Cormoran GF Feeder Pro 390 40-120 g

/ 28 odpowiedzi / 2 zdjęć
u?ytkownik165777


Do metody mam feedera o cw do 80 gramów i na nim kolowrotek daiwa ninja 4000 - tej pierwszej wersji [waga 390 gramow i bardzo pojemna szpula] ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Obecnie jest już na rynku wersja daiwa ninja match&feeder , nie miałem z nim do czynienia, ale porównaj pojemność szpuli z tym dragonem też dedykowanym do feedera. Kolega wyżej pisze że plecionka zajmuje dużo miejsca na szpuli - ja twierdzę inaczej. Porównując plecionka o średnicy 0,12 odpowiada w przybliżeniu średnio mocą żyłce 0,25, zobacz w pierwszym lepszym sklepie jak to ,,na oko'' wygląda objętościowo. Na rzece łowię feederami od 100 do 150 gramów na żylki od 0,23 do 0,28, a kołowrotki to obecnie już nie dostępne okuma tactic 545 i dragon maxima 1040, waga kolowrotków około 450 gramów, wolny bieg nie jest konieczny , ale czasem się przydaje. (2019/12/15 13:06)

u?ytkownik219214


Do feederów na Wisłę mam założone coś takiego: OKUMA Carbonite XP Baitfeeder 40. Kołowrotek (dla mnie) wystarczający. Żyłka 0.25mm + druga szpula zapasowa. Nie widziałem sensu wydawania kasy na młynek nie wiadomo o jakich parametrach, biorąc pod uwagę fakt, że wiślany piach i sposób łowienia zrobią swoje. 2 lata kręca i problemu nie ma. Może "idealnie"ÂÂ kija nie wyważają ale nie dbam o to. Można wydać kasy naprawdę sporo na kołowrotek - tylko pytanie "po co"?

A no po to, by przy odjeździe plastik sie nie wytopił. Rzeka to rzeka, nie jezioro. Wierz mi, są kręćki które nie kosztują fortuny, a wytrzymia sporo- bo nie są plastikowe. No ale większość woli kupować co roku, niz kupić raz a dobrze, co i tak wychodzi zazwyczaj taniej.

Â

Przez 2 lata nie dzieje się nic, więc nie wymieniam co roku. Swoją drogą - podaj przyklady tych kołowrotków. Chętnie podeprę się wiedzą bardziej doświadczonych przy zakupie nowych kołowrotków gdy ten się "plastik wytopi". (2019/12/15 16:14)

Majster 81


Osobiście używam Penn Slammer, tu nic nie musze pisać co i jak, ten sprzęt nie wymaga reklamy. Natomiast Kolega używa Shimano Ultegra 5500XTD i też robią robotę. (2019/12/15 18:04)