Opłacenie karty wędkarskiej

/ 4 odpowiedzi
Witam, mam pytanie jeśli wyrobię kartę wędkarską 7 maja 2019r to czy mogę opłacić ją czy dopiero za rok bo nie rozumiem z tym co piszą że do kwietnia można ją opłacić. Jeśli ktoś mógłby mi wytłumaczyć to z kwietniem byłbym bardzo zadowolony :) Pozdrawiam
arasshater


Składki opłacisz w ten sam dzień, w którym odbierzesz kartę, w kole PZW do którego chcesz przynależeć, ale będziesz musiał dopłacić 25 zł wpisowego, no i za legitymację 5 zł bodajże. W przyszłym roku jeśli nie opłacisz składek do końca kwietnia, będziesz musiał ponownie zapłacić 25 zł wpisowego. Jeśl zrobisz to przed końcem kwietnia lub w jego ostatni dzień, to nie ma tematu. (2019/05/04 22:46)

osa12


Nie ma pojęcia "opłacania karty wędkarskiej'.

Karta wędkarska jest dokumentem państwowym wydawanym dożywotnio i jest cały czas ważna.

Umożliwia uprawianie Amatorskiego Połowu Ryb na wodach publicznych państwa polskiego.

Na wodach publicznych poza obwodami rybackimi wystarczy tylko karta, w obwodach rybackich trzeba posiadać zezwolenie uprawnionego do rybactwa.

PZW jest tylko jednym z tysięcy uprawnionych do rybactwa w ustawnowionych obwodach rybackich na terenie państwa polskiego.

(2019/05/06 12:48)

ogtw


Składki opłacisz w ten sam dzień, w którym odbierzesz kartę, w kole PZW do którego chcesz przynależeć, ale będziesz musiał dopłacić 25 zł wpisowego
W przyszłym roku, jak się spóźnisz z opłatą, to zapłacisz wpisowe, w tym roku nie. (2019/05/06 12:56)

janboruch


drogi kolego proszę nie wprowadzaj w błąd, bowiem karta wędkarska jest wydawana tylko raz (ważna dożywotnio), a opłaty wnosi sie co roku (legitymacja wędkarska) i otrzymuje się wtedy zezwolenie do wędkowania na terenie danego okręgu i innych okręgów, z którymi są podpisane porozumienia na wędkowanie (2019/05/07 20:12)