Zaloguj się do konta

Opłata za kartę PZW ile kosztuje karta

utworzono: 2012/03/25 21:34
damiano96

Witam, chciałbym sie dowiedzieć ile kosztuje opłacenie karty po wyrobieniu oraz czy zajmują sie tym w gminie. Patrzyłem na necie ale sie w tym pogubiłem i już sam nie wiem co i jak. Wydaje mi sie że powinna być opłata ulgowa dla mnie(28.04.96r) i mieszkam w woj lubelskim powiat lubartowski. Z góry dzięki;) [2012-03-25 21:34]

withanight88

Wniosek o wydanie karty musisz złożyć w gminie/ starostwie lub innym podobnym urzędzie, możesz pojść do pierwszego lepszego koła i zapytać czy załatwią to za Ciebie - w moim przypadku tak było , koło załatwiło za mnie wszystkie formalności. 

Żeby móc normalnie wędkować udajesz się do koła wędkarskiego a nie do urzędu.
Tam otrzymasz legitymację, zezwolenia rejestr i resztę.
Masz ulgi z tytułu nauki (zakladam, że się uczysz?) zapłacisz za cały rok ok 130 zł, piszę około bo nie chce mi się sprawdzać. [2012-03-25 22:16]

dendrobena

Aby móc wędkować musisz jednak udać się do koła PZW w którym jest komisja egzaminacyjna uprawniona do przeprowadzenia egzaminów na 'Kartę wędkarska" Młodzież zwolniona jest z opłat za egzamin. Po zdaniu egzaminu z odpowiednim dokumentem udajesz się do "Starostwa" i tam po dokonaniu opłaty w kwocie 10zł.otrzymujesz 'Kartę wędkarską". Mając ten dokument wybierasz sobie koło którego chcesz być członkiem. Wysokość opłat  członkowskich w każdym okręgu PZW jest inna. Powodzenia. Pozdrawiam. [2012-03-26 05:09]

roland80

W moim starostwie koszt wydania karty to 13zł . [2012-03-26 10:02]

djdanielo

No nie wiem jak teraz ale ja 14 lat temu mialem egzamin i nie nalezal do latwych, trafilem na wrednego goscia, ale zdalem teraz oplacam regularnie w moim kole to 164zl [2012-03-26 12:07]

Bernard51

No nie wiem jak teraz ale ja 14 lat temu mialem egzamin i nie nalezal do latwych, trafilem na wrednego goscia, ale zdalem teraz oplacam regularnie w moim kole to 164zl


A dlaczego wredny skoro zdales?? Czytajac wpis do bystrzachow sie nie zaliczasz  chyba ze to w jakis sposó podnosi prestisz  w srod czytajacych.
Starajmy sie byc "normalni" a beda nas postrzegac tez w taki sposób!!

[2012-03-26 12:56]

djdanielo

No nie wiem jak teraz ale ja 14 lat temu mialem egzamin i nie nalezal do latwych, trafilem na wrednego goscia, ale zdalem teraz oplacam regularnie w moim kole to 164zl


A dlaczego wredny skoro zdales?? Czytajac wpis do bystrzachow sie nie zaliczasz  chyba ze to w jakis sposó podnosi prestisz  w srod czytajacych.
Starajmy sie byc "normalni" a beda nas postrzegac tez w taki sposób!!


Masz jakiś problem niby o co Ci chodzi z tym wpisem, pisałem że był wredny bo wszystkiego się dopierdzielał 



[2012-03-27 09:48]