Zaloguj się do konta

Opinie o Konger CarboSpiral 3,45m 150g

utworzono: 2014/03/21 15:29
zeta136

Witam, mam pytanie do kolegów wędkarzy. Jak oceniacie wędzisko Konger CarboSpiral 3,45m 150g? Chciałbym go kupić ale nie wiem czy warto. Jeżeli nie to prosiłbym o jakieś propozycje w przedziale cenowym do 120zł. Wędka ma służyć do łowienia dużych płoci, linów oraz niewielkich karpi na wodzie stojącej. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam
[2014-03-21 15:29]

mateusz-falkiew

po ci kolego wędzisko o 150c.w. na wodzie stojącej takie parametry to na rzeczne zasiadki poszukaj coś w przedziale 80-100c.w. napewno będzie się lepiej sprawdzał  [2014-03-22 09:24]

mateusz-falkiew

nawet możesz poszukać coś w pickerach lub Quiverach to jest praktycznie to samo tylko jedna nazwa jest angielska druga niemiecka i to są kije na wody stojące bardzo czułe i napewno znajdziesz coś dla siebie i gramatury masz mniejsze niż w feederach    [2014-03-22 09:34]

sy28

Witam zgadzam się z przedmówcą ja tego kija tylko dłuższego bodaj że 4,10 albo coś takiego używam do surfcastingu a do płoci linów karpi (średnich) i leszczy feder do 90g wystarczy a nawet mam pickera do 40g i lina 2,80kg z bobru na zeszłorocznej majówce bez problemu wyholowałem pozd.
[2014-03-22 13:25]

wojtek8583

Witam ja zakupiłem konger carbomaxx feeder 3.6 do 120 c.w w ręce leży elegancko ,lekka,jutro jade na rybki ja testować bo jeszcze nie używana.Jest to wędka bodajże kompozytowa czy tak jakos to sie mówi tzn.włókno szklane z węglowym nie jest za miękka ani za twarda ale za ta kwotę sie opłacało (120 zł) [2014-03-22 20:53]

mateusz-falkiew

tak zgadza się to kompozyt ale ten carbomaxx nie jest wcale taki lekki jak na feeder posiadam taki sam tylko do 150c.w. tylko że ja używam go na rzeczne zasiadki (Wisła) i tam się sprawdza rewelacyjnie z resztą tego co ty masz też byłby idealny. Na wody stojące ten twój będzie za ciężki za mało finezyjny i ta sztywniejsza szczytówka będzie raczej zbędna na wody stojące ale twój wybór napewno przy zacięciu jakiegoś okazu nie zawiedzie cię życze połamania pozdrawiam  [2014-03-23 11:04]

wojtek8583

Widzisz czytałem opinie na temat tego carbomaxxa i dużo ma pozytywów owszem ta sztywniejsza szczytówka nie przyda mi sie na wody stojące ,ale zależy kto jak patrzy na wędki wolałem wziąść wędke do 120 c.w.ponieważ nada sie na wody stojące a jak mi sie zachce łowić na rzece to i na rzece nim połowie i wole miec zapas mocy . [2014-03-23 17:16]

notaki

Nie demonizowałbym "zapasu mocy".
Szcegolnie w kontekście łowienia w jeziorze cienkimi zyłkami.
Po prostu będziesz łowił "kijem od szczotki" , jesli pod "zapas mocy" rozumiesz mniejsza krzywą ugięcia wedziska .
Łowię kijem do 120 g zarówno na Popradzie jak i jeziorach i nie zdarzyło mi się , by wedka szczegolnie się zgięła.
No - chyba ze przyponu o wytrzymałości 20  kg używasz i hamulec pod ten przypon masz wyregulowany .
[2014-03-23 17:44]