Zaloguj się do konta

Opłata wędkarska na nowy rok

utworzono: 2012/01/29 08:33
mymek61

jak jest naprawdę ,czy można wędkować do kwietnia następnego roku nie płacąc w styczniu nowych składek [2012-01-29 08:33]

bluehornet

Nie , nie można - opłata składki jest na dany rok kalendarzowy .
[2012-01-29 10:44]

Nie można, PZW wychodzi z założenia że jak za komuny ludzie płacili składki na dany rok kalendarzowy to są do tego przyzwyczajeni i tak musi byc , po co coś zmieniac dla dobra wędkarzy ,to przecież tylko dodatkowy kłopot. [2012-01-29 10:57]

Zgadzam się z kolegami, że opłata roczna dotyczy wyłącznie danego roku kalendarzowego. Przy czym tu należą się gratulacje dla PZW za mądry pomysł, żeby opłatę za nowy rok można uiszczać aż do kwietnia. Wielu wędkarzy sezon zaczyna dopiero wiosną i po kiego mieliby płacić składki na kilka miesięcy przed rozpoczeciem wędkowania.

[2012-02-11 15:41]

zenfr

Koledzy!Rok powinien sie liczyć od oplaty do opłaty. Jak ktoś zapłacił w kwietniu to ma do kwietnia.
[2012-02-12 02:51]

89krzysztof

Koledzy!Rok powinien sie liczyć od oplaty do opłaty. Jak ktoś zapłacił w kwietniu to ma do kwietnia.

dla Ciebie tak, dla ZG PZW nie. Chyba wszystko w tym temacie.  [2012-02-12 06:58]

ryukon1975

Koledzy!Rok powinien sie liczyć od oplaty do opłaty. Jak ktoś zapłacił w kwietniu to ma do kwietnia.


Oczywiście że tak powinno być.
Jednak w PZW nic nie jest tak jak powinno.
[2012-02-12 07:02]

Bernard51

"Ktos napisal ze na rok kaledarzowy jak za komuny" i tu sie nie zgodze bo w latach 70 nie wiem czy bylo to regulowane rozporzadzeniem czy tylko ciche przyzwolenie okregow i chyba calego PZW bo lowiac na lodzie karta z poprzedniego roku byla wazna do 15 marc nastepnego
JEzdzilem z kolegami po sasiednich wojewodztwach i nie bylo problemu przy kontroli przez straznikow(w ten czas wszyscy  byli to spolecznicy w danym kole i operowali na wodach ktorymi opekowalo sie kolo) inne relacje byly na lini straznik-wedkarz nie wiem kiedy to zdziczenie obyczajow nastapilo chyba lata90 gdzie rozwydrzenie spoleczenstwa nastapilo widoczne prawie do dzis
[2012-02-12 07:10]

withanight88

Zgadzam się z kolegami, że opłata roczna dotyczy wyłącznie danego roku kalendarzowego. Przy czym tu należą się gratulacje dla PZW za mądry pomysł, żeby opłatę za nowy rok można uiszczać aż do kwietnia. Wielu wędkarzy sezon zaczyna dopiero wiosną i po kiego mieliby płacić składki na kilka miesięcy przed rozpoczeciem wędkowania.





Jaki znowu mądry pomysł ? za co te gratulacje? 
Za to że jak nie zapłacisz do końca kwietnia(czy marca- bo nie pamiętam) to dodatkowo musisz zapłacić wpisowe ??? 
Na każdym kroku jakiś bubel statutowy, byle tylko 20 zł sciągnąć.

[2012-02-12 08:18]

MASTINO

Legalnie łowisz od dnia opłacenia składki w danym roku, do ostatniego dnia grudnia tegoż roku. [2012-02-12 09:31]

Zgadzam się z kolegami, że opłata roczna dotyczy wyłącznie danego roku kalendarzowego. Przy czym tu należą się gratulacje dla PZW za mądry pomysł, żeby opłatę za nowy rok można uiszczać aż do kwietnia. Wielu wędkarzy sezon zaczyna dopiero wiosną i po kiego mieliby płacić składki na kilka miesięcy przed rozpoczeciem wędkowania.





Jaki znowu mądry pomysł ? za co te gratulacje? 
Za to że jak nie zapłacisz do końca kwietnia(czy marca- bo nie pamiętam) to dodatkowo musisz zapłacić wpisowe ??? 
Na każdym kroku jakiś bubel statutowy, byle tylko 20 zł sciągnąć.


Jeśli chodzi o samą składkę członkowską w PZW to nie bubel statutowy. To jest działanie w pełni przemyślane i wyrachowane. Związek chce po prostu zapewnić CIĄGŁOŚĆ zapłaty składek (zgodzimy się przy tym, że to uzasadnione, bo w końcu jesteśmy dobrowolnymi jego z przeproszeniem członkami). Kiedy ma nastąpić opłata: w kwietniu czy grudniu roku poprzedniego to w sumie bez większego znaczenia. Ja preferuję kwiecień i stąd gratulacje, ponieważ równie dobrze statut mógłby wymagać opłaty składki już np. do końca grudnia roku poprzedniego.

Problem widzę gdzie indziej - mianowicie w zapłacie za wędkowanie na konkretnych wodach związkowych. Tu już, według mnie, nie ma specjalnego uzasadnienia (poza chęcią wzbogacenia się), aby przeciętny wędkarz płacił za cały rok z góry, jeśli łowi tylko przez pół roku. Ja łowię od marca do września (bo zima nad wodą mnie nie pociąga), a muszę opłacać za korzystanie z wody przez cały rok. Trochę boli, nie?

[2012-02-12 20:58]