Opłaty dodatkowe na Wisłę

/ 5 odpowiedzi

• konto usunięte

Witam, tak jak w tytule są odcinki na Wiśle że są potrzebne opłaty dodatkowe mimo że mamy opłaconą kartę wędkarską. Czy nadal trzeba opłacać, i zostało bez zmian, a może zniesiono te dodatkowe opłaty i będziemy mogli łowić w całej Polsce wszędzie bez dodatkowej opłaty, na pewno niejeden wędkarz byłby zadowolony że nie będzie dodatkowego kosztu po kieszeni, natomiast jakie to odcinki ,jaki koszt na dany odcinek na dobę wynosi .  
użytkownik16322

Szanowny Kolego Kazimierzu.
Kiedyś w zamierzchłych już czasach opłacałem tkzw. wody nizinne i cała ( to nie żart ) Polska stała otworem. Będąc na urlopie u rodziny w Krakowie ze śp bratem ciotecznym gnaliśmy maluszkiem do Jaksic, Koszyc ( piękny przełom Wisły) Rogowa , Opatowca , Nowego Korczyna. Dzisiaj taka wyprawa by opłatę w 3 okręgach kosztowała + mój mazowiecki.Taki to oto powstał nam podział dzielnicowy Polski w PZW. Cóż musi nam się narodzić nowy Władysław Łokietek by wszystko wróciło do normy.
Mamy zatem podział tylko nasuwa się jedno pytanie .Czy wszystkie ryby w Wiśle o tym wiedzą że jedne są Krakowskie , Tarnowskie, Kieleckie a inne Warszawskie czy Radomskie. Ot to temat na co najmniej pracę magisterską lub nawet doktorat dla Naszych Ichtiologów i Ekologów.
Julian. (2016/02/04 15:13)

użytkownik55974

Tak, to cała prawda, tak było, jeździło się gdzie chciało i można było wybierać jeziora i rzeki w całej Polsce, a teraz kicha PZW zadbała o kieszeń i tak mamy pozamiatane no nic ale dzięki za wyczerpującą wiadomości i wybrane a zarazem ciekawe miejsca postaram się odwiedzić niektóre z nich .Pozdrawiam (2016/02/04 19:25)

andmax2

Ja pamiętam jak opłacało sie krajówkę i za dodatkowe 15 zł PGR ryb.Można było pojechać na mazury,wybrać jezioro i łowić bez węgorzy nie wracałem.Rybacy łapali sieciami, agregatem ,miejscowi oczywiście kłusowali .Potem rozwiązano PGR ryb wprowadzono dodatkowe opłaty okręgi różnych właścicieli wód i znikły ryby.Ten co złowi teraz węgorza urasta do miana mistrza tak się zmieniło na lepsze .Pozdrawiam (2016/02/21 06:42)

luzy

Górny odcinek Wisły nie jest wodą PZW. Trzeba uiścić dodatkową dość sporą opłatę.  (2016/02/22 19:54)