Zaloguj się do konta

Opłata dobowa praktyka

utworzono: 2019/05/21 22:09
berthold

Panowie jak ma się sprawa z opłatami tzw dobowymi , chcę jechać jutro na ryby i co trzeba i komu opłacać i jak ewentualnie podczas kontroli ślepiami nie świecić ? [2019-05-21 22:09]

osa12

Wszystko zależy na jakiej wodzie chcesz łowić?
Są wody niepubliczne, tam prawo nie wymaga karty wędkarskiej i wszystko zależy od właściciela wody. Tu spokojnie zapłacisz na łowisku, lub elektronicznie.
Są wody publiczne stojące lub płynące poza obwodami rybackimi, tutaj jeśli posiadasz kartę wędkarską możesz uprawiać Amatorski Połów Ryb. Nic więcej nie potrzebujesz.
Na wodach publicznych w obwodach rybackich musisz oprócz karty wędkarskiej posiadać zezwolenie uprawnionego do rybactwa w tym obwodzie.
Obwodów rybackich jest tysiące, tysiące uprawnionych do rybactwa i wiele różnych ustaleń.
Musisz sprawdzić, w Internecie jest większość informacji.

[2019-05-22 10:10]

pawelz

Zadzwon do wlasciciela danej wody i dowiesz sie wszystkiego.
Ja jak jade gdzies na ryby nad wode gdzie nie mam oplat, w 99% wystarczy przelew bankowy plus wydruk potwierdzenia przelewu. Sa jeszcze takie lowiska (np OS Raba) gdzie musze dodrukowac kilka placht papieru z rejestrem i calym regulaminem. Ale to trzeba skontaktowac sie z wlasciwa osoba a nie zadawac takie ogolnikowe pytania na forum [2019-05-22 14:52]

berthold

Chodzi mi o normalne wody PZW , kartę wędkarską mam od 45-ciu lat ale w tym roku nie opłacałem z braku czasu na ryby , w ze3szłym roku byłem może ze 4 razy posiedzieć na kilka godzin , więc jak mnie najdzie aby posiedzieć te kilka godzin np na Odrze lub Dębowa ewentualnie jeż Nyskie , głównie woj Opolskie teraz bo zawsze opłacałem Śląskie ale z tego powodu że przeprowadziłem się w Opolskie to została mi głównie Odra do kędzierzyna -Koźla , wiem że są jakieś opłaty jedniodniowe i można łowić na wodach PZW tylko jak to wygląda praktycznie i jak to okazywać ewentualnej kontroli , potwierdzenie na SMS ? czy jak to wygląda bo płatność pewnie elektroniczna . [2019-05-23 10:21]

Jakub Woś

Płatność elektroniczna, sms... nie w PZW. Trzeba się pofatygować to sklepu wedkarskiego czy innego miejsca gdzie zezwolenia sprzedają. Zapłacić i dadzą kwity.

Choć z tego co zauważyłem opłata dniowa w kilku okręgach gdzie się interesowałem to około 1/6 opłaty rocznej nie wiem czy się opłaca. W tym roku jak chciałem mazowiecki zapłacić to musiałem 7 sklepów wędkarskich odwiedzić aż się udało.

Możesz też spróbować przez aplikację eOkoń. Ja próbowałem ze dwa razy, wiecznie się coś zawieszało i dałem spokój. [2019-05-23 10:44]

pawelz

Mozna placic elektronicznie. Co wiecej, mozna zaplacic nad sama woda przez komorke. Nie wszedzie oczywiscie.
Tak jak pisalem, na wodach na ktorych ja lowie (sa to wody PZW) place dniowke przelewem na konto i drukuje dokumenty ktore sa podane w regulaminie. Tak jest np na Rabie (okreg krakowski).
Tak jest teraz na Dunajcu a nawet lepiej, bo mozna nic nie drukowac a zaplacic telefonem. Szczegoly na stronie okregu Nowy Sacz.
Tak placilem w jeleniogorskim lowiac na Bobrze. Podobnie na Skawie w tym roku.
Tak wiec na 100% jest wiele okregow gdzie mozna zaplacic elektronicznie tytlko trzeba doczytac co jest wymagane w razie kontroli.
Nigdy nie placilem przez jakis tam eOkon itp tylko bezposrednio przelewem na konto okregu [2019-05-23 11:07]

Jakub Woś

Mozna placic elektronicznie. Co wiecej, mozna zaplacic nad sama woda przez komorke. Nie wszedzie oczywiscie.
Tak jak pisalem, na wodach na ktorych ja lowie (sa to wody PZW) place dniowke przelewem na konto i drukuje dokumenty ktore sa podane w regulaminie. Tak jest np na Rabie (okreg krakowski).
Tak jest teraz na Dunajcu a nawet lepiej, bo mozna nic nie drukowac a zaplacic telefonem. Szczegoly na stronie okregu Nowy Sacz.
Tak placilem w jeleniogorskim lowiac na Bobrze. Podobnie na Skawie w tym roku.
Tak wiec na 100% jest wiele okregow gdzie mozna zaplacic elektronicznie tytlko trzeba doczytac co jest wymagane w razie kontroli.
Nigdy nie placilem przez jakis tam eOkon itp tylko bezposrednio przelewem na konto okregu

Postępowe okręgi widocznie. W lubelskim nic takiego nie ma, w mazowieckim niby jest e-zezwolenie ale przekierowuje na portal eokoń. Dobrze, że w niektórych już to działa, może inne sie " zarażą" [2019-05-23 11:47]

berthold

W śląskim też podobno takie jest ale nijako dotrzeć do tego nie mogę i prędzej zima mnie zaskoczy niż połowię a chciałbym aby przynajmniej raz w tym roku posiedzieć bo nawet na ryby nie liczę jak zawsze zresztą . [2019-05-23 17:28]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia