Opłata jednorazowa za wędkowanie

/ 18 odpowiedzi
Witam,
czy ktoś z kolegów wędkarzy może posiada informację na temat , jaki jest koszt jednorazowej wpłaty za wędkowanie jednodniowe? Będę wdzięczny za info
Pozdrawiam
Mija


Znajdziesz to np tu
http://www.pzw.org.pl/zgpzw/wiadomosci/41261/63/oficjalna_tabela_skladek_okregowych_na_ochrone_i_zagospodarowani

Najlepiej będzie jak wejdziesz na jakieś koło pzw w swoim okręgu i tam sprawdzisz to szczegółowo. (2011/10/13 21:42)

grzesiek35


Np Opolskie to koszt 20zł (paranoja) (2011/10/14 17:51)

ryukon1975


Np Opolskie to koszt 20zł (paranoja)


Niestety tacy mądrzy ludzie kierują PZW.Gdyby ustalili jakieś ludzkie ceny mogli by trochę zarobić, na jakąś ochronę wód czy zagospodarowanie.Oni jednak ustalili ceny prawie zaporowe i prawie nikt nie wykupuje takich pozwoleń.Oni się jednak nie martwią kłusownictwem i śmieciami na brzegach,ważne że dla nich kasy wystarcza. (2011/10/14 18:20)

Mija


Na komercyjnym łowisku to koszt 18 zł więc 20 to nie jest jakiś kosmos. 200 gdyby było to byłoby to przesadą a tak to nie przesadzajcie. (2011/10/14 18:41)

ryukon1975


Na komercyjnym łowisku to koszt 18 zł więc 20 to nie jest jakiś kosmos. 200 gdyby było to byłoby to przesadą a tak to nie przesadzajcie.



Koleżanko nie porównuj komercji do PZW. Porównaj te dzienne 20 zł do 230 zł za cały rok tyle ja zapłaciłem za wody nizinne okręgu. (2011/10/14 18:48)

Mija


Dlaczego mam nie porównywać? Dzień to dzień i na PZW więcej emocji bo trzeba się bardziej wykazać żeby coś złowić. Na komercji nie wykupisz sobie rocznego karnetu bez limitu połowów z taką zniżką. Limit połowu mam na myśli dni łowienia a nie ilość ryb. W tym wypadku 20 zł to nie jest dużo ale już 30 to przesada w porównaniu z tym co ma do zaoferowania komercja. (2011/10/14 18:58)

ryukon1975


Dlaczego mam nie porównywać? Dzień to dzień i na PZW więcej emocji bo trzeba się bardziej wykazać żeby coś złowić. Na komercji nie wykupisz sobie rocznego karnetu bez limitu połowów z taką zniżką. Limit połowu mam na myśli dni łowienia a nie ilość ryb. W tym wypadku 20 zł to nie jest dużo ale już 30 to przesada w porównaniu z tym co ma do zaoferowania komercja.



Właśnie,w porównaniu co ma do zaoferowania komercja.
Trudno komuś kto rzadko łowi iść na dziką rzekę i zmierzyć się z prawdziwą przyrodą i naszymi dzikimi rybami.Jak tego spróbuje i pozna to ma opłatę roczną.
Pójdzie gdzieś na sztuczny zbiornik PZW? Co on biedny tam zobaczy? Śmieci,podpitych stałych bywalców ,bluzgi i przekleństwa w swoim kierunku? Raz w tym roku pojechałem na taki zbiornik,u mnie ,2 km od domu.Jako że tam nie bywam a stali bywalcy są średnio dwa razy starsi nie znają mnie ,nawet nie powiem jak było wesoło ( ja też potrafię bluzgać).
Dlatego tak zwany niedzielny wędkarz czy początkujący jeśli nie ma opłaty rocznej na wody PZW wybierze komercję. (2011/10/14 19:12)

Mija


:) ja też jak mam niedosyt drgań spławika to jadę i płacę dodatkowo ... ale te 20 to przecież nie dużo. Wyobrażasz sobie co by się działo, gdyby pobierali np 5 zł? i kto najbardziej by na tym tracił? (2011/10/14 20:33)

ryukon1975


:) ja też jak mam niedosyt drgań spławika to jadę i płacę dodatkowo ... ale te 20 to przecież nie dużo. Wyobrażasz sobie co by się działo, gdyby pobierali np 5 zł? i kto najbardziej by na tym tracił?



Oczywiście nie można wszystkim zezwolić łowić za grosze.Jednak gdyby cena była w miarę rozsądna to za tą kasę można by nająć kogoś kto posprząta brzegi te trzy czy cztery razy w roku.Mnie ogólnie mało obchodzi co się dzieje na takich wodach bo łowię tylko na rzece.
Jednak jak przejeżdżam obok tego zbiornika to widzę nędzę działań PZW, zbiornik 4 ha w samym środku wiochy z boku sklep,boisko do piłki nożnej a na brzegu kilka hałd śmieci,nikt nie sprzątnie.
PZW.....:):):):) (2011/10/14 20:53)

wedkarz27


ja płacę 15 zł za jeden dzień łowienia na jednym jeziorze gospodarstwa rybackiego
a za wszystkie jeziora dniówka kosztuje 20 zł, (2011/10/14 21:36)

kalbares1


u mnie komercja kosztuje 12 zł i w tym można zabrać karpia a jak ktoś nie złowi to traci 2 rozwiązanie jest takie płaci się 5 zł i za każdą rybę za kilogram wg cennika i takie niedzielne dziadki sobie siedzą.Ale 20 zł za opłatę 1 dniową to przesada chcem jechać na 3 dni to 60 zł nie ma a dojazd jedzonko spanie itd to za 2,3 takie wypady mamy opłaconą kartę panowie (2011/10/18 10:00)

pawelz


20 zl to drogo. Piszecie ze na komercji np 18 zl.
To ja pytam czy w zamian za te 18 zl mozna zabrac ze 20 kg ryb ?. Bo przy sporym co prawda szczesci PZW na to pozwala. A zlowienie kilku kilogramow przy odrobinie szczescia nie jest juz wielkim wyczynem. Czy za zabranie dwoch 2 kg szczupakow na komercji tez zaplacimy 18 zl ?. Obawiam sie ze wlascicel policzy sobie 4 x 15 zl (tyle srednio liczy sie za 1 kg szczupaka) plus oplata i juz dniowka robi sie jakies 70 zl. To tak tanio. ?
Bylem swiadkiem jak gosc na komercji zlowil okolo 5 kg suma. Malo sie nie poplakal (z rozpaczy). Wychodzilo to okolo 100 zl a wlasciciel nie pozwalal wypuszczac ryb. Nie wiem jak to sie skonczylo, bo pojechalem tylko kupic teczaka zonie na patelnie.
Przy obecnych limitach PZW to taniocha jakich malo. A skladki roczne to juz darmocha. (2011/10/18 14:23)

Mija


a na mojej komercji 1kg szczupaka to 28 zł ... (2011/10/18 18:24)

u?ytkownik26223


Na komercialu tam gdzie jeżdże opłaty są takie;

Cennik

Karp13zł/kg
Amur13zł/kg
Lin18zł/kg
Tołpyga6 zł/kg
Szczupak24 zł/kg
Jesiotr24 zł/kg
Węgorz50 zł
Boleń13 zł/kg
Sandacz26 zł/kg
Płoć6 zł/kg
Sum16 zł/kg
Okoń12 zł/kg
Karaś9 zł/kg
Leszcz9 zł/kg
Pstrąg17 zł/kg
Karp Koi10 zł/szt

Ryby, które nie są ujęte w cenniku nie podlegają sprzedaży.

 

Opłata za wędkę od osoby:

wędka na dzień15 zł
wędka od godz 158 zł
młodzież do lat 168 zł

 

Opłata nocna:

jedna wędka20 zł
opłata dobowa35 zł

(2011/10/18 18:33)

u?ytkownik26223


Jeśli o PZW chodzi to opłata dzienna to 25 zł (2011/10/18 18:36)

Strzegom


Opłata jednorazowa za wędkowanie w moim okręgu Wałbrzych w wysokości 30 zł przysługuje wedkarzowi zrzeszonemu w PZW z którym mój nie podpisał porozumienia.Taką opłatę również wnosi wedkarz mojego okregu który posiada znaczek opłaty członkowskiej w legitymacji.Winnym przypadku opłata wynosi 60 zł jak przysługuje niezrzeszonemu w PZW a posiadającemu Karte Wędkarską.Ołata taka uprawnia do wedkowania w wyznaczonym dniu na wyznaczonych wodach nizinnych z brzegu,łodzi i na wodach górskich.Opłata ta nie uprawnia do wedkowania na wodach pozostałych okręgów strefy Dolnoślaskiej(Wrocław,Legnica,Jelenia Góra)chcąc wedkować w tych wodach musimy dokonac opłaty na konta tych okregów (2011/10/18 18:59)

pawelz


Widze ze niedoszacowalem ceny za 1kg szczupaka. Ale to tylko jeszcze bardziej pokazuje, ze na komercji wcale nie jest tak drogo.
I chcialbym zauwazyc jeden fakt. Wiele osob mimo takich stawek twierdzi ze na komercji sie oplaca, ale juz oplata rzedu 250 zl / rok na PZW z mozliwoscia zaladowania kilku zamrazarek w roku to juz straszna drozyzna. Ciekawy punkt widzenia.
Ja jestem zwolennikiem komercji (nie takiej o jakiej wielu mysli - dol z woda z napuszczonymi karpiami czy teczakami). Ale takiej z prawdziwego zdarzenia. Jest kilka takich lowisk w Polsce, ale to niestety kropla w morzu :(. (2011/10/19 09:09)