Zaloguj się do konta

Opłaty w ok.płocko-włocławskim

utworzono: 2010/10/26 12:16
pablo290181

czy ktoś możne mi wyjasnic czemu okrąg płocko włocławski maja największe stawki w opłacaniu  karty wędkarskiej
[2010-10-26 12:16]

baloonstyle

Może najbardziej rybne łowiska mają :))
[2010-10-26 12:43]

mielec

Coś trzeba wpuścić dla rybaków przecież to duża składka jest.
[2010-10-26 12:59]

Gruzinek

Prawda jest taka, że wysokość składek zależy m. in. od samych wędkarzy - członków PZW. My (sami) pozostawiamy ustalenie wysokości składek naszym działaczom, gdy nie działamy czynnie w naszych kołach, nasi przedstawiciele w kołach zgadzają się na wszystko co wymyślą w okręgach itd.
Czyli pretensje najczęściej możemy mieć tylko do nas samych i naszych przedstawicieli, których wybieramy przecież sami

Pozdrawiam
[2010-10-26 15:07]

mielec

Prawda jest taka, że wysokość składek zależy m. in. od samych wędkarzy - członków PZW. My (sami) pozostawiamy ustalenie wysokości składek naszym działaczom, gdy nie działamy czynnie w naszych kołach, nasi przedstawiciele w kołach zgadzają się na wszystko co wymyślą w okręgach itd.
Czyli pretensje najczęściej możemy mieć tylko do nas samych i naszych przedstawicieli, których wybieramy przecież sami

Pozdrawiam



Dokładnie. :):):):0
[2010-10-26 16:16]

adamoso123

A ja mam pytanie co do karty wędkarskiej. Jeżeli mam 15 lat i płacę 30 zł za rok od 16 jest 100 zł
Więc jak bym zapłacił przed swoimi urodzinami w przyszłym roku czyli miałbym 15 lat to zapłacił bym 30 czy 100 zł. ??
[2010-10-30 00:08]

krapiotr69

Bardzo proste do sprawdzenia i zarazem może okazać się bardzo trudne. Proste, gdyż finanse organizacji są jawne, składają sprawozdania itd. Trudne, gdyż jak to bywa w życiu każde sprawozdanie może skrzętnie zataić to co chce jego twórca. Każdy członek ma prawo wiedzieć jak pożytkowane są jego składki. Jeżeli będzie Was większa grupa to tym lepiej. Zadajcie pytanie komisji rewizyjnej na piśmie i oczekujcie odpowiedzi. Pamiętaj jednak kolego, że pytania dotyczące pieniędzy są zawsze trudne i niewygodne. Faktycznie może być tak, że w waszym okręgu dzierżawy są bardzo drogie i żeby zdobyć łowiska trzeba było wygrać wysoko przetargi- to jest jedna z głównych przyczyn wysokich składek. W naszym okręgu-elbląskim jezior jest od metra więc z tym nie ma problemu-biją się tylko o atrakcyjne wody. Ja jestem członkiem NTW i walczymy o wody właśnie z PZW- mamy dobre i malownicze łowiska. Czasami trzeba zabulić niezłą kasę. Nie przejmuj się okręg gdański pomimo, że ma Kaszuby i Kociewie składki ma astronomiczne plus do tego wody specjalne. Takie życie, taki kraj-jedna organizacja a ceny jak w sklepach-różne. Pozdrawiam [2010-10-30 09:29]

Romuald55

W moim Kole na walne zebranie koła przychodzi mniej niż 10% członków.Jest to jedyne forum gdzie można przekazać do realizacji wnioski dotyczące działalności Koła.Przegłosowane i przyjęte wnioski Zarząd musi realizować.Kolego krapiotr69...sprawozdania nie można zataić czy zmienić,nad tym czuwa niezależna od Zarządu Koła Komisja rewizyjna a ponadto jest to przestępstwo.Mniejsza liczba członków i większa ilość wód musi spowodować wyższe składki okręgowe bo to one są zróżnicowane w Okręgach.Może to też być niegospodarność władz Okręgu czy złe decyzje dotyczące przetargów na dzierżawę wód.Dlatego reasumując warto włączyć się i wykazać większe zainteresowanie biorąc udział w walnych zebraniach,a nie narzekać tylko. [2010-11-01 08:30]

Manolo8

Powinieneś zwrócić się z tym pytaniem właśnie do Zarządu

Okręgu Płocko - Włocławskiego. Prawdo podobnie w Listopadzie będzie zebranie delegatów którzy zatwierdzą nowe stawki na 2011 rok. Możesz zapytać również o składki delegata z koła do którego należysz, potrzeba tylko trochę zaangażowania z Twojej strony.



 ktoś możne mi wyjasnic czemu okrąg płocko włocławski maja największe stawki w opłacaniu  karty wędkarskiej


[2010-11-01 13:03]