Opłaty 2015 w Okręgu Skierniewice

/ 5 odpowiedzi
Czytając informacje dot.opłat na 2015 w Okręgu Skierniewice dowiadujemy się ,że osoba niezrzeszona w PZW za jeden dzień wędkowania w tym okręgu musi zapłacić za zezwolenie   40 zł za dzień.W związku z tym ,że okręg posiada wiele obwodów rybackich i ma obowiązek pobierać opłatę za wędkowanie w danym obwodzie rybackim.      PYTANIE.                           ILE KOSZTUJE WYKUPIENIE ZEZWOLENIA NA JENDEN (1)OBWÓD RYBACKI ? by można wędkować jeden dzień lub cały rok skoro za wędkowanie na wszystkich obwodach rybackich tego okręgu za zezwolenie jednodniowe trzeba aż tak dużo zapłacić. Interesuje mnie tylko jeden obwód rybacki. Nie widzę powodu by płacić za pozostałe obwody rybackie.Może jest ktoś kto może udzielić odpowiedzi na to z pozoru proste pytanie.Pozdrawiam.Mariusz Bajurski ,,Sochaczewski Wędkarz"
mariusz1236543


Pytanie musi być niewygodne i trudne ponieważ usunięto je ze strony Facebook PZW Koło Sochaczew Miasto gdzie było zamieszczone w formie komentarza pod art.dot.Składek na 2015. Mariusz Bajurski ,,Sochaczewski Wędkarz" (2015/01/25 22:28)

zander666


witam ! Mariusz na nie wygodne pytania w tym kraju instytucje nie odpowiadają !Panuje totalna samowolka! kto wcześniej wstanie ten rządzi ! Jak ludzie prymitywni nie patrzą w przyszłość liczy się tu i teraz ,jak świnie oby koryto było pełne  !!!!! (2015/01/30 21:52)

osa12


Art. 22. Ustawy o rybactwie śródlądowym
1. Tworzy się Państwową Straż Rybacką.
2. Zadaniem Państwowej Straży Rybackiej jest kontrola przestrzegania ustawy oraz przepisów wydanych na jej podstawie.

Kolego,  

nie pytaj na forum, zapytaj PSR.

Każdy obywatel RP ma prawa zapytać. a nawet złożyć skargę, iż ta instytucja jett powołana do  przestrzegania prawa.

Im więcej ludzi zapyta, może będzie jakiś efekt.

 

(2015/01/30 22:27)

mariusz1236543


Uważam ,że zadawanie tego typu pytania PSR mija się z celem,gdyż oni nie mają na to wpływu że PZW pobiera opłaty na cały okręg składający się z co najmniej z kilku obwodów rybackich.W ich obowiązkach jest czy wędkarz posiada odpowiednie zezwolenia na wędkowanie w danym obwodzie rybackim czy też nie posiada .Natomiast jest to niepowtarzalna okazja dla wędkarzy zrzeszonych w PZW by na swych Walnych Zgromadzeniach które teraz się odbywają lub będą odbywać zadać tego typu pytanie z jednoczesnym żądaniem konkretnej odpowiedzi.Jakby nie patrzył PZW pobierając opłatę na cały okręg i nie sprzedając zezwoleń na poszczególne obwody rybackie w ewidentny sposób łamie przepisy które im nakazują sprzedawanie zezwoleń na poszczególne obwody rybackie.Mariusz Bajurski,,Sochaczewski Wędkarz" (2015/02/01 18:19)

mariusz1236543


W dniu dzisiejszym na Walnym Sprawozdawczym zebraniu członków koła zadano to pytanie p.o.Prezesa Zarządu Okręgu i co i nic.Gość po prostu nie zna przepisów i nic na temat opłat za jeden obwód rybacki NIE WIE. No cóż po prostu TAKIE MAMY WŁADZE W PZW. (2015/02/22 18:44)