Zaloguj się do konta

Opłaty wędkarskie - co jest z nimi?

utworzono: 2011/01/27 21:14
bluehornet

I tu się z pawelz'em zgodzę !!! Policzę to przykladowo tak ,  rok 2008 - bolonka 550 pln , kołowrotek + osprzęt do bolonki 200 pln , bat Mikado Black Draft 600 - 220 pln , opłaty wędkarskie z łowiskami Koła - 320 pln ( zanęt , przynęt i drobiazgu nie liczę ) - razem wychodzi 1290 pln . Uśredniając cenę kg ryby na 10 pln , wychodzi na to , że aby ww koszt mi się zwrócił , musiałbym zagrać do domu 129 ( sto dwadzieścia dziewięć ) kg ryby !!!  . Taki sposób myślenia , że karta i koszt sprzętu muszą mi się zwrócić do mnie nie dociera i mnie w żaden sposób nie przekonuje - niestety hobby kosztuje  !!! Ps. Mnie pieniądze też się nie mnożą !!!
[2011-02-02 12:19]

auratus 2

Cześć Szamon .Jak tam jeździsz trochę na rybki ? [2011-02-04 11:57]

JaroDaw

yyyyyyyy ciekawe, czy u mnie się chociaż robaki zwróciły ?? , o zanęcie nie wspomnę ;))

A tak poważnie, to współczuje osobą, którym się nie zwraca. 
U mnie to wygląda tak:-koszt sprzętu - zanęty - przynęty - paliwo + hol dużej rybki + relaks i wyciszenie + arenalina przy braniach +możliwość spożycia świeżej ryby + radość dzieci, gdy uda im się coś złowić =  zawsze dużo powyżej zera 

Współczuje osobą, które na to patrzą inaczej.pozdrawiam [2011-02-04 14:09]

CIN1974

Witam co z ciebie za wędkarz jak przeliczasz pieniądze wydane   na sprzęt a ilość złowionych ryb.Popieram kolegę Jaro Daw,w tym hobby liczy się kontakt z naturą,wspólne wypady z rodziną i kolegami,ja wypuszczam większość złapanych ryb i cieszy mnie jak dokupie sobie nowy sprzęcik i nie moge sie doczekać aż go przetestuje. [2011-02-04 21:57]

HeadAche

co za gość!!! miesiarz i jeszcze sie afiszuje!! hahaha  Mam nadzieje ze kiedyś zrozumiesz roznice pomiedzy wędkarstwem a harataniem wszystkiego co sie rusza. Pamietaj ze Wędkarz to nie to samo co "legalny kłusownik" Polamania kija. . . na kolanie. [2011-02-07 18:12]

gusej28

moje pytanie brzmi jak to jest z opłatami  bo co roku płacimy  o 10 złotych więcej co to będzie za 7 lat karta będzie kosztowac 250zł

kiedyś płaciliśmy połowę taniej a ryb było co nie miara to były czasy a dzisiaj trzeba się nieźle nagimnastykowac żeby coś złowic

kolego ja teraz w starym tarnobrzeskim zapłaciłem składke 260zł.mamy tutaj kilka zbiorników na które sa dopłaty, niedaleko płynie sobie wisła, za wszystko chcą kasę
[2011-02-08 18:24]