Zaloguj się do konta

Opłaty - czyja woda?

utworzono: 2013/02/08 15:06
Krissux

1.Pierwszy problem dotyczy opłat.  Jestem uczestnikiem do lat 16 i chcę wykupić tylko wpisowe i składkę członkowską (na wody nizinne nie muszę płacić a górskich nie chcę). Na stronie PZW widnieje taki tekst :

Aby wykupić opłatę roczną ważną od 01.01.-31.12.br.
i wędkować na wodach PZW Szczecin podstawą jest wniesienie opłaty członkowskiej, a następnie opłaty okręgowej nizinne bądź górskiej /w zależności od wyboru wędkarza/Opłata górska zawiera w sobie już opłaty nizinne.
Czy w takim razie muszę wykupić opłatę górską, by móc łowić na nizinnych?
Czy mogę dokupić np. za 3 miesiące składkę na górskie wody?

2.Znalazłem sobie oto taki stawek (na zdjęciu), powiedzmy 60x70 nie licząc tego cypelka. Woda ta jest niczyja, bo jest to staw po opuszczonej gliniance i nawet nie ma nazwy. Jak chodziłem tam na ryby w 2012 to było tam zawsze z 3-4 wędkarzy oprócz mnie i łowili (większość bez kart). I pojawia się pytanie: Czy mogę pójść i łowić tam ryby posiadając jedynie kartę wędkarską i nieopłacone wpisowe itd.? [2013-02-08 15:06]

MASTINO

Nie masz obowiązku wykupować "wód górskich" jeżeli na nich nie będziesz wędkował, możesz same "nizinne". Wiem, że są Okręgi PZW, w których obie opcje opłat wód są zawarte w jednej kwocie bez rozgraniczania górskie-nizinne, ale raczej nie Szczecin. Co do łowiska-Musisz zadzwonić do swojego Okręgu PZW, określić im położenie tej wody i upewnić się czy nie należy ona na pewno do PZW. Jeśli nie jest to woda PZW, wtedy legitymacja członkowska nie jest tam wymagana. Jednakże może to być np. woda gminna, sołecka, wiejska itp, gdzie mogą obowiązywać np. zezwolenia, lub inne warunki wędkowania ustalone w odrębnych regulaminach. Może to być również woda prywatna. Żadna kałuża w tym kraju nie jest niczyja. [2013-02-08 16:12]

Artur z Ketrzyna

W gminie, a dokładniej w starostwie dowiesz się czyja jest to woda. na państwową wystarczy tylko karta wędkarska. Na PZW sam wiesz... pisałeś jakie cię opłaty obowiązują by łowić na wodach nizinnych.
[2013-02-08 16:54]

Krissux

Tylko, że jako uczestnik do lat 16 nie muszę płacić za nizinne ?
[2013-02-08 17:15]

MASTINO

No tylko członkowską płacisz z tego co widzę na stronie Twojego Okręgu. [2013-02-08 17:30]

Jack14

Proszę o podanie pełnej nazwy zbiornika.

 

[2013-02-08 18:46]