Zaloguj się do konta

Opłata na koło

utworzono: 2022/03/23 21:36
zbyszekrzepka

Dzień dobry,mam pytanie czy opłata na koło jest obowiązkowa? [2022-03-23 21:36]

jurasek15

Z pewnością wysokość i "dobrowolność" zależy od walnego zgromadzenia. Czasami jest to opłata na koło, czasami "finansowa kara" za brak pracy na rzecz koła. Myślę, że w dzisiejszych czasach warto poszukać koła, które po prostu nam odpowiada. W obecnym kole nawet nie pomyślałem aby się spytać czy jest obowiązkowa. Płacę 25 złotych rocznie na koło, ale też widzę ludzi którzy tam pracują. Dwa razy w tygodniu otwarte biuro w godzinach popołudniowych, aby każdy miał możliwość opłacenia składki, kontrole nad wodą, utrzymanie porządku. Dla mnie wystarczająco. Tyle, że takie koło znalazłem w sąsiednim okręgu, a w jednym z kół w okręgu, w którym mieszkam, już 10 lat temu zamiast opłaty na koło, była opłata za brak pracy na rzecz koła i kosztowało to 50 PLN-ów. Więc co kraj to obyczaj. [2022-03-24 13:45]

ryukon1975

PZW -partyzantka-jak na wojnie -"ratuj się sam" co niektórzy powinni znać tą komendę. [2022-03-24 17:44]

ssr

Witam. Jestem w Zarządzie koła które ma ok 300 członków. Rozważaliśmy opcje dodatkowego opodatkowania w kwocie 10zł Składka nie została wprowadzona w 22r. . Będziemy nad tym głosować na 23r. Jestem za ale pod warunkami :
wzrośnie zaangażowanie w szczególności członków zarządu w prace na rzecz koła w sposób zdecydowanie większy niż przed wprowadzeniem składki .
Pieniądze zostaną w całości przekazane na cel wskazany przez wędkarzy na zebraniu sprawozdawczym np. zalesienie, sport, młodzież, działalność straży. Itd.
Zakaz kupowania z tej puli nagród i finansowanie np. posiedzeń zarządu
Jest to sposób dla tych którzy mają dobre pomysły na ich realizacje . Można przecież do zebranej składki która zostanie przeznaczona na zadanie wybrane przez wędkarzy dołożyć część pieniążków z innych opłat np. na zagospodarowanie wód i zrobić więcej. Każdy który płaci na koło i chodzi na zebrania odczuje wtedy że ma realny wpływ na to co się w jego kole dzieje i pewność że pieniążki nie zostaną zmarnowane. Może też chętniej zaangażuje się w prace na rzecz koła. Tak myślę. [2022-04-03 13:56]

jelec52

Jesteś członkiem stowarzyszenia PZW to powinieneś znać Statut i Regulamin Organizacyjny Koła oraz wytyczne okręgu i uchwały w tej sprawie Walnego Zgromadzenia Koła bo to ono o tym decyduje. Ale na walnych to uczestniczy micro% członków w moim kole ~ 3% na ponad 600 człoków koła i chętnych do pracy "gówno" więc PZW się nie zmieni. [2022-04-04 20:17]

ssr

Współczuje. Zarząd do wymiany skoro nie umie dać przykładu i zachęcić choćby do udziału w Walnym nie mówiąc o drobnych pracach jak sprzatanie sadzenie drzew lub inne przyjemne i pożyteczne zajęcia. Ludzie to naprawdę robią , za darmo i dobrowolnie. Obejrzyjcie zdjęcia i poczytajcie choćby na tym forum. Jakich zmian oczekujecie, kto ma je robić skoro nawet na zebrania nie chodzicie. Kto nie głosuje nie ma prawa krytykować wszystkich i wszystkiego. Pretensje do sienie. Głowa do góry i na zebranie, tam zapadają decyzję min w sprawie dodatkowej składki. Powodzenia, [2022-04-05 20:57]

zdzislaw-ochons

Witam
opłata roczna w wysokości 25 zł ,na koło ,zdumiewające że ktoś widzi w tym problem,pewnie 7 groszy dziennie ciężko mu wydać ,ciekawym ile na tacę rzuca (dobrowolnie)
[2022-04-18 20:06]

jurasek15

Kolega, który zaczął temat, nie napisał ile od niego zażądali. Myślę, że bardziej niż wysokość jakiejś składki, powinniśmy patrzeć co za to otrzymujemy. Ja napisałem o 25 złotych w obecnym kole, ale jakby uchwalili 50 to też bym zapłacił. Dlatego, że widzę ludzi pracujących na rzecz koła, starajacych się i dbajacych zarówno o siedzibę jak i okoliczne wody. Podoba mi się tam i rok w rok jadę prawie 100 km do siedziby koła i mimo, że nie jestem "miejscowy" każdy chwilę pogada o minionym sezonie, a w ciepłym biurze poczekam na swoją kolejkę. Z racji zmian miejsca zamieszkania przez kilka kół przeszedłem i w tym wszystkim najgorsze nie były dodatkowe składki ale to, że nie było nawet ustalonych konkretnych dni zbierania składek tylko jakieś telefoniczne umawianie się, a już po 30 kwietnia były koła gdzie bez "załącznika" ani rusz bo skarbnik musiał się specjalnie fatygować. :) Także jak to mówią, co kraj to obyczaj. :) [2022-04-18 21:51]