w komunie musiało być "po równo".

Kolega Osa, miota się bo wie że z punktu prawnego jest ok.
I że nie można do jednego wora włożyć składki wynikające z członkostwa, z opłatami za zezwolenie.
To że ZO Krosno nie etycznie wykorzystuje prawo, To już inna sprawa.


Wiem, wiem temat już był ale jak czytam takie głupoty to dziwię się, że taki ktoś jest prezesem PZW bo niby jak różnice w opłatach mają wpłynąć na racjonalną gospodarkę rybacką. To zdanie pokazuje wybitnie za co nas mają - za nieuków, głąbów i maszynki do robienia kasy.
Janek, ktoś na niego głosował, lub pozwolił go wybrać.
(2015/05/15 14:12)