Oplaty PZW Katowice

/ 36 odpowiedzi
kazik


Chłopaki , Troć to co innego a pstrąg to co innego , mimo że pstrąg od Troci pochodzi . Troć mimo wszystko opuszcza miejsca tarłowe , a pstrąg nie  . W morzy raczej spotkamy Trocie a nie pstrągi . Na pomorzy głównie występuje Troć , a pstrągi zostały tam wprowadzone aby wędkarze mieli uciechę przez cały rok , a nie kilka miesięcy jak jest przy połowach Troci , Czy łososia . Wiedzcie jedno że Trocie jak również łososie mimo że wpływają do rzek to po tarle powracają do morza zostawiając te wody w spokoju po to aby narybek mógł wyżyć . Pstrąg jednak tego nie robi i poluje na okrągło w miejscach tarłowych , nawet na własnym narybku . Dlatego głównie go jest tak mało . Kolega Pawelz w tym co napisał ma rację i to popieram . Nie można ot tak sobie wpuszczać pstrągów gdzie popadnie , jak to jest teraz . Ta ryba ma specyficzne warunki do życia i wpuszczona tam gdzie te warunki są nawet w małym stopniu inne od wymagających mogą zrobić więcej szkody niż nam  pożytku . Dlatego wody nizinne o temperaturze średnio rocznej większej niż 10 stopni oraz warunkach innych jakie wymienił kolega  Pawelz nie powinny być wpuszczane. A co się dzieje obecnie ? Wpuszcza się tam gdzie pasuje bo woda czysta , tylko aby Ichtiolog się zgodził to wszystko wystarczy . A ichtiolog zawsze napisze że można bo tego wszyscy wymagają i nie będzie przejmował się jakimiś minogami , ciernikami , głowaczami itd. bo to chwast dla gospodarki rybacko – wędkarskiej oraz gatunki mało znaczące w tworzeniu dobrobytu i dochodów . (2010/12/01 16:32)

perwer


Temat:Opłaty PZW Katowice....treści postów:Gdzie żyje pstrąg i czy dobrze że jest w wodach nizinnych.To juz lepiej jakis dowcip moze.. (2010/12/01 23:21)

J


To juz lepiej jakis dowcip moze..


Nie wiem ale podobno kilku z zarządu zmienia samochody (2010/12/02 08:14)

Rudi


Właśnie, wracając do tematu. Czy ktoś z kolegów orientuje się kiedy ustalane (bądź podpisywane) są porozumienia i kiedy możemy liczyć na ich ogłoszenie? (2010/12/02 12:28)

mielec


Okegi mają sie spotkać do końca grudnia. Część jak dla mnie już jest wiadomo bo ponoć ma być bez zmian czyli jak w tym sezonie możliwe powiększenie o 1 Okręg. Niektóre porozumienia mogą być zawierane nawet do końca marca, (2010/12/02 12:43)

Rudi


Dziękuję. Czyli zostaje czekać. (2010/12/02 13:01)

repel


Mam jeszcze jeden pomysł dla Panów z ZarząduPZW,wpuścić do naszych wod krokodyle[piranie już są łowione] wprowadzić wymiar ochronny np.2,5metra albo obowiązek złów i wypusć.Strarz wędkarską zobowiązać do kontrolowania karty wędkarskiej,legitymaci członkowskiej,rejestru połowu i obowiąskowego ubezpieczenia na życie w PZU.Skończą im się narzekania na ograniczenia w wędkowaniu,presję wędkarską,emerytów siedzących nad wodą,śmieci.Zarządy bedą miały spokój a my ryby w dupie.

repel

 

(2010/12/02 14:35)

kazik


Całkiem dobra propozycja . Każdy zbiornik zarybić krokodylami to może i ryby będą miały spokój i ich będzie więcej  . Bo kto zaryzykuje łowienie tam gdzie  sam może być złowiony . Ryby w siatce nie potrzymaszbo zjedzą więc siatka nie potrzebna , długie wędziska bo do wody strach podejść , a i tak na koniec holu krokodyl śniadanko sobie zrobi z naszej zdobyczy , a przy okazji nam ogonem pogrozi . (2010/12/02 18:48)

perwer


Wcale sie nie zdziwie jak w niedługiej przyszłości zostanie wprowadzone obowiązkowe ubezpieczenie wedkarskie coś jak OC.Juz pewnie kombinuja w PZW jak kasy wiecej wyciągnąc ,to napewno jakies debilne pomysły to kwestia czasu.Ja jakbym był przy korycie w PZW to od was ostatni grosz bym wyssał he he ..Powprowadzałbym takie przepisy ,że w końcu sam bym został z PZW na jeziorze i Związek zdechł by smiercią naturalną,chyba że człownkowie zaczeli by ryby żrec  hehe.EH dupcze fleki ,ale poważnie nie idzie do tego podejśc.Na wiosne pokaże wam zdięcia jak PZW dba o stawy i jeziora w porze zimowej.To bedzie dla tych którzy marza o dużych rybach w stawie. (2010/12/03 12:45)

bart89


Opłaty juz znane na rok 2011:D http://www.pzw.com.pl/index.php?id=7 połamania kija:) (2010/12/29 14:45)

darekgliwice


dzisiaj w Zabrzu zapłaciłem 197 złotych, porozumienia na dzień dzisiejszy to; Wrocław , Wałbrzych , Siedlce , Leszno , Skierniewice , Bydgoszcz i Kalisz , resztę będzie wiadomo w marcu (2010/12/30 16:53)