Opłacenie karty przez internet.

/ 38 odpowiedzi
mopsik


kiedys nie doklejali hologramu ...teraz nawet to robia bo jak mi skarbnik tłumaczyła...potrafia tanio zrobić znaczki !!! hologram to jakies utrudnienie...kiedys w gda jak były znaczki zkm to nawet je robili na drukarce...potem doklejali hologram...teraz jest karta magnetyczna... (2011/12/31 19:19)

ryukon1975


Wszystkie dokumenty potrzebne do łowienia fachowiec podrobi bez trudu,włącznie z hologramem.
Podrabiają nie takie rzeczy.
Tylko fakty są takie że te dokumenty nie przedstawiają żadnej prawie wartości i nie warto ich podrabiać.Lepiej podrobić pieniądze i coś kupić za nie a wierz mi dużo fałszywek krąży w obiegu. (2011/12/31 19:24)

mopsik


to też wiem :)...ale jak cie złapią z podrbiona kasą to masz przerabane...i trudno jest podrobić szmal... :)...a zwykły przelew ?...no problem..nawet ten bankowy z pieczątką...ale gdyby pzw po wpłacie przesyłało na adres uprawnienia to byłby juz postep..list polecony to tylko 2-3 zł a na umowe z poczta pewnie taniej.sam bym skorzystał...ale wolą gotówkę ...wiadomo...po przelewach nie byłoby tyle przekrętów w kołach ;((..jak u nas w gda w jednym z kół...którego już nie ma...po zaginionej kasie..podobno (2011/12/31 19:41)

ryukon1975


to też wiem :)...ale jak cie złapią z podrbiona kasą to masz przerabane...i trudno jest podrobić szmal... :)...a zwykły przelew ?...no problem..nawet ten bankowy z pieczątką...ale gdyby pzw po wpłacie przesyłało na adres uprawnienia to byłby juz postep..list polecony to tylko 2-3 zł a na umowe z poczta pewnie taniej.sam bym skorzystał...ale wolą gotówkę ...wiadomo...po przelewach nie byłoby tyle przekrętów w kołach ;((..jak u nas w gda w jednym z kół...którego już nie ma...po zaginionej kasie..podobnoWłaśnie.Teraz nad pieniędzmi w pzw nikt nie ma żadnej kontroli i żadnego nadzoru.
Po wpłatach na konta wszystko byłoby zaksięgowane i ślad po każdej wpłacie w dokumentach banku.Teraz jak się tu pisze? Komuna i bezprawie= pzw .Z jednej strony śmieszne z drugiej przykre. (2011/12/31 19:50)

mopsik


gotówka to fajna rzecz ale niebezpieczna...przelew to dowód...w stanach pensja zawsze jest wpłacana na konto bo chodzi o podatki.jak ktoś daje pensje do łapy to nawet sasiad cie podp... do skarbówki...bo posądzi o okradanie skarbu państwa.też tak mysle ze transakcje w pzw powinny odbywać się bezgotówkowo.pewnie tak kiedyś będzie :) (2011/12/31 19:57)

jarekk


Wg mojej oceny działaczowska czapa jest jakieś 15 lat do tyłu :) A zatem, wystarczy trochę cierpliwości i to co stoi na głowie stanie na nogach. Obawiam się tylko, czy po tym czasie realia nie odskoczą o kolejne lata do przodu :)

(2011/12/31 21:05)

ryszard-dypa


http://www.pzwszczecin.eokon.pl/ (2016/10/16 08:51)

jacek1288


Po co te naklejki.Opłacasz przez internet .pzw po zaksiegowaniu wysyła ci pozwolenie i wędkujesz.Tak jak np.ubezpieczenie samochodu oc.Panowie z zarządu PZW nie śpijcie. (2018/02/17 19:29)

osa12


Karta wędkarska to dokument państwowy uprawniający do Amatorskiego Połowu Ryb na wodach publicznych.
Karta wędkarska nie wymaga opłacania !
Na stojących wodach publicznych można uprawiać Amatorski Połów Ryb posiadając tylko kartę wędkarską.
Na wodach płynących poza obwodmi rybackimi można uprawiać Amatorski Połów Ryb posiadając tylko kartę wędkarską.
Na wodach płynących w obwodach rybackich aby uprawiać Amatorski Połów Ryb trzeba posiadać oprócz karty wędkarskiej zezwolenie od uprawnionego do rybactwa.
Najczęściej można je kupić, czasami jest darmowe jeśli nie jest wyłoniony uprawniony do rybactwa. (2018/02/20 18:21)

lolek030393a


ktoś wijącej jest w stanie powiedzieć o aplikacji eokon? (2020/02/23 09:51)

DAREKGAL


Moim zdaniem, coś powinno się zmienić w tej kwestii. Stworzenie aplikacji pozwalającej na dokonywanie opłat przez internet itp. nie powinno być chyba zbyt dużym problemem. W aplikacji wypełniamy swoje dane, przynależność do okręgu, koła itp. Potwierdzenie można otrzymać w formie elektronicznej lub wydrukować. Do tego można stworzyć aplikację dla osób upoważnionych tj, prezesów kół, strażników itp. która umożliwi sprawdzanie wędkarzy (czy mają uiszczone odpowiednie składki) np po podaniu numery karty, imienia nazwiska. Można się zastanowić nad systemem kart elektronicznych, nie papierowych. Koło do którego należę ma około 700 członków, koszt utrzymania skarbnika to około 7 tyś zł. rocznie , średnio 10 zł na członka. W całym kraju PZW liczy około 600 tyś członków. Z tego wynika, że rocznie wydajemy na skarbników około 6 mln. zł. Wydaje mi się, że za takie pieniądze można wprowadzić sprawny system obsługi płatności, a w kolejnych latach część tych pieniędzy przeznaczyć na inne celu np. zarybienia. Powyższe koszty to tylko wynagrodzenie skarbników, do tego dochodzą wydruki znaczków, koszty obsługi księgowej, problem z bezpiecznym przechowywaniem i przekazywaniem pieniędzy z wpłat, utrzymaniem biur dla skarbników itp. Nie znam się może do końca na przepisach, na ekonomii trochę, ale mamy w PZW chyba prawników, którzy dostosują prawo do potrzeb naszych czasów i wymagań stawianych przez postęp cywilizacyjny. A argument, że za granicą mają, czy nie mają dla mnie nie ma znaczenia. Moża raz my wyjdziemy przed szereg i pokażemy innym, że można. (2020/02/27 19:44)

Romuald55


Minister Rolnictwa na podstawie ustawy sejmowej wydał rozporządzenie na podstawie którego wędkujący ma obowiązek mieć przy sobie zezwolenie uprawnionego do rybactwa na danej wodzie.Dowód przelewu nie jest dokumentem stanowiacym zezwolenie w myśl ww. przepisów polskiego prawa.Zgodnie z rozporządzeniem ministra kazdy wędkarz chcący łowić na wodach innego uprawnionego do rybactwa/okręgu/ musi mieć jego zgodę na piśmie pomimo zawarcia porozumienia. (2020/03/02 19:34)