Opinie o sprzęcie dla VIP- ów wiosna 2013

/ 133 odpowiedzi / 19 zdjęć
Artur z Ketrzyna

Doszły nowe zabawki.

Wobler nieco duży, ale myślę, że wędka Mikado Back Draft 7-40 powinna to wytrzymać.

Latarka bezsprzecznie przyda się na nocnych zasiadkach.

Tak się spodziewałem że będą to rozmiarówki mniej chodliwe...
Kolego patrz na jego wagę 55g. To trzeba będzie bardzo delikatnie na nasze szczupakowe wędziska o cw do 30 max 40 g.
No ale cóż, darowanemu niby się nie zagląda. tylko jak go testować na ledwo wymiarowych szczupakach. I wędziskach nie przystosowanych do gabarytu przynęty. Proponuje by do przynęt big-gem, dodawać solidne wędziska castingowe... droga redakcjo.
Bo nawet wędzisko na gwarancji nie naprawią, bo używane nie zgodnie z jego przeznaczeniem.
Mam nadzieję. że mój będzie mniejszy, no i te gumy jorka też standardowe rozmiary...
Ja zazwyczaj używam przynęt dł.;8 cm, max 10 cm ;-) (2013/06/18 14:36)

Artur z Ketrzyna

Zazdroszę wam :)

Załóż konto VIP i pisz racjonalnie, to możne Ci też coś się dostanie do testowania... (2013/06/18 14:38)

piotr-strzalkow

Doszły nowe zabawki.

Wobler nieco duży, ale myślę, że wędka Mikado Back Draft 7-40 powinna to wytrzymać.

Latarka bezsprzecznie przyda się na nocnych zasiadkach.

Tak się spodziewałem że będą to rozmiarówki mniej chodliwe...
Kolego patrz na jego wagę 55g. To trzeba będzie bardzo delikatnie na nasze szczupakowe wędziska o cw do 30 max 40 g.
No ale cóż, darowanemu niby się nie zagląda. tylko jak go testować na ledwo wymiarowych szczupakach. I wędziskach nie przystosowanych do gabarytu przynęty. Proponuje by do przynęt big-gem, dodawać solidne wędziska castingowe... droga redakcjo.
Bo nawet wędzisko na gwarancji nie naprawią, bo używane nie zgodnie z jego przeznaczeniem.
Mam nadzieję. że mój będzie mniejszy, no i te gumy jorka też standardowe rozmiary...
Ja zazwyczaj używam przynęt dł.;8 cm, max 10 cm ;-)

Wiem, wiem... będę ostrożny z tym klocuszkiem. Jednak jestem dobrej myśli. Zdarzało mi się już katować Black'a ciężkimi przynętami i dawał radę. (2013/06/18 14:44)

covent

Ja dostałem piękny kołowrotek Cormorana. I na pewno dam na jego temat rzetelną opinię.
Dziś go rozpakowałem...
Rozwijam z bąbelkowej foli i widzę białe pudełko. Otwieram i widzę ładny kołowrotek, małe zdziwienie (rozczarowanie) że brakuje karty gwarancyjnej. Oglądam i widzę na stopce napis; made in china. Szok... kilka kręceń korbką i widzę że wszystko jest spasowane całkiem ładnie, pracuje dość dobrze jak na kołowrotek spinningowy o 3 łożyskach. Syn wziął do ręki i pierwsze słowa; jak płynnie pracuje...
No i 2 rodzaje aluminiowych szpul (głęboka i płytka). To jest mój pierwszy kołowrotek z takim wyposażeniem. I powiem że jest to naprawdę pożądane wśródk kołowrotków. Gdyż nie mamy problemu z używaniem różnej grubości żyłek.
Pierwsze wrażenie jest takie że ten kołowrotek jest to dość solidny. Co dalej okaże się nad wodą....
To przedsmak mojej recenzji...

Dostałem też twistery robinsona za prowadzenie stronki klubu. Tak więc teścik będzie również ich. Wiem że twistery dostaje prawie każdy. Czy ktoś już na nie coś złowił?

Kołowrotek miałem już na 6 wypadach po 4-6 godzin spiningowania, parę zaczepów i sporo wyholowanych ryb troszkę....
Musiałem po pierwszym wypadzie go przesmarować. Ale jak narazie do tej pory działa bez zarzutów jak na kołowrotek z 3 łożyskami (w tym 1 oporowe).

Spinujesz teleskopem?

(2013/06/23 15:54)

Artur z Ketrzyna

Spinujesz teleskopem?

A co w tym dziwnego?
Są też spiningi teleskopowe. Mam 2 Mikado i kongera (nawet szimano ma teleskopową ctanę).
Bardzo wygodne w transporcie.
Zresztą wszystkie wędziska które obecnie używam to teleskopy. (2013/06/24 18:33)

bluehornet

Amortyzator lateksowy 0,8 mm Robinson Van Der Ende - w działaniu super - o wiele lepszy niż silikonowy , bez względu czy przez dwa czy przez trzy segmenty w topie świetnie pracuje - sama przyjemność z łowienia . (2013/07/20 20:34)