Zaloguj się do konta

Opłaty za wędkowanie w 2012 roku

utworzono: 2012/01/03 12:36
Wago

Nowy rok, nowe składki i oczywiście zmiany. W tym roku jakoś cicho o składkach, porozumieniach i zmianach regulaminowych. Ja wczoraj opłaciłem składki w kole Bytom i dla zainteresowanych piszę, że wynoszą 214zł. Z ciekawostek odbierając nowe zezwolenie zostałem poinformowany, że wprowadzono limit roczy na takie gatunki jak karp, szczupak, sandacz, lin, węgorz i potokowiec łącznie 25szt. Taka ciekawa zmiana i  nie zauważyłem żadnej wzmianki o tym fakcie. Czy to będzie tak tylko w Katowicach czy cała Polska? Co wy o tym sądzicie? [2012-01-03 12:36]

Wago

Przepraszam. Łącznie 35szt. [2012-01-03 12:38]

89krzysztof

Nowy rok, nowe składki i oczywiście zmiany. W tym roku jakoś cicho o składkach, porozumieniach i zmianach regulaminowych. Ja wczoraj opłaciłem składki w kole Bytom i dla zainteresowanych piszę, że wynoszą 214zł. Z ciekawostek odbierając nowe zezwolenie zostałem poinformowany, że wprowadzono limit roczy na takie gatunki jak karp, szczupak, sandacz, lin, węgorz i potokowiec łącznie 25szt. Taka ciekawa zmiana i  nie zauważyłem żadnej wzmianki o tym fakcie. Czy to będzie tak tylko w Katowicach czy cała Polska? Co wy o tym sądzicie?

Oczywiście, że tylko w Katowickim... 214zł, no tak, trzeba płacić więcej, bo ryb jest coraz mniej. To takie typowo polskie.  [2012-01-03 14:24]

gral

ano ryb jest coraz mniej miedzy innymi przez takie dziadostwo jak tutaj  https://www.youtube.com/watch?v=mllzZwQAKjA   Jeżeli nie będziemy zwracać bacznej uwagi na innych wędkujących, to niestety nasze  łowiska będą świeciły pustką. [2012-01-03 14:31]

89krzysztof

ano ryb jest coraz mniej miedzy innymi przez takie dziadostwo jak tutaj  https://www.youtube.com/watch?v=mllzZwQAKjA   Jeżeli nie będziemy zwracać bacznej uwagi na innych wędkujących, to niestety nasze  łowiska będą świeciły pustką.

Tu nie chodzi o zwracanie uwagi, ale o podnoszenie ceny składek ... Jest coraz drożej, nie wiem za co płacimy.  [2012-01-03 14:48]

Roxola

W Bytomiu składka wzrosła o 2zł w porównaniu do roku ubiegłego.
[2012-01-03 14:55]

bluehornet

W Okręgu Krakowskim również opłata wzrosła o 2zł. - składka członkowska z 62zł. na 64zł. - reszta opłat taka sama , jak w 2011 r .
[2012-01-03 15:04]

fenix11

Jest to wszystko straszne ten filmik .. faktycznie zmiany są wprowadzane w regulamin a ile osób się stosuje do  regulaminu garstka którą możemy policzyć na palcach ja np :
nie biorę żadnej ryby z łowiska bo nie chodzi oto by cały staw wyłowić a następnego dnia nic nie złapać wtedy jest nam zabierana frajda wędkowania . nie rozumiem starszych osób które potrafią ploteczkę 3 cm wziąć do domu to nie ma najmniejszego sensu . Wędkuje po to by mieć z tego Frajdę a nie po to by mieć mięso . ludzie proszę was opamiętajcie się .
[2012-01-03 15:12]

Julas

W Ciechanowskiem członkowska + okręgowa = 5 zł więcej jak w ubiegłym. A ten nowy przepis mi się podoba. Na naszym łowisku specjalnym (ochronnym) na Zalewie Nowomiejskim wprowadziliśmy np. limit - 1 sum tygodniowo. Za dużo nie zarybiamy (przeważnie 40kg/rok) więc troszkę niech porosną.
Pozdrawiam!
[2012-01-03 15:19]

komodo

Kolego Wago składka w Bytomiu wynosi nie 214zł a 207zł i wrosła o 2zł w porównaniu do zeszłego roku. [2012-01-03 16:33]

komodo

I jeszcze co do limitu to wynosi on 35szt. na wymienione gatunki a nie jak napisałeś 25szt. [2012-01-03 16:36]

ripper

temu dziadowi to bym od razu zabrał dożywotnio już kartę i skonfiskował sprzęt sprzedał go a pieniądze przekazał na walkę z kłusownikami . [2012-01-03 17:10]

Wago

Razem z regulaminem zapłaciłem 217 zł i nie wczytywałem się coi za ile i mam nadzieję, że nie przywiązuję wagi do pojedynczych złotych. A co do limitu to poprawiłem się zanim ktokolwiek coś napisał.  [2012-01-04 08:30]

withanight88

U mnie opłaty w tym roku wzrosły o 61 zł !!!!! a wód nie przybyło !!!
Członkowska +2, okręgowa + 4 , + zezwolenie na Poznań 55 zł. 
Gdzie w zeszłym roku nie musiałem opłacać zezwolenia na poznań bo było porozumienie i zapłaciłes 180 zł , w tym roku zapłacę prawie 240 !! [2012-01-04 09:10]

Wago

I jeszcze w ramach sprostowania moich intencji, to nie chodziło mi o wywołanie burzy pod tytułem "Znowu podrożało!" tylko o zwykłą informację. Wolałbym skupić się na kwesti limitu. Z telewizji oraz od znajomych mieszkających w różnych częściach świata wiem, że nie tylko u nas występuje problem nadmiernego odłowu ryb. Podniecamy się Skandynawią a oni już dawno zaostrzyli rygogy i raczej się to opłaciło. Ja uważam ten limit za swoistą przestrogę i potrzebę rachunku sumienia co niektórych kolegów. W poprzednim sezonie spotkałem na mojej ukochanej Kuźnicy Warężyńskiej wędkarza, który przechwalał się ile ryb zabrał z tej wody. Zasugerowałem mu, że taka ilość jest zdecydowaną przesadą jak dla przeciętnej rodziny. Na to przyznał mi, że trochę przesadził bo musiał część rozdać, ale na następny sezon był cwańszy bo kupił sobie basen i w nim przechowuje część ryb. Spryt! Jak dla mnie zwykła pazerność. Nie jestem wyznawcą nurtu "No kill" ale ilości 120 karpi, 50 linów, 60 karasi i 170 szczupaków to nie wędkarstwo tylko rybactwo. [2012-01-04 09:16]

komodo

W Katowickim okręgu z tego co słyszałem w Związku to głównym powodem limitu były wpisy "wędkarzy" łowiących na zbiorniku Kozłowa Góra popularnie Świerklaniec. Starsi panowie mieli wpisy po 130 sandaczy, 70....80 szupaków.....karpi już nie licze.... Sam osobiście byłem świadkiem rozmowy siedząc obok na stanowisku jak dwuch wędkarzy chwaliło się przed sobą, że mają już ponad 100 na koncie w tym sezonie (2011 oczywiście) a to nie koniec i jeszcze pewnie troche wyciągną. Paranoja jakaś i totalna żenada. Pazerność jest straszna u nietórych. Wpisy wpisami, ale jak policzyć te ryby, które nie były wpisane lub bez wymiaru to myślę, że nie jednemu włosy by osiwiały. A potem jest tylko marudzenie,że nic nie bierze, że nie ma ryby itd. Ja również nie jestem twardym wyznawcą " no kill " i jak mam ochotę na rybę to wezmę, ale nie wszystko co się złapie,nie każdy wymiar i nie każdego razu..........bo gdyby tak patrzeć na wędkarstwo to dwa lata i w stawach będzie faktycznie tylko woda i zielsko i nawet zarybiania nie pomoga. [2012-01-07 16:14]

erykom

a ile składka w okregu Wrocław na ten rok? [2012-01-07 16:26]

Roxola

http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/54409/63/skladki_i_oplaty_w_2012_roku [2012-01-07 16:35]

czyzoo

zaplacilem wczoraj 217zl. Moze mi ktos wytlumaczyc skad w pzw katowice taka oplata. 100 za zarybianie 64 skladka czlonkowska i 53 za niewiadomo co. Stawiam browara za rozwiazanie zagadki:) [2012-04-12 16:58]

Jack14

Składka okręgowa +5 zł [2012-04-12 17:41]

czyzoo

okregowa skladka to dla kogo i na co. A te 5zl to co to. [2012-04-12 18:11]

Jack14

Opłata za znaczek w zezwoleniu w stosunku do ubiego rocznych opłat. [2012-04-12 18:41]

czyzoo

reasumujac. Za 2012 rok placimy 64zl za skladke czlonkowska. 100 za zarybianie. 5 zeta za papierki. 48 zeta za skladke okregowa, za ktora nie ma ani znaczka ani nieczego poprostu sie placi.  [2012-04-12 19:21]