Opłaty za wędkowanie-Jezioro Nidzkie

/ 7 odpowiedzi
Czy ktoś może wie jakie są opłaty za wędkowanie na jeziorze Nidzkim ?
robcik


Już wiem hehe :)
Zrzeszeni 14 dni - 90 zł , 7 dni - 60 zł . (2010/07/07 20:49)

Rav


Nieźle kasują... (2010/07/09 00:30)

laserro


Uwierz, że w innych miejscach w kraju jest o wiele drożej.... (2010/07/10 10:45)

robcik


Nieźle kasują i nieźle wybierają ryby . Przeciętnie dwa razy dziennie przepływa przez jezioro kuter i zgadnijcie co robi..............? Ano ciągnie sobie sieci . I to wszystko w majestacie prawa ponieważ jezioro to dzierżawi jakaś firma rybacka . I tak oto , kiedyś zasobne w ryby jezioro już teraz przypomina pustynię :( . Nawet kormorany się powoli wynoszą :( . (2010/07/14 00:22)

chudy028


Nieźle kasują i nieźle wybierają ryby . Przeciętnie dwa razy dziennie przepływa przez jezioro kuter i zgadnijcie co robi..............? Ano ciągnie sobie sieci . I to wszystko w majestacie prawa ponieważ jezioro to dzierżawi jakaś firma rybacka . I tak oto , kiedyś zasobne w ryby jezioro już teraz przypomina pustynię :( . Nawet kormorany się powoli wynoszą :( .

Pierwsze zdanie powyżej - zgadzam się, ale z kolejnymi - nie do konca.

1) Otóż ów kuter zazwyczaj stoi kilka dni w jednym miejscu albo jego okolicy, a złowione ryby brygada przekazuje odwiedzającej ją często załodze samochodu dostawczego.

2) Siatki, niewód, przestawy - tak, ale nigdy nie widziałem, by ten kuter ciągnął za sobą sieci. No chyba, że ich koniuszek zsunał sie kiedyś z pokładu jednostki głównej lub jednej z ciągniętch przez kuter łodzi. 

3) Jezioro jest dzierżawione przez PZW, a gospodarkę na nim prowadzi bezpośrednio zakład rybacki ruciane-nida. A firma rybacka - własnie w majestacie prawa - może ewentualnie stanowić dalszy element łańcuszka powiązań, o ile zaloga kutra nie jest na etatach w strukturze wspomnianego zakładu. 4) Z rybą na kultowym (dla mnie - od pół wieku) jeziorze Nidzkim jest rzeczywiście dość marnie, bo siaty pracują niemal nonstop. Jednak dla cierpliwych poszukiwaczy i bacznych obserwatorów wędkarską pustynią nie jest - są oazy, tyle że lokalizacja, a potem aktualizacja ich położenia wymaga poswięcenia czasu.

5) Miesiąc temu widziałem na Nidzkim całodniowe, intensywne, wspólne polowanie ponad setki kormoranów i tylu rybitw (mew). Zwykle "mewki" trzymaja się tu w stadkach liczacych po kilkanaście sztuk, kormorany to soliści albo polują w duetach lub w trio. Jeśli pozwolisz, to pojutrze pozdrowię je od Ciebie.




(2010/07/15 18:14)

waldek79


wyniki na nidzkim dwa węgorze po 72 cm kilka okoni 1kg  (2013/08/23 13:13)

Dziku


Nie firma, tylko nasz wspaniały związek :/  http://www.pzw.suwalki.com.pl/index.php?id=102 (2013/08/25 23:27)