Opłata karty.

/ 18 odpowiedzi
Witam. Mam pytanie ponieważ wyjeżdżam za granicę i nie przewiduje dużo łowić tak więc chciałem opłacić kartę jak najtaniej. Jednak przynależę do koła gdzie ta opłata jest dwukrotnie wyższa niż standardowa. Stąd moje pytanie, czy mogę iść po prostu do PZW i uiścić opłatę za kartę podstawową bez przynależności do koła? Pozdrawiam
osa12


Od czasu zmian w prawie i przekształceniu „karty wędkarskiej” w dokument państwowy, nie „opłaca się karty”. Karta jest dokumentem państwowym, i ma dożywotnią ważność. Jeśli masz zamiar łapać mało, poszukaj wody, która „jest darmowa”, gdzie wystarczy sama karta ! U mnie na jest takiej wody sporo. Przeważnie jest to woda należąca do gmin lub prywatna. Możesz poszukać wód komercyjnych. 

Aby wykupić pozwolenie na amatorski połów ryb na wodach PZW, musisz należeć do koła. Oczywiście możesz kupować takie pozwolenia jako niezrzeszony, ale jest to nieopłacalne. Opłaty dla niezrzeszonych są wielokrotnie droższe od opłat dla członków PZW.

(2013/03/27 13:34)

u?ytkownik26223


Witam. Mam pytanie ponieważ wyjeżdżam za granicę i nie przewiduje dużo łowić tak więc chciałem opłacić kartę jak najtaniej. Jednak przynależę do koła gdzie ta opłata jest dwukrotnie wyższa niż standardowa. Stąd moje pytanie, czy mogę iść po prostu do PZW i uiścić opłatę za kartę podstawową bez przynależności do koła? Pozdrawiam





Nie ma czegoś takiego jak "przynależność  do koła" .Opłacając zezwolenie na wędkowanie płacisz opłatę "członkowską PZW" (czyli haracz) oraz "składke okręgową za wędkowanie".Składke "członkowską PZW" musisz wykupić,w przeciwnym razie zapłacisz 2x drożej za wędkowanie. Natomiast wysokość "składki okręgowej za wędkowanie" ustala okręg i zmiana koła nic ci nie da. Musiał byś sie przenieść do innego okręgu ale wtedy "u siebie w okr." nie będziesz mógł łowić o ile te okręgi nie mają jakiegoś porozumienia. (2013/03/27 13:57)

Grzesiek75


Nie ma czegoś takiego jak "przynależność  do koła"

 

Ile to człowiek może się dowiedziec ciekawych rzeczy.

(2013/03/27 14:40)

u?ytkownik26223


chodziło mi o te że za to sie nic nie płaci (jeszcze).nie udawaj Grzesiek że nie wiesz o co chodzi.Koło nie ma nic do wysokości opłat za wędkowanie bo te ustala okręg. (2013/03/27 14:49)

Grzesiek75


Jarek wybacz,  ciężko zrozumiec to co napisałeś , ze wszystkim się zgadzam oprócz tej przynależności, pozdrawiam. (2013/03/27 15:02)

JKarp


" Nie ma czegoś takiego jak "przynależność  do koła" "

A do jakiego koła należysz ?
;-)
Bo ja sądzę, że do tego:http://www.prabuty.wedkuje.pl/media/index.php?MediumID=565
JK (2013/03/27 15:27)

u?ytkownik26223


To jest właśnie typowe na tym portalu czepianie sie słówek i cytowanie wypowiedzi wyjętej z kontekstu.Kowal myślał że płaci sie za przynależność do koła i że to od koła zależy ile sie płaci za wędkowanie.

Ps sory Janusz ale po tobie takiej odpowiedzi sie nie spodziewałem. Na pewno wiesz o co mi chodziło bo na "ciemniaka" mi nie wyglądasz.Wiem że wam sie nudzi ,ta zima wam już nosem wyłazi ,tęsknicie za wiosną i szukacie "leszcza" do zaczepki aby rozładować trochę napięcie zimowe.
Musze was rozczarować ja sie sprowokować nie dam.
To tyle z mojej strony. (2013/03/27 15:47)

JKarp


Mimo wszystko w takim razie nie czaję i ja co poeta ma na myśli ;-)
Jeśli mówisz być może w wielkim skrócie " że nie ma przynależności do koła " to ja tylko chciałem pokazać, że owszem moim zdaniem jest :-)Nic złego nie miałem na myśli ....W każdym razie nie widzę powodu Twojego " nerwa " :-))))))
JK (2013/03/27 15:55)

kowal034


Jeszcze raz. Posiadam trzy dokumenty. Legitymacja członkowska, karta wędkarska i zezwolenie.
W legitymacji członkowskiej mam że "zmiana przynależności PZW  koło...."
W niej również mam pieczątki" Ulgowa składka członkowska Xzł" , "członek wpisowe Xzł" oraz "składka okręgowa Xzł" oraz hologram z dużym napisem PZW i pieczątką koła. W tym roku z w/w przyczyn nie chce opłacać składki członkowskiej i członek wpisowe, czy moge opłacić samą składkę okręgu i łowić? Może teraz troszeczkę bardziej wyjaśniłem. No i na zezwoleniu również jest pieczątka koła. (2013/03/27 17:59)

u?ytkownik26223


jak nie bedziesz członkiem pzw to bedziesz musiał zapłacić składka dla niezrzeszonychktóra jest om wiele wyższa. (2013/03/27 18:07)

u?ytkownik26223


wpisowego już nie musisz płacić .tylko "skł.członkowskią" i "zezwolenie -składka okr".nie wiem w którym okr.jesteś .Ja w okręgu Bielsko płaciłem 175 zł (członkowskie 100%,okręgowa 75%) + ekwiwalent za prace dla koła jakieś grosze. (2013/03/27 18:20)

Grzesiek75



JKarp
" Nie ma czegoś takiego jak "przynależność  do koła" "

A do jakiego koła należysz ?
;-)
Bo ja sądzę, że do tego: http://www.prabuty.wedkuje.pl/media/index.php?MediumID=565
JK


 

Dokładnie Janusz do tego, dużego wyboru nie mam w Prabutach jest tylko jedno kołoPZW.

(2013/03/27 18:47)

lynx


" Nie ma czegoś takiego jak "przynależność  do koła" "

A do jakiego koła należysz ?
;-)
Bo ja sądzę, że do tego:http://www.prabuty.wedkuje.pl/media/index.php?MediumID=565
JK

Może wolny strzelec, fish hunter. (2013/03/27 18:56)

homer555


Szanowni koledzy człowiek się pyta, co ma opłacić gdyż wyjeżdża za granicę

Jeśli nie chcesz płacić po roku nieobecności w kraju wpisowego to opłać składkę członkowską 66 zł będziesz nadal członkiem PZW.  Ponowny powrót do kraju  bez opłaty członkowskiej skutkuje opłatą wpisowego 

(2013/04/11 00:12)

Roxola


..... a wpisowe, to koszt 25zł - wybór należy do Ciebie (2013/04/11 00:22)

lynx


Nie bardzo rozumuje o co chodzi. Wyjeżdża za granicę a pitoli się o 30 zł? (2013/04/11 20:33)

michal 78


Ale jak masz czas to możesz połowić na wodach gdzie PZW nie położył łapy a należą np. do gminy, miasta.Niektórzy właściciele komercyjni wymagają posiadania samej karty żeby opłacic pozwolenie.No i jesli wykupisz pozwolenie np. na 1 dzień to płacisz o wiele mniej- musisz policzyć jak Ci się kalkuluje. (2013/04/12 13:26)

osa12


Dlaczego nazywacie to opłaceniem karty ?

Skoro posiadacie już kartę to zapłaciliście już za egzamin i wydanie karty. 

Pytanie powinno brzmieć: za ile można wykupic pozwolenie aby móc wędkować na danej wodzie ?

Samo posiadanie karty juz pozwala łowić na wielu wodach !

Temat wątku wskazuje na opłaty dotyczące wydania karty !

(2013/04/12 17:47)